Veru a její kudrnatá hříva

Veru a její kudrnatá hříva

Takže milé dámy :-) Jelikož vás evidetně baví mé kudrnaté vlasy (soudím dle každodenních dotazů na Instagramu), tak jsem se rozhodla, že vám sepíšu, jak to dělám. Nebudete k tomu potřebovat žádné drahé přípravky, ani kulmy, natáčky nic :-) Já nakupuji vlasovou kosmetiku v drogérii a snažím se do ní příliš neinvestovat. Až na suché šampóny, ty mi lezou do peněz hodně, ale to předbíhám :-) Hned na začátku jdu s pravdou ven, mé vlasy mají sklony ke kudrnatění, ale bez mé pomoci, by byly takové nijaké. Hlavu si umývám 2x týdně, nikdy ne vícekrát. Mytí hlavy je pro mě nyní (co mám vlasy delší) peklo a hlavně totální ztráta času! To by jste do mě možná neřekly, co? Veru je líná mýt si hlavu :-)

IMG_2044.JPG

Takže, jelikož si hlavu myji až když je fakt mastná a nehezká na pohled, natož na dotek, musím si hlavu šamponem rozpěnit i na třikrát!!! Hlavu si myju v předklonu nad vanou a mé záda daostávají zabrat :-O Používám úplně obyčejné šampony, nebudu zde zmiňovat značky o kterých nejsem na 100% přesvědčená. Šampon, kondicionér, nebo maska je pro mě spotřební zboží, zatím nemám žádnou značku, ke které bych měla vztah :-) Po každém šamponování si musím dát kondicionér! Masku si dávám občas - další ztráta času pro mě :-O

IMG_2141.JPG

Vlasy si suším úúúplně špatně, když mě viděl můj dvorní kadeřník George, málem ze mě zešílel :-) Ano, jsem totální lúzr a nerespektuji žádné zásady pro zdravé vlasy. Prostě je dřu ručníkem a poté mám na hlavě totální "drn" :-) V tomhle případě mě již stopadesát let zachraňuje tenhle růžový hřebínek Tangle Teezer, který mám snad od vysoké školy! 

IMG_2142.JPG

Vlasy rozčešu úplně do hladka a naznačím si pěšinku. Při rozčesávání přijdu o velkou hrst vlasů, ale zatím nepanikařím, na hlavě mám stále hustou hřívu. Vlasy pochopitelně padají, když si je češete 2x týdně. Do rozčesaných vlasů vždy stříkám sprej na lokny. Znáte tady ty spreje co vám mají zaručit vlny jako od moře? :-)

IMG_2143.JPG

Poté přidávám pěnu do vlasů a vlasy jakoby mačkám směrem nahoru, jak uvidíte u následujícího obrázku. Pěnu opět používám nějakou noname, tahle je z Lidlu za pár korun.

IMG_2144.JPG

Zde je krásně vidět, jak vlasy tvaruji neboli mačkám. Poté je nechám uschnout a x hodin do nich nebo na ně nesahám. Laicky řečeno, díky pěně vlasy takhle zatuhnou a zůstává efekt kudrnatých vlasů. Jakmile jsou vlasy téměř suché, tak je rukama promnu a je to. Vždy používám do vlasů tenhle suchý olej od Nuxe, ale to vás asi ani nepřekvapuje, jelikož ho používám již x let. I zde platí všeho s mírou!!!

IMG_2145.JPG
IMG_2149.JPG

Takže milé dámy, tohle je můj recept na kudrnaté vlasy. Chtěla bych si dělat lokny žehličkou, nebo přes konickou kulmu, anebo babyliss a podobné přístroje, ale jsem na to strašně líná, což je možná škoda, ale kdo ví. Zatím mám doma jen žehličku, kdyby se naskytla možnost otestovat nějaký výše zmíněný produkt, tak bych se tomu nebránila. Pokud máte nějaká rady, jak lépe pečovat o vlasy, tak se o ně podělte :-) Já jsem ráda, že je úterý večer a mytí hlavy mě čeká až ve čtvrtek ráno! Zítra už mě bude krutě zachraňovat můj oblíbený suchý šampon od Batiste!!! Mějte se krásně a ať se to vlní, V.

IMG_2782.JPG
Společná lekce na longboardu a pennyboardu

Společná lekce na longboardu a pennyboardu

Lukášek si postavil robota

Lukášek si postavil robota