Zubaře od Play-Doh se nebojíme

Zubaře od Play-Doh se nebojíme

Plastelínu Play-Doh vám nemusím představovat, podle mě není nikdo kdo by ji neznal :-) My doma máme slušnou sbírku plastelín, sad, vykrajovátek a všeho co s plastelínováním souvisí. Ale! Před pár týdny jsem plastelínu nenápadně uklidila, upřímně mě začalo štvát, to jak se pod tvořícím stolečkem ničil koberec a prostě mě to již nebavilo... Pár dnů trvalo, než si toho Lukášek všiml a ptal se po ní. Dokonce ve školce jsem x krát viděla s jakým nadšením a zapálením si zase s plastelínou hrál. A proto jsem dala plastelíně Play-Doh ještě šanci a pořídila jsem sadu Zubař a Lukášek se na tvoření s novou sadou úplně třepal :-) doslova mi trhal krabici...

A co všechno můžete se zubařskou sadou tvořit? Vymodelujte si zuby, plomby, jazyk a staňte se opravdovým zubařem! Můžete zuby sami trhat nebo plombovat a užít si spoustu legrace. Já jsem si zkusila vyrobit i rovnátka, ty rovnátka, které jsem nikdy neměla a vždycky jsem je toužila mít. Rovnátka jsem záviděla všem kamarádkám na základní škole - Kájince, Renči, Vladěnce a ostatním :-) Tímto své oblíbenkyně zdravím. 

Díky sadě zubař s Lukáškem více mluvím na téma vypadávání zoubku, že jakmile vypadnou mléčné zuby narostou zoubky jiné, byla i ukázka kazů a vrtání vrtačkou. Samozřejmě mluvíme i o tom, že když bude pravidelně čistit zuby, tak se zuby nebudou kazit. Zubaře se zatím nebojí :-) Sada je vhodná pro děti od tří let, já zde vidím trochu mínus a to, že u tvorby Lukáškovi asistuji. Např vykrojení rovnátek jeho malinké ručičky vůbec nezvládaly, i já jsem měla co dělat. Zuby mu šly, jazyk taky a vrtání to je největší zábava. Krásná sada a já jsem si díky ní uvědomila, že se musíme objednat k zubaři :-) Máte někdo kreativní sadu zubaře doma? Znáte? Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry s Play-Doh plastelínou? Dnešní článek můžete třeba brát i jako tip na vánoční dárek pro vaše děti. Těším se na vaše komentáře, Veru.

Perník jako sněhové vločky

Perník jako sněhové vločky

Veru a její okamžiky štěstí

Veru a její okamžiky štěstí