Somat

Somat

Doma se mi sešly výrobky od Somatu. Zaměřila jsem se opět na naši myčku na nádobí. Teď v létě ji zapínám denně, není nic horšího než zápach z myčky v horkých dnech. Opět se věnuji také údržbě myčky, nejen péči o nádobí v ní. Co mě ovšem potěšilo a zaujalo je, že Somat má nově výrobky, které neobsahují fosfát a jsou tak šetrnější k životnímu prostředí, tohle mě baví! Složení všech výrobků Somat bylo kompletně inovováno odstraněním fosfátů a posíleno účinkem kyseliny citrónové. Pro zářivě čisté nádobí bez námahy. Já jsem doma teď srovnávala mycí tablety a tekutý mycí prostředek do myčky. Oba dva druhy mi vyhovují, ale u obou musím zmínit nějaké to ALE.

Prémiové multifunkční tablety Somat Gold se zlatým pásem představují mytí s nejvyšším mycím účinkem. Somat Gold má celkem 12 funkcí - kromě dalších i funkci rychlého schnutí a funkci předmáčení, která pomáhá odstraňovat připáleniny a připečeniny bez nutného předmývání nádobí. Zatím mi při žádném použití nevypadla žlutá prostřední část :-) Tableta se vždy rozpustila, nezůstávala na nádobí a to ani při nízkých stupních. A jaké je to ALE, které musím zmínit? Nemám ráda rozbalování tablet, většinou mám ruce zmaštěné a bojuji s tím :-( tohle mínus budu zmiňovat vždy. 

Somat Gold Gel multifunkční přípravek pro mytí nádobí v myčce, který zaručuje vynikající výsledky díky dvěma speciálním tekutým složkám: čistícímu prostředku a posilovači mycí síly s aktivním neutralizátorem pachu. Multifunkční gel s pěti funkcemi - mycí prostředek, oplachovač, funkce soli, dlouhodobá ochrana skla, nízkoteplotní aktivátor. Tekuté přípravky používáme doma minimálně, mám je doma tak podruhé za těch x let co máme myčku. Zde zmíním druhé ALE. Z jakého důvodu? Tím, že si to sama dávkuji, tak hrozně plýtvám, nesleduji odměrky, vždy naplním na maximum. Ale myje krásně to každopádně.

Somat čistič myčky je jedinečný čistič myčky v tabletách, který lze použít během běžného cyklu mytí nádobí. Tabletu čističe jednoduše vložíte na dno myčky, myčku naplníte nádobím a zapnete. Čistič se postará o dokonalou péči vaší myčky včetně mycích ramen a filtru. To že mohu hodit čistící tabletu k nádobí je super! U nás je myčka plná pořád, stačí vyndat čisté nádobí a již do něj dávám špinavé, které je na lince. Čekat na to, že se myčka umyje prázdná mě krutě nebaví! Jo tenhle výrobek je super. Doporučuji.

0 % fosfátů

Fosfáty byly doposud klíčovou ingrediencí u většiny přípravků do myček, protože zvyšovaly jejich účinnost při mycím procesu. Avšak fosfáty mohou způsobit zvýšení výskytu vodních řas, neboť jsou hlavní složkou jejich potravy a tím mohou vést k nárůstu znečištění vody. Proto nová generace prostředků na mytí nádobí v myčkách Somat přichází s bezfosfátovou recepturou, která navíc zaručí 100% účinnost. 

100% účinnost

Protože fosfáty byly doposud klíčovou ingrediencí v mytí, bylo nutné na vývoj nového Somatu věnovat několik let rozsáhlého výzkumu. Veškeré Somat receptury na tablety, gely i prášek byly změněny tak, aby i nadále zajistily vysoký standard mytí i bez této složky, což vyžadovalo kompletní přepracování receptur. A co více, složení výrobků bylo posíleno o sílu kyseliny citrónové, které jsou nyní ještě silnější proti připečeninám.

Jaká varianta vyhovuje vám? Kapsle, tablety nebo tekuté prostředky? Čistíte myčku? Je tady někdo, kdo myčku nemá? Já jsem si třeba i teď na dovolené uvědomila, jak moc jsem na ní závislá. Na dovči jsme hodně vařili (vařil jen muž) a já pak nádobí umývala ručně - měla jsem ruce ve dřezu pořád a ještě teď z toho mám ekzém mezi prsty :-( Já na myčku nemám dopustit! Těším se na vaše názory, doporučení, jaké výrobky vyhovují vám ;-) Krásný pátek přeji, Veru.

Soutěž s Pharma Future

Soutěž s Pharma Future

Veru outfit no.4

Veru outfit no.4