Rodinný víkend

Rodinný víkend

Máme za sebou moc hezký rodinný víkend, byli u nás na návštěvě můj táta se ženou a využili jsme doslova každou minutu. Sobotní dopoledne jsme strávili doma, Lukášek s dědou se skvěle zabavili s novým Lego DUPLO Velká farma. Jak jsem zmínila již na Instagramu, jsme s Lukáškem součást speciální kreativní výzvy, kterou pro nás připravilo Lego Duplo. Smyslem výzvy je ukázat, jak jsou děti kreativní a co dokáží postavit z kostek z dané krabice a hlavně se nesmí držet návodu (které děti staví dle návodu?!?). Během pár dnů dědečkovu farmu rozložím a nechám jen na Lukáškovi jak se s výzvou popere :-) Na téma Duplo mám připravený velký článek!!

My s babičkou jsme vařily a pekly perníčky, občas se do vykrajování zapojil i Lukášek (a znehodnotil nám celé rozválené těsto tím, že vykrojil něco uprostřed těsta :-D). Recept na perníčky jsem opět použila svůj, připomenut si ho můžete ZDE. Jsou to ihned měkké perníčky a máme je v rodině všichni moc rádi. Po obědě šli pánové spát a my s babičkou jsme zajeli nakupovat do Letňan, byla to rychlá akce, ale velice úspěšná. Já jsem si v poslední době oblíbila velké, jemné, hřejivé svetry za pár korun ze Zary. Žádný kašmír - netoužím po něm a vím, že bych si ho při praní zničila... Mám několik šedých a tentokrát jsem si koupila jeden v tělové barvě (ZDE), prostě jsem se odvázala.

Okolo čtvrté jsme se vydali do centra Prahy (my a milion jiných lidí). Mě davy nevadí, ale zbytek rodiny mé nadšení nesdílelo. Podotýkám, že jsem jim navrhovala ať jdeme na procházku za bílého dne, klidně dopoledne, ale můj nápad zavrhli :-) Procházku Staromákem jsme přežili, prodrali jsme se Železnou uličkou na Příkopy, omrkli jsme hračkárnu Hamleys, kde se Lukášek jednou svezl na skluzavce a doslova žízniví jsme hledali stánek s nějakým svařákem :-) I na trdelník a klobásku došlo. Počasí na procházky nám vyšlo parádně, zima byla, ale aspoň nefoukal vítr. Mě se v centru líbilo moc, domů jsme se vrátili tak příjemně unavení... Kdyby s námi chtěl jít někdo do centra přes den, někdo z mých kamarádek, budeme moc rádi, chceme vidět zvířátka a nakrmit je :-)

Neděle opět ve znamení her, vaření, povídání a s babičkou jsme nazdobily včera upečené perníčky.  Perníčky jsme si všichni dali ihned ke kávě. Máme nové Nespresso hrníčky, ze kterých se kávka pije doslova skvěle. Stejné hrnky mi pro Vás věnovalo Nespresso do soutěže (již zítra dopoledne vyhlásím výherce) a jelikož se mi moc líbily, tak jsem je koupila i sobě. Minulý týden jsem vám psala, že nemám žádnou vánoční výzdobu, konečně jsme něco našli a já mohla zdobit a zútulnit naši domácnost :-) Miluji všechny ty vánoční dekorace a svíčky. Letos stejně jako v loňském roce jedu v černobílé kombinaci společně s měďenou. Jak to u nás vypadalo před rokem si můžete připomenout TADY

Více tahle pěkných rodinných víkendů... Lukášek má za sebou týden nemoci a zítra jde zase do školky. Trápilo ho ouško, prý zánět zvukovodu, děkuji moc babičce Zoře za její výpomoc, kdy s námi byla od začátku pracovního týdne až do konce. Bez prarodičů bychom to teď nezvládali. Já mám za sebou tři měsíce v práci, plánuji článek na tohle téma. Byly to tři nejtěžší měsíce za posledních pár let... Milé čtenářky, užívejte si krásný adventní čas, buďte s rodinou, za ničím se nehoňte...

PS: minulý týden jsem vám psala, že nemám žádné dárky

PSS: o týden později jsem na tom pořád stejně :-) 

PSS: ale již vím, co nakoupím a to je dobrý! Bude mi stačit jeden nálet na obchodní dům a nakoupím vše - všem :-)

2. narozeniny a dárky získávají

2. narozeniny a dárky získávají

Naše Láskografika

Naše Láskografika