Víkend na horách v Desné

Víkend na horách v Desné

Před pár dny jsme vyrazili pryč z Prahy, náš cíl byl odpočinek v Jizerských horách v Desné. Odpočinuli jsme si i když jsme byli hodně aktivní. Hotel jsme si sehnali pár dní předem na Slevomat.cz, nabídka na hotel je stále aktivní a protože se nám tam moc líbilo, tak vám ho ráda doporučím ZDE. Amantis Vital Sport Hotel je uprostřed dokonalé přírody, doslova v lese, bez známky jiných hotelů v těsné blízkosti. V hotelu nás přivítala milá paní recepční, seznámila nás s hotelem, předala nám pokoj a rychle jsme utíkali na večeři, protože jsme přijeli docela pozdě okolo osmé hodiny. Pokoj jsme měli veliký, doslova obrovský, byl to největší hotelový pokoj, ve kterém jsme kdy byli ubytování. Pokoj byl skromně, ale účelně vybavený. Spalo se nám tady všem krásně, byl dobře odhlučněný, protože jsme nevěděli o okolí. Lukášek měl vlastní postel. V pokoji byla spousta úložného prostoru, což já potřebuji. Jelikož jsme se v hotelu ubytovali večer za tmy, těšili jsme se na prozkoumání okolí za bílého dne. U hotelu bylo dětské hřiště s pískovištěm, skluzavkou a houpačkama. Byla tam také trampolína, rybníček a příjemné venkovní posezení. Parkoviště před hotelem dostačuje plné kapacitě hotelu.

IMG_0002.JPG
IMG_9988.JPG

Hotel měl krásnou hotelovou restauraci, byla světlá i přestože byla celá vymalovaná na modrou barvu, kombinace obdélnikových a kulatých stolů, hodně prostoru, takže si lidi navzájem nekoukali do talíře. My jsme náš pobyt zahájili večeří, v nabídce byly tři chody a taky nás uvítali welcome drinkem. Měli jsme polopenzi, na večeři byly na výběr dvě slané jídla a jedno sladké + polévka, my jsme si dali od každého něco. Jak jsme byli hladoví, tak jsem to pro vás nestihla ani vyfotit, ale pochutnali jsme si všichni. Snídaně byly formou bufetu, my jsme přišli na snídani docela pozdě a pořád byl stůl s nabídkou téměr plný. Určitě by si zde vybral každý, nám nechybělo v nabídce vůbec nic. Dokonce jsme si vzali hrst ovoce, které nám později posloužilo na svačinu. V restauraci byly i dětské židličky pro nejmenší strávníky.

IMG_9965.JPG
IMG_0169.JPG

Poblíž restaurace byl krásný dětský koutek, doslova celá herna, kde byl i pingpongový stůl, promítací plátno, gauče, dětský stůl. Herna byla čistá a plně vybavená. Hračky byly v krásném stavu a Lukáškovi se nechtělo odejít. Nechali jsme ho ať si tam hraje a šli jsme se připravit na procházku a obhlídku okolí. Já jsem ještě omrkla prostory a vybavení hotelu. Na dámských toaletách byl přebalovací pult, byly tam i pleny a všechny potřebné věci pro maminky a jejich děti, samozřejmostí jsou i nočníky.

IMG_0185.JPG
IMG_0176.JPG
IMG_9974.JPG

Navštívili jsme samozřejmě i wellness, to my jsme velcí wellness povaleči všichni tři. Wellness nám přišlo jako nové a hned při vstupu jsme všichni řekli: “Waaau”. Velký prostor, příjemné teplo, dokonalý výhled přes velké francouzské okna do přírody. Dvě vířivky, jak řekl Lukášek jedna pro něj a druhá pro tatínka. Dvě sauny, jedna pára a velká odpočinková místnost. Strávili jsme zde hodinu a byli jsme pořád sami. Ručníky a prostěradla jsou pro všechny volně k odběru. My jsme se zde vyřádili a zároveň jsme si odpočinuli.

IMG_0139.JPG
IMG_0159.JPG
IMG_0124.JPG
IMG_0130.JPG
IMG_0153.JPG
IMG_0161.JPG

Hotel má aktuálně dvě nabídky na Slevomatu - ZDE a ZDE.

Náš dopolední sobotní program byl jasný. Vyrazili jsme na procházku, jako první jsme se vydali k vodní nádrži Souš, kde je božský klid. Nádherná příroda, vyšlo nám i počasí, na sluníčku bylo moc příjemně. Kochali jsme se výhledy a pak jsme se vydali na procházku po stezce k nějakým vodopádům. Vodopády jsme nenašli, ale nevadilo nám to, nachodili jsme kilometry v čisté přírodě, narazili jsme na desítky červených mochomůrek, kopali jsme si s šiškami, větve nám sloužily jako hole a bylo nám fajn. Nepotkali jsme jediného člověka při naší dvouhodinové procházce. Já jsem se kochala chaloupkama, Luk výhledy…

IMG_0001.JPG
IMG_0015.JPG
IMG_0009.JPG
IMG_0017.JPG
IMG_0035.JPG
IMG_0028.JPG
IMG_0038.JPG

Dostali jsme super tip od našich přátel, kam si zajet na oběd. Zajeli jsme do restaurace U Čápa do Příchovic. Zde to žilo a to doslova, musí to být vyhlašené místo, to jsme pochopili už na parkovišti. Než jsme dorazili k restauraci, tak jsme se zabavili u starého skokanského můstku, kde byla dokonala fotostěna, děti šplhaly i na můstek. U restaurace je velké dětské hřiště, takové vybavení jsem dlouho neviděla. Děti zde pištěly nadšením. Zabudovaná trampolína, velká skluzavka, skakací míče, houpačky, prolézačky, atd. U hřiště velké venkovní posezení až nyní mi dochází, že tohle celé je u lyžařského areálu, že to zde žije i v zimě se sněhem a to zase musí mít jinou atmosféru. Horská restaurace je nadupaná, jak tématicky tak nabídkou jídel, vše z čerstvých surovin, personál plný energie, kuchyně jela bomby, velký prostor pro kočárky. No byli jsme nadšení. Opět tak hladoví, že jsme nic nevyfotili. Zde se můžete i ubytovat, součástí celého komplexu je i pivovar, muzeum a Cimrmanovy doby a rozhledna, vše jsme navštívili.

IMG_0056.JPG
IMG_0051.JPG
IMG_0075.JPG
IMG_0080.JPG
IMG_0066.JPG
IMG_0058.JPG

Po obědě jsme šli na rozhlednu, která je stále součástí komplexu u Čápa. K rozhledně jsme došli kolem oveček a kozenek. Součástí rozhledny je Cimrmanovo muzeum, kde jsme se pobavili, znáte to, lžička s dírou uprostřed, talíř se špuntem a spousta podobně vtipných věcí. Hodně starých hraček, věcí a Lukášek nevěřil, že takhle vypadaly jedny z prvních bruslí, kol, atd. Moc hezké, cena vstupu do muzea je symbolická. Přes muzeum se dostanete i nahoru na rozhlednu. My jsme toho moc neviděli, protože bylo pod mrakem, foukalo, ale zážitek to byl. Mákli jsme si vyšlápnout ty schody nahoru a pak i dolů. Opět žádní lidé, což můj muž miluje. Já to mám tedy naopak, kde jsou lidi, tam to pro mě žije!

IMG_0095.JPG
IMG_0083.JPG
IMG_0086.JPG
IMG_0092.JPG
IMG_0091.JPG
IMG_0098.JPG

V neděli po snídani jsme se odubytovali a vyrazili jsme dále za dobrodružstvím. Jelikož bylo deštivo, tak jsme zastavili v Harrachově ve sklárně. Já jsem na exkurzi v továrně nebyla snad dvacet let, naposledy se základní školou, možná střední. Všichni jsme se těšili a s Lukem jsme byli zvědaví, zdali to zaujme i pětiletého Lukáška. Na exkurzi čekalo cca třicet lidi, půl na půl česky a německy mluvící. Paní co nás prováděla přednostně mluvila v češtině a pak až vše říkala německy. Překvapilo nás, jak pohodově celá prohlídka probíhala. Mohli jsme téměř kamkoliv, respektovali jsem jen žluté čáry na zemi, které jsme nepřecházeli. Ve sklárně byla příjemná atmosféra, zaměstnanci mi přišli spokojení, mě přišlo, že tvoří umění, které bych jednou chtěla také vyzkoušet. Součástí sklárny je opět pivovar, restaurace, kavárna a dětská tvořivá dílna, kterou jsme navštívili. Lukášek si tady vybral skleničku, kterou si mohl pomalovat barvami na sklo. Slečna, která dílnu vedla byla milá, asi byla ráda, že se u ní někdo zastavil. Čas strávený ve sklárně nás okouzlil a těšíme se na další rodinné dobroudružství.

IMG_0219.JPG
IMG_0233.JPG
IMG_0251.JPG
IMG_0245.JPG
IMG_0252.JPG
IMG_0260.JPG
IMG_0266.JPG
IMG_0273.JPG
IMG_1386_Facetune_07-10-2018-12-04-48.JPG
Bungee workout aneb proleťte se

Bungee workout aneb proleťte se

Září ve fotografiích

Září ve fotografiích