Věřte nebo ne, ale pekla jsem z Chupa Chups lízátek

Věřte nebo ne, ale pekla jsem z Chupa Chups lízátek

Možná to tak již nevypadá, ale stále se se mnou v "blogerském světě" počítá :-) Jsou akce dopolední nebo v době oběda, na které kvůli své práci nemohu a pak jsou akce v odpoledních hodinách a tam já po práci tuze ráda zajdu. Jednu takovou akci jsem navštívila minulý týden a nebyla jsem tam sama. Byla to akce pro maminky s dětmi, tudíž mi byl Lukášek parťákem. A hurááá, Lukášek se tam potkal i se svou láskou Barunkou a Honzíčkem od Katy (Mama-live.cz). Na akci jsem mohla vzít kamarádku s dítětem, pozvala jsem svou dlouholetou kamarádku Lidušku s jejím dvouletým Vojtíškem. Na akci bylo mnohem více maminek a dětí, kdo sledujete portál Žena-in.cz, tak tam je vždy šance se takové akce zúčastnit!!! Akce to byla vydařená a hlavně sladká, protože jsme různě zpracovávali lízátka Chupa Chups. Děti je měly samozřejmě hlavně v puse :-) o tom, že máme lízátka Chupa Chups rádi jsem vám psala ZDE a jsme jim stále věrní! 

Svět se zbláznil :-) vaří se a peče se z lízátek Chupa Chups, když jsem o tom slyšela prvně, nevěřila jsem a zírala jsem s otevřenou pusou (asi tak jako právě vy). Ale nyní mohu po ochutnání říct, že to úplně špatný nápad nebyl. Má oblíbená food bloggerka Alenky alias Elly Bohyně kuchyně pro nás připravila čtyři recepty - tartaletky s pomerančovým krémem a lízátky, brownies s lízátky, cookies s lízátky a cupcakes s lízátkovou drtí. Skvělý nápad byl zapojit děti do drcení lízátek, šlo vidět, že je to náramně bavilo. Lukášek s Barunkou skvěle zpracovali těsto na cookies. Nevím jak u vás, ale u nás doma, když Lukáška zapojím při pečení a vaření, tak si potom výslednou dobrotu strašně rád dá! Je pyšný na to, že to sám uvařil a upekl :-)

Chupa Chups2.jpg

Když Liduška s Vojtíškem míchali čokoládu do brownies, tak se mi sbíhaly sliny. Musela jsem se v závěru držet, abych misku nevylízala jako za starých dětských let, kdy jsem pomáhala péct svoji babičce :-) 

Ochutnala jsem křehké tartaletky a brownies a moc jsem si pochutnala. Brownies brzy upeču i doma. Ostatní jsem z časových důvodů neochutnala, jelikož jsme šli z akce po cca dvou hodinách domů, cítila jsem, že je Lukášek unavený. Teď jak chodí do školky, tak nemám přehled o jeho spánku a snadno (hlavně rychle) na něm poznám, že ve školce nespal... 

Co si o vaření a pečení s lízátky Chupa Chups myslíte?!? Za mě je to skvělý nápad například na dětskou oslavu, kde chcete mít pro děti nějaký program. My jsme již byli na oslavě, kde děti mohly péct a poté zdobit a všichni byli nadšení do jednoho, fakt se zapojily všechny děti. Tak třeba vás to někoho inspiruje :-) V článku nahoře jsou odkazy na jednotlivé recepty s lízátky Chupa Chups, popř vám je dám ještě ZDE. Těším se na vaše názory a komentáře, Veru.

Veru outfit no. 5

Veru outfit no. 5

Veru dekorovala dýně pro Albert

Veru dekorovala dýně pro Albert