Příběhy vikinga Tappiho

Příběhy vikinga Tappiho

Stále se u nás čte, aneb další článek o naší dětské knihovničce. Dnes vám více představím dobrosrdečného vikinga Tappiho, který žije v šeptajícím lese se svými nejlepšími kamarády. S Lukáškem milujeme jména Tappiho přátel jako např sobík Chichotek, medvěd Břicháč, veverka Čiperka, troll Mrzout no řekněte není to rozkošné? Dnes vám představím dva příběhy s vikingem Tappim, ovšem v knihovně jich máme více, ale o těch třeba zase příště. První ve sbírce jsme měli knížku s názvem Tappi a podivuhodné místo, jelikož se nám příběhy fakt hodně líbily, tak jsem koupila druhou knihu s názvem Tappi a narozeninový dort. Autorem knihy je Marcin Mortka, který vytvořil kouzelný svět plný zvířátek, zvláštních bytostí a zábavných situací. Postavy prožívají spoustu úžasných dobrodružství, která děti učí, co je v životě nejdůležitější. Dobrosrdečného vikinga Tappiho, který pomáhá druhým, pečuje o své přátele a chrání je před každým, kdo by jim chtěl ublížit, si prostě zamiluje celá rodina. Pokud hledáte čtení na dobrou noc pro své malé neposedy? Krátké příběhy ze série Tappi a přátelé jsou doprovázené půvabnými barevnými ilustracemi.

Tappi a narozeninový dort - Druhý díl série Tappi a přátelé

První příběh v knize začíná narozeninami Tappiho. Když Sobík přišel na to, že dnes Tappi slaví, rozhodne se připravit s kamarády dort. Každý z lesa přiložil ruku k dílu. Kupec Všejed dal mouku a cukr, medvěd Břicháč se podělil o med, veverka Čiperka dala oříšky a borůvky, společně se dali do pečení. Ovšem než stačili přiložit v kamnech, tak jim všechny suroviny na dort někdo ukradl. Jak to celé dopadlo? Jako s každým příběhem je závěr veselý a poučný. Jaké další příběhy vás v knize čekají? Např o jarní povodni, temném lese, zapomnětlivém obrovi, ztraceném polštářku, staré vrbě, objeví se nezvaný host, napadne opozdilý sníh a objeví se velká nuda. Obyvatelé Šeptajícího lesa na vlastní kůži přesvědčí s každým příběhem, že i ty nejtěžší překážky se dají s přáteli snadno překonat.

Tappi a podivuhodné místo - Třetí díl série Tappi a přátelé

Kniha začíná vtipně. Viking Tappi se probudil s myšlenkou, že nejspíš zapomněl na něco důležitého :-) Se sobem Chichotkem přiskočí ke kalendáři, kde má poznamenané narozeniny medvěda Břicháče. Naplánuji pro medvěda narozeninovou oslavu. Viking Tappi rozdá úkoly a všichni se vrhnou do práce, jen sobíkovi se moc nechtělo a chtěl si hrát. Poučení? Se studem se přidal k oslavě a všem slíbil, že se již nebude vyhýbat pomoci druhým. Na jaké další příběhy se v téhle knize můžete těšit? Na krémový obláček, skřítka Mrkvičku, Mrzout bude mít vážný problém, objeví se duch bažiny, objeví podivuhodné místo a ostrov elfů, prolomí se noční strach? Šeptající les je místo plné příběhů.

IMG_4047.JPG

Pohodový domácí outfit se skládá z bavlněného trika s písmenem L a tepláků. Triko s písmenem L je jako ušité na míru pro našeho Lukáška, co říkáte? Přitom je to jen náhoda, že značka Tiny Cottons na trika natiskla právě tohle písmeno, v nabídce jsou i trika s písmeny S a Y. Triko je koupeno z oblíbeného slovenského eshopu AliceandAlice.sk. Triko je k sehnání ZDE, ráda bych upřesnila, že barva trika je nádherně jemně modrá, ale mě se to nepovedlo ani na jedné fotce ztotožněně zachytit. A teď koukám, že je i ve slevě a to se vyplatí. Tepláky jsou ze slovenské dílny a to od JUUJ.eu, kde nakupuji tepláky s naprostou pravidelností. Máme je snad ve všech barvách, nahlédnout na aktuální nabídku můžete ZDE

Jaké jsou naše další oblíbené knížky? Např Pinocchio a Kůzlátka, o kterých jsem vám psala ZDE. Nebo Louskáček a Sněhová královna z tohoto článku. Mám pro vás rozpracovaný článek s nádhernou tématikou myšek (zmínila jsem již na Instagramu), je na co se těšit. Mějte se krásně a pište vaše tipy na dětské knížky s krátkými příběhy :-) Prostě na čtení před spaním, V.

Více o námořnickém pokojíčku v článku ZDE.

Veru má termín operace

Veru má termín operace

Veru si přeje mít bělejší zuby

Veru si přeje mít bělejší zuby