Tvořte a recyklujte zároveň

Tvořte a recyklujte zároveň

Máte doma malého kreativce? Parťáka, co s vámi rád tvoří ať už je to cokoliv? Lukášek mi asistuje u všeho, když zdobím domácnost, věnce, pletu, šiju, prostě je u všeho. Nyní dostal jako dárek recyklační sadu RE-CYCLE-ME a do tvorby jsme se zapojila celá rodina. Než jsme začali tvořit bylo potřeba pár dnů doma sbírat věci, které jsme později využili tzv. recyklovali. Nashromaždilo se nám nejvíc roliček od toaletních papírů, plato od vajíček, krabice od mléka, role od kuchyňských utěrek, pet lahve, atd. Recyklační sada má vést děti k recyklaci, děti by měli chápat, že se některé věci dají ještě použít. To, že doma třídíme odpad je samozřejmostí, nyní jsme i recyklovali. Co se mi na téhle recyklační sadě líbilo úplně nejvíc, že všechno k tvorbě bylo uvnitř balení. Na nás bylo jen zajistit recyklované produkty. Detailněji vám sadu popíšu níže…

IMG_3019.JPG
IMG_3184.JPG

Krabice se zdá na první pohled malá, ovšem uvnitř je plná pokladů, respektive materiálů. Máte zde návod, nálepky, pěnový materiál, šablony kol, vystřihovací postavičky, nalepovací oči, zmrzlinová dřívka, špejle, barevná pírka, svorky na upevnění kol, štětinaté drátky. Vy si na stůl vezměte ještě tužku, nůžky a dobré lepidlo, což je podmínka, protože se dále dočtete, že my jsme bojovali jen kvůli nevhodně zvolenému lepidlu (Herkules není nejvhodnější).

IMG_3134.JPG

Naše sada je zvířátková, ale na výběr jich je v eshopu KidTown mnohem více - roboti, princezny, lodě, sada pro astronauty, dekorační sada, piráti a mnoho dalšího. Sady jsou také rozdělené na recyklaci pet lahví, nebo jen rolky od toaletních papírů, kartonů mléka atd. Celá z nabídka je ZDE. My jsme zmapovali naši sadu a Lukáškovi se nejvíc líbil lev, tak jsme se do něj vrhli jako první. Dle návodu jsme si první vystřihli papírovou šablonu, u vystřihování hřívy jsem musela hodně asistovat, na takové detaily si ještě netroufá. Sám vystřihl ocas, nožky, obličej a uši. Prostě a jednoduše, ty snažší předlohy si stříhal on, zbytek byl na mě. Hlavně jsme po tvoření chtěli mít všechny prsty.

IMG_3136.JPG

Jakmile jsme měli papírovou šablonu, tak jsme ji obkreslili na barevný pěnový materiál a opět se vystřihovalo. Následovalo lepení a ta největší zábava pro Lukáška. Ovšem trochu nám to kazila špatná volba lepidla, neschlo a vše nám klouzalo a pořád dokola se to rozlepovalo. Proto máme ve výsledku vše upatlané. Ale to se dá u pětiletého dítěte určitě prominout. Lukášek si to nenechal pokazit, protože nám ve finále povedly krásné zvířatka.

IMG_3139.JPG
IMG_3140.JPG

Postupně jsme dle návodu udělali i opici a slona a máme v plánu pokračovat a dodělat zebru, papouška, krokodýla i žirafu. S tatínkem si Lukášek vytvoří ten auťák. Na ten já si netroufám, anebo zapojíme nějakého dědečka kutila.

IMG_3144.JPG

Jakmile všechno lepidlo důkladně zaschlo začal si Lukášek se svýma zvířátkama hrát.

IMG_3228.JPG
IMG_3192.JPG

Recyklační sada je super, na krabici je napsáno, že je to vhodné pro děti od čtyř let, já si upřímně myslím, že i pro pětileté děti je to těžší sada. Možná mít lepší lepidlo, které by drželo lépe, tak by jsme s tím tak nebojovali. Zábava to byla, to 100%, ale počítejte s tím, že budete tvořit společně, rodiče i děti. Já tvořím ráda a v tomhle je Lukášek po mě. Určitě je to krásný tip na vánoční dárek, dárek, který sbližuje a budete všichni tvořit spolu.

Povlečení s Batmanem u nás vede

Povlečení s Batmanem u nás vede

Veru v podzimním

Veru v podzimním