Toskánsko 2016

Toskánsko 2016

Letní dovolená je za námi a my jsme si ji náramně užili. Poprvé jsem zajeli do Toskánska. Dovolenou jsem objednávali pár týdnů předem, tuším dva nebo tři týdny. My nejsme rodina, která by si dovolené kupovala půl roku předem. My se rozhodneme, že nastala ideální doba, mrkneme na nabídku ubytování, něco objednáme a jedeme. Cesta do Itálie byla téměř podle plánu, bylo zdržení u Brenneru, ale jinak to byl průlet napříč státy. Naše ubytování jsme našli snadno, byl to poslední dům, ke kterému vedla polní cesta... První den jsem si říkala, zdali to není vtip?!? Bydlet na samotě u lesa - pro mě na konci světa! Náš byt neměl klimatizaci, byl temný, takový chalupářský, internet nefungoval... Okolo domu pole, neposekané... Taková divočina, spousta vos, včel, mravenců, kobylek, pavouků a náš malý Lukášek byl ze začátku dost hysterický :-( No říkala jsem si, zdali na takovém místě budu šťastná. Stačila jedna lahev bublinek,  jedno pořádné vyspání a hned mi bylo lépe a viděla jsem vše růžověji. Většinu naší týdenní toskánské dovolené jsme strávili u bazénu, jen my tři. Na večer jsme jezdili do města, do civilizace, byla to potřeba věřte mi. Já jsem si každý večer dopřála Aperol, možná i dva :-) 

V naší vile bylo tak pět bytů, které se pronajímaly a celý týden se tam střídaly různé páry, většinou šlo o lidi, kteří tam byli jen na noc. Ani k bazénu nikdo nechodil, což jsme nechápali. Kromě nás tam měl majitel Lorenzo dva psy a asi deset koček - což je pro mě jako alergika opravdu hodně :-D dávala jsem si dva prášky denně, abych to přežila :-)

Opět mi na dovolené došlo, jaký pokrok udělal Lukášek ve vztahu k vodě. Poctivě jsem s nim rok chodila na kurzy plavání a se vší skromností - díky mně se vody přestal bát. Jsem na něj pyšná. První den měl rukávky, duši, desku, pás :-) postupně vše odhazoval a zbytek dovči si vystačil jen s rukávky. Byl ve vodě nonstop, dostat ho z vody nebylo snadné. Je to plavec po tatínkovi. Jedna věc mě mrzela, zapomněla jsem koupit, možná jsem to již nestihla a to triko do vody :-( Pokud se ještě k moři chystáte, bez trika do vody, popř overalu nejezděte. Lukášek se pak koupal v obyčejném triku, poradila jsem si, ale trička jsou nyní zničená od krémů, nejdou mi vyprat fleky. Nenapadá vás nějaký fígl? :-)

Dvakrát jsme navštívili krásnou Sienu. Siena je město ležící ve střední části italského Toskánska, je známá jako historické kulturní město s výborně zachovalým středověkým architektonickým dědictvím, proto je Siena zapsaná na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Poprvé jsme do města jeli jen my tři, na krásném náměstí jsme si udělali piknik - krmili jsem holuby a hodně jsme zírali, když jsme se později doslechli, že je za krmení holubů vysoká pokuta! Další večer jsme se tam sešli i s našimi přáteli z Ořechovky a to bylo opravdu krásné setkání. Povídali jsme si, popíjeli jsme, přetáhli jsme večerku a druhý den nám Lukášek spinkal do desíti :-) 

Podnikli jsme i celodenní výlet do Pisy a k moři na tzv Bílou pláž. O výletu v Pise a o pláži jsem psala ZDE. Jsem upřímně ráda, že jsem Pisu viděla dovedla bych si představit že v tom městě strávím celý víkend, jen s mužem a více poznávat. Takhle to bylo docela narychlo... Příště vylezu i na věž ;-)

Na dovolené jsem přečetla dvě knihy, tolik knih jsem nepřečetla za poslední tři roky co máme Lukáška. Bylo to tím, že jsem měla spoustu času jen pro sebe, kluci byli téměř pořád spolu. Lukášek si tatínka užil na 100% a mně dopřáli doslova dovolenou s velkým D. Malý rošťák hrál celé dny hru - nebudeme se bavit s holkama :-) bylo mi to chvílemi líto. Holky, přečetla jsem Bábovky od Třeštíkové a za mě super letní čtení ;-) doporučuji. A jak jsem tak byla doslova odpočatá měla jsem chuť něco dělat. Např posezení u bazénu bylo docela zanedbané, zarostlé, mít po ruce rukavice, lopatku a jiné pomůcky tak to tam vypleju! Hodně věcí vypadalo jinak, než jak to měl majitel nafocené v nabídce... Italové to asi neřeší.

Týden u bazénu a na samotě u lesa jsem přežili a přesunuli jsme se na pár dní k jezeru Lago di Garda, o tom vám napíšu zase příště. Jelikož tam bylo vše dokonalé na 100% zaslouží si to samostatný článek. Doufám, že jsem si v článku nestěžovala, nebo se nerouhala, to bych nechtěla. Šlo o to být jen spolu, jen my tři a to klaplo dokonale! Do Toskánska se jistě někdy vrátíme, ale více do civilizace :-) Najde se mezi vámi někdo kdo miluje Toskánsko? Itálii? Tak jako my? Těším se na vaše komentáře, Veru. 

Den první

Den první

Spotřebované krémy na dovolené

Spotřebované krémy na dovolené