Veru má termín operace

Veru má termín operace

aneb brzy si splním svůj sen...

A je to tady. Blíží se termín, kdy nastoupím na kliniku a nechám si zvětšit své poprsí. Má touha mít prsa není žádný výmysl posledních dnů či měsíců. To, že mám plochý hrudník jsem zjistila již v době dospívání, stačilo se podívat na své spolužačky a bylo mi jasné, že já se bujného hrudníku jen tak nedočkám... Ovšem ze všech stran jsem slýchávala: "Počkej po porodu, to se spraví". Nespravilo se to ani v těhotenství, kdy jsem přibrala 30 kilo a prsa byly stále stejné, nezvětšily se ani o velikost. Po porodu jsem čekala, že kojením se musí zvětšit a ejhle? Netvořilo se mi mléko, tudíž o kojení nebyla řeč. Již v té době (bylo mi 25 když se Lukášek narodil) jsem prohlašovala, že já si ty prsa prostě koupím a je to tady!!! Mám termín operace, který vám brzy prozradím. V dnešním článku budu odpovídat na nejčastější otázky, které dostávám právě kvůli blížící se operaci.

Podle čeho jsem volila kliniku?

Jako první jsem mapovala kliniky, kde bych si prsa nechala zvětšit. Měla jsem vyhlídnuté dvě. Mám detailně nastudované jejich proměny aneb PŘED a PO. Pak jsem si četla reference na kliniky, následovaly návštěvy a první dojmy. Zvolila jsem Kliniku a institut estetické medicíny Asklepion.  Asi si všichni s tímhle názvem spojíte pana Šmuclera, což je správné spojení :-) 

Proč jsem zvolila Asklepion?

V Asklepionu pracují špičkoví chirurgové se zahraničními zkušenostmi. Asklepion je největší zařízení svého druhu ve střední Evropě s 60 specializovanými lékaři a více než 150 členy dalšího zdravotnického personálu. Skvělé reference!!!

Jaký byl první krok?

Objednala jsem se na konzultaci se specialistkou. Setkání s doktorkou, která mě bude operovat předcházelo vyplnění různých dotazníků. Pak následovalo osobní setkání, ukázala jsem se bez jakéhokoliv studu a došlo na podprsenku a vyplňování vhodnými implantáty. Já jsem se doslova rozzářila!!! 

Veru v sexy podprsence a s úsměvem od ucha k uchu :-)

Veru v sexy podprsence a s úsměvem od ucha k uchu :-)

Jaké jsem zvolila implantáty?

B-Lite, první odlehčené implantáty na českém trhu, jsou o 30 % lehčí než běžné kvalitní značky. To mimo jiné znamená, že si můžete dovolit skutečně takový tvar a velikost implantátu, jaké odpovídají vaší představě. Nemusíte se přitom bát, že se vám kůže na prsou povolí pod jejich tíhou a nehrozí vám ani bolesti zad z příliš velké zátěže. Nižší váhu jistě ocení ženy, které pravidelně běhají a sportují, s B-Lite vás totiž silikony nijak neomezují. Jsou přitom stejně bezpečné jako ostatní nejprestižnější značky na trhu a jejich německý výrobce jim věnoval 10 let vědeckého výzkumu.

Jaký se používá materiál k výrobě B-lite implantátů? Čím se liší od ostatních, že je rozdílná váha?

Materiál použitý v B-Lite je dlouhodobě ověřený a biokompatibilní. Patentovaná vazba mezi mikrosférami a gelem zaručuje, že nedojde k separaci v případě ruptury implantátu. Implantáty B-Lite mají i vysokou stabilitu a sníženou tekutost gelu po celou dobu životnosti implantátu. B-Lite gel je mnohem transparentnější, což má výhodu při mamografii.

Jaká je životnost B-Lite implantátů?

Je podobná jako u ostatních implantátů, doporučuje se jejich výměna po 10-15 letech. Každý cizorodý materiál podléhá opotřebování a ani implantátům se tato skutečnost nevyhýbá.

Vkládají se B-Lite implantáty nějakým speciálním způsobem?

Není žádný rozdíl v operační technice. B-Lite implantáty se implantují stejně jako ostatní typy implantátů. Prsní implantáty se vkládají pod žlázu, nebo pod prsní sval. O umístění implantátu rozhodne lékař na základě tělesných dispozic pacientky a výsledného efektu, kterého chceme augmentací dosáhnout. Prsní implantát se do prsu vkládá ze 3 možných přístupů: z řezu kolem dvorce (horní, nebo dolní poloviny dvorce), z řezu v podprsní rýze, nebo z řezu v podpaží.

Jaký tvar a kolik ml?

Zvolila jsem B-Lite tvaru kulatého (jelikož nechci prsa ála pornoherečka), zvolila jsem adekvatní velikost k mé postavě a to 250ml. Vše jsem konzultovala s doktorkou a jsem ráda, že mi mou volbu požehnala. 

Co mě čeká před operací?

Mám před sebou hromadu předoperačních vyšetření, které jsem se rozhodla podstoupit na klinice. Nemám ke své obvodní lékařce důvěru a na klinice mi tým lékařů přijde profesionálnější. A zde budu zcela upřímná, moc si přeji ať jsou všechny výsledky v pořádku!!! Jsem zdravá ženská a vysílám to do vesmíru. 

Co mě ve zkratce čeká po operaci?

Nutný klidový režim, který potrvá dva týdny. Sexy elastickou podprsenku budu nosit šest týdnů. Provádí se tlakové masáže, které se nesmí podcenit a hlavně budu doufat, že se budu ukázkově hojit.

Co na to říká můj muž?

Můj muž je mi velkou oporou. Zná mě 15 let a ví, že se 15 let trápím. On osobně mi nikdy nic nenaznačil, možná tajně doufal, že o vysněné operaci a větším hrudníku jen mluvím. Teď když ví, že je to hotová věc, tak se snaží mě podporovat. Mluvíme na tohle téma doma denně. Někdy zírám s čím novým domů Luk přijde, často o mých prsou a mé volbě s někým mluví :-) Tak holky, prostě horší než to je - to nebude a určitě se můj muž těší stejně jako já...

Zde fotka mého plochého hrudníku...

Zde fotka mého plochého hrudníku...

Mám necelý měsíc do operace a nejčastější otázka okolí je: "Nebojíš se?". Nebojím se. Z větší části převažuje těšení! Již brzy si splním sen na špičkové klinice. Věřím, že mé rozhodnutí je správné a že toho nebudu nikdy litovat. Následovat bude článek až podstoupím všechny předoperační vyšetření, dále dojmy před dnem D a pak také pocity po operaci, hojení a jak se žije nové Veru. Ovšem pokud vás tedy další informace a věci okolo mého nového já budou zajímat. Držte mi prosím pěsti, ať je všechno v pořádku. Děkuji všem za vaši podporu. Pokud vás zajímá více informací, tak mi pište - klidně i do soukromých zpráv. Užívejte krásných letních dnů, V.

Více informací o zvětšení prsou na klinice Asklepion se dočtete ZDE.

 

Dům myšek Sam & Julie

Dům myšek Sam & Julie

Příběhy vikinga Tappiho

Příběhy vikinga Tappiho