Zatloukání od Djeco

Zatloukání od Djeco

Před deseti dny jsem vám psala o krásné návštěvě kamenného obchůdku Jinohrátky, článek si můžete připomenout ZDE. V článku jsem vám také prozradila, že jsme neodešli s prázdnou, ba naopak, odnesla jsem domů tašku plnou "jiných her" a jednou z nich bylo i Zatloukání od Djeco. Lukášek si v obchodě vybral auta - hasičské, policejní, bagry, traktory, atd. Když jsme na tuhle hru v obchůdku narazili, rozzářili jsme se oba dva. Proč? Protože to nebylo tak dávno co si s touhle zatloukací hrou (s holčičím motivem) hrál u kamarádky Nelinky. Hned jsem se kamarádce Lucince zmínila, že je to super hra, viď Lucinko? Kamarádka mi na to řekla, že hru koupil muž někde na cestách... Tudíž jsem čekala že to u nás ani nebude k sehnání. A osud tomu tak chtěl a zavedl mě do Jinohrátek :-) 

Zatloukací sada obsahuje - dřevěné části autíček, korkovou podložku, hřebíčky, kladívko a karty s návody na sestavení. V každé dřevěné části je již dírka, dítě se soustředí na to kam má dát hřebíček a poté zatlouká. 

Kartičky slouží dětem jako vzor, moc se mi líbí, že z jedné strany jsou karty takové snadnější - jednobarevné. Z druhé strany je již kombinace barev a tím pádem i složitější stroj. U nás vede hasičské a policejní auto!

Snažím se Lukáškovi do téhle hry moc nezasahovat. Má svůj postup. První si zvolí co bude zatloukat  (opět si vybral hasičské auto), pak si to na korkovou podložku vyskládá a poté začíná zatloukat. Nedá se popsat slovy jak krásně se soustředí a bere to vážně...

Hru máme doma dva týdny a zatím nebyl den, kdy by si s ní nehrál. Pyšně zatloukání ukazuje každé návštěvě. Na krabici je psáno, že je to hra vhodná pro děti od čtyř let. Já si myslím, že je ideální i pro tříleťáky. Každá maminka musí vědět, zdali její dítě není ještě moc malé například na hřebíčky. Lukášek nám nedával nikdy nic do pusy, tudíž mu důvěřuji a vím, že by to neudělal. Ze hry jsme nadšení. Pokud máte nějaké dotazy, ptejte se, ráda poradím a doporučím :-) Motiv raket si určitě také najde své fanoušky ZDE a kytičky pro holčičky ZDE jsou také dokonalé :-) Mějte se krásně a nezapomeňte rozvíjet vaše děti, Veru.

Vítejte u Lelí's Cupcakes

Vítejte u Lelí's Cupcakes

Silná trojice v MiLE

Silná trojice v MiLE