Veru dekorovala dýně pro Albert

Veru dekorovala dýně pro Albert

Před pár týdny jsem byla oslovena Albertem, zdali bych jim nenazdobila prostory, kde se bude konat setkání s novináři. V hlavní roli měly být dýně a celé jsem to měla pojmout tak nějak podzimně. Pár dnů jsem mapovala Pinterest, inspirovala jsem se a nakonec jsem na nabídku kývla. Řekla jsem si, že tohle mě baví, mám přeci ráda když mohu i doma měnit výzdobu dle ročního období a podzim je na dekorování ideální :-) Příroda sama vybízí ke sbírání kaštanů, ořechů, lískáčů, šišek, listí, trhání šípků atd. Tohle všechno jsem den před akcí absolvovala s klukama, po práci samozřejmě. Děkuji mému muži, který dobrovolně nesl šípky, byl popýchaný celý a vůbec si nestěžoval. Doma jsem se večer vrhla na dlabání dýní a vyzkoušela jsem novou metodu zdobení dýní, nazveme ji třeba povrchové zdobení. Nevyřezávala jsem motiv netopýra skrz, ale jen jsem sloupávala/odřezávala slupku z povrchu. Kdyby jste chtěly, můžu pro vás nafotit DIY návod. Poté jsem do dýně vložila květináč s chryzantémou a bylo hotovo. Ještě jsem vytvořila pár svícnů z okrasných malých dýní a květináč z dýně hokaido, do které jsem dala vřes. Asi nejtěžší úkol byl vše naložit do mého nového vozu :-) Doma jsem posbírala vázy, dekorace, vypůjčila jsem si plnou tašku věcí od kamarádky Janinky - děkuji. A jak to probíhalo na akci? O tom píšu níže...

Celá akce byla nazvaná Setkání s bloggerkami na téma kreativní využití dýní a konala se v Tančící kuchyni (naproti Tančícímu domu). Byla jsem pozvaná já a food bloggerka JarmilaSweet. Já jsem akci zdobila dýněmi a Jarmilka na akci vařila, pekla, smažila z dýní. Jelikož se ve food bloggerkách tolik neorientuji, slyšela jsem o Jarmilce poprvé a věřím, že ne naposledy. Navařila na výbornou a navíc byla strašně milá a sympatická. Než mi došlo, že to setkání s bloggerkami jsme my dvě :-D pořád jsem vyhlížela mezi příchozími novináři i nějakou mou spřízněnou bloggerku/kamarádku!!! Zasmála jsem se sama sobě no.

Co se mě na akci fakt bavilo!!! Byl nám představen pan Rudolf Starý, který dýně pěstuje u Kolína. Seznámil nás se svým podnikatelským příběhem i se všemi zajímavostmi o pěstování a produkci dýní v České republice. S pánem jsem si moc hezky popovídala, dokonce mě pozval na svou farmu, kde má i zvířata, nejen dýně. Úplně se tam vidím a pokud návštěva dýňové farmy klapne, tak vám o tom určitě napíšu. 

Během akce jsem měla něco předvést, jelikož jsem si řekla, že klasické vydlabání a vyřezávání motivů umí každý (nebo o něčem minimálně slyšel), tak jsem předvedla techniku výše zmíněnou - povrchové odříznutí slupky. Byla jsem nervózní jako čert, pár novinářů se na mě dívalo ale většina šla naštěstí ochutnávat dýňové speciality :-) Pár přítomných dam mi i řeklo, že jsem je inspirovala a že si určitě nějaký květináč vyrobí i doma. A to se krásně poslouchá...

Snad se vám mé dekorování s podzimní tématikou líbilo :-) Nyní mám vše doma a kochám se. Z akce mám dobrý pocit a nelituji, že jsem do toho šla. Byla to pro mě vážně velká zkušenost. Já mám podzim ráda, co vy? Ty nádherné barvy přírody! Fakt mi nevadí, že se ochladilo, ale pršet by nemuselo :-D rozumíte mi? Mějte se krásně, Veru.

Věřte nebo ne, ale pekla jsem z Chupa Chups lízátek

Věřte nebo ne, ale pekla jsem z Chupa Chups lízátek

Dva týdny jsou za námi

Dva týdny jsou za námi