Veru a její malé radosti č. 2

Veru a její malé radosti č. 2

A je zde další článek na téma "Veru a její malé radosti", po prvním článku jsem od vás měla krásnou zpětnou vazbu, což mě samozřejmě moc těšilo a děkuji za to. Minulý článek byl laděn do zelena, dnes jsem to sladila do růžova. Ač se naše domácnost tváří, že je black&white, tak to není úplně pravda. Je v ní i spousta barev. O čem budou dnešní "malé" radosti? O nové kávě Nespresso, oblíbené rtěnce, všudepřítomných svíčkách, květinách, blocích a deníčcích...

Rtěnka. Není den, kdy bych vyšla z domů bez rtěnky na rtech. Nyní ujíždím na jemných růžových odstínech, které mi přijdou, že se k zimě hodily více než výrazné růžové, které miluji například v letních dnech. V kabelce mám jednu M.A.C rtěnku a druhou (novou) od Douglas. Obě dvě mají jedno společné a to, že jsou matné. V matných rtěnkách si to jedu už několikátou sezonu, rtěnku s leskem, nebo lesk u mě nenajdete. Vlastně ani nevím proč :-) Na fotkáh je M.A.C rtěnka, odstín Matte Pink Plaid, tu od Douglas vám představím v jiném článku třeba. Jak jste na tom se rtěnkami vy? Ano x ne?

Nespresso představilo před pár dny novou kávu Selection Vintage 2014, kávu kterou vytvořil čas. Čerstvě sklizená kávová zrna byla velmi precizně zpracována a opatrována několik let. Během té doby vystoupila na povrch neodolatelná vyzrálost a vytříbené tóny dřeva a vznikl tak zcela nový chuťový profil. Čas, po který se zrna nacházela v kontrolovaném prostředí, odhalil komplexní charakter s vytříbenými tóny dřeva, ovocným nádechem a sametově jemnou chutí. Nenechte si ujít smyslový zážitek z luxusní, neodolatelné a vybrané kávy SELECTION VINTAGE 2014. Káva s intenzitou 7, pro mě je silnější a je to můj životabudič, tzv. nakopávač. Více o nové lahodné kávě se dočtete ZDE, kde si kávu můžete i objednat. Měly jste již doma tuhle novinku? Upřímně mě zajímá váš názor!

Výše jsem zmínila, že bude řeč i o mých deníčcích, neboli blocích. Vlastním jich rovnou několik, možná i celou desítku. Pořád si někam píšu nějaké poznámky, například když mě napadne nějaký námět na článek, nebo nějaké moudro, věta, tak si to ihned poznamenávám. Ještě nikdy jsem nepoužila poznámky v mobilu, nepřijde mi to osobní a možná to ani neumím. I to, že tankuji do svého auta Natural 95 mám zapsáno v diáři, na papírku v peněžence a v kastlíku v autě :-) Mé písmo nemůže nikdo přečíst, jednou se o to pokusil můj muž a neporadil si :-D když píši psacím písmem, tak prostě není šance to po mě přelouskat. Nejčastěji píši velkým tiskacím písmem a to již od střední školy. Koketuji s myšlenkou, že se přihlasím na kurz krasopísma, fakt mě to láka a myslím si, že bavit mě to bude určitě a možná mi to i půjde :-) Znáte? Lákalo by vás to? Já bych chtěla zkusit ten od Pen Pals, mrknout můžete ZDE.

Všude přítomné svíčky v naší domácnosti. Nezáleží mi na tom, zdali je jaro nebo vánoční čas, u nás se svíčky zapalují stále. V době Vánoc je to možná trochu intenzivnější, ale svíčky v jakékoliv podobě se u nás zapalují celoročně. A pokud mi svíčka, která je v krásném obalu dojde (tak já ji určitě nevyhodím, ba naopak) využiji ji například jako vázičku, jako zde na fotkách. Svíčka Rituals dohořela a krásně mi nyní slouží jako váza pro květiny. Jak to je u vás doma? Mám i obaly od svíček, které dávám hostům a slouží jako popelník na terase, fakt jsem sběratelka a doma si všechno syslím :-)

Jaro již začíná být cítit ve vzduchu a já jsem si domů ještě nekoupila první tulipány ani narcisky, oba dva druhy květin patří mezi mé nejoblíbenější a proto si je hned zajedu někam koupit. Těším se až mi kytičky bude trhat Lukášek na naší zahradě, popravdě je natrhá sousedka/majitelka a vždy mu trsy květin dává ať mi udělá radost, je to milé... Za kytičky utrácím ráda a často, je to investice, která mi dělá radost ne pár dnů, ale i týdnů, jako např růžové chryzantémy na fotkách... Plánuji také koupi hyacintů v květináčích, můj muž je nemá rád, jejich vůně je vážně intenzivní, ale vypadají hezky, no ne? 

IMG_1715.JPG

Tak a tohle je pro dnešek všechno z mých všedních malých radostí, opět toho bylo až až. Já se prostě neustále něčím obklopuji a těší mě to, kochám se, ochutnávám, píšu poznámky, zapaluji svícny, atd. Prozraďte mi nějaké vaše radosti, krom toho že milujete své muže a děti. Těším se na vaše komentáře, mějte krásný slunečný pátek a užijte si víkend, V.

Veru outfit no. 7

Veru outfit no. 7

Soutěž se Sebamed

Soutěž se Sebamed