V muzeu trabantů

V muzeu trabantů

Měli jsme s Lukáškem volné nedělní odpoledne, tak jsme vyrazili do Muzea trabantů, které máme kousek od domu. Muzeum se nachází kousek od Motolské nemocnice. Nemůžete tohle místo minout, jelikož je vše důkladně značeno až k cílovému místu. Již na příjezdové cestě potkáte několik trabantů z venkovní expozice. Parkování před muzeem je zdarma a nemusíte se bát, že by jste nezaparkovali. Než vstoupíte do muzea, tak vás zaujme obrovská venkovní terasa s posezením a taky odpadkový koš z kufru trabantu. Uvnitř u nákupu vstupenek vás přivítá milá paní, která vás zavede do prvního patra expozice. Nahoru se jde po schodech, bezbariérový přístup jsem nenašla, jak je to s kočárky netuším.

IMG_4733.JPG
IMG_4723.JPG

Muzeum je krom trabantů plné prosklených výloh s dobovými proprietami. Ve vitrínách jsou k vidění staré spz, řidičské průkazy, diplomy, klíče, vše co patří k autům. Ale také jsou k vidění staré hračky, které Lukáška zaujaly a nechtěl věřit tomu, že jsem si s nějakými věcmi hrála i já jako malá holčička. Je to hezké si takhle zavzpomínat.

IMG_4676.JPG
IMG_4677.JPG

Cele muzeum je interaktivní, což jsou plusové body. Děti mohou na vše sahat, sedat si do trabantů, točit volanty, hrát si s autodráhou, s malými autíčky trabantů, sedět na motorce, na terase jezdit na trabantích odrážedlech, sledovat 3D diapozitivy a spousta jiného. Mě zaujaly všechny malby na stěnách, nejvíc asi ta kde je Karlův most a po něm přejíždí trabant.

IMG_4683.JPG
IMG_4678.JPG
IMG_4682.JPG

Muzeum je klimatizované, což je v těchto dnech hodně příjemné. Další pozitivum jsou toalety, které jsou úplně nové a čisté a i zde jsou samolepky trabantů, které děti zaujmou. Náš Lukášek je všechny spočítal a nechtěl jít z toalet ven. Kavárnu venkovní jsem zmínila na začátku článku, ale nenapsala jsem, že je zde i posezení vnitřní. Koupit si zde můžete i dárkové předměty s trabantím motivem. Vstupné není drahé, mě přišlo spíše symbolické. A co mě jako hodně zaujalo, to byla cedule u vchodu, že celé muzeum vzniklo BEZ podpory jakýchkoliv dotací z fondu EU. To je obdivuhodné.

IMG_4684.JPG
IMG_4713.JPG
IMG_4687.JPG
IMG_4673.JPG

Venkovní expozice zaujala Lukáška a ptal se, zdali ty auta ještě jezdí. Část ano a některé již ne. Hodně vtipná je i retro benzínová stanice, kterou si pamatuji ještě já. Zde děti jezdí na odrážedlech a rodiče si mohou v klidu vypít kávu ve stínu.

IMG_4689.JPG
IMG_4705.JPG
IMG_4698.JPG
IMG_4711.JPG
IMG_4726.JPG
IMG_4724.JPG
IMG_4721.JPG
IMG_4672.JPG

Pokud vás muzeum trabantů zaujalo, tak vám doporučuji zajet se tam podívat a vstupenky za lepší ceny můžete právě teď objednat přes Slevomat. Je hezké zavzpomínat, ukázat dětem něco z naší historie a podpořit celý krásný projekt. Trabantem jezdil Leoš Mareš, takže to auto musí mít přeci úroveň!!! Mějte se krásně a piště tips, kam máme zajít příště, Veru.

Otestovala jsem Kärcher vysavač

Otestovala jsem Kärcher vysavač

Veru je zase o rok starší

Veru je zase o rok starší