Předoperační vyšetření

Předoperační vyšetření

Před každou operací je potřeba projít předoperačním vyšetřením. Ani u mě tomu nebylo jinak. Věděla jsem, že chci vyšetření podstoupit na klinice a to proto, že mám od první návštěvy z kliniky skvělý pocit. Své obvodní lékařce tolik nedůvěřuji. Na klinice nedělají mamograf, na ten jsem si zašla na polikliniku, kam jsem byla objednaná dva měsíce předem. Mamograf se obvykle nedělá třicetiletým ženám, ale když řeknete, že jdete na plastiku prsou, tak vás samozřejmě vezmou, je to za poplatek. Mamografické vyšetření není zrovna příjemné, myslím si, že tím, že ty prsa vážně nemám to bylo možná i bolestivější, ale po x rozhovorech s ženami z mého okolí je prostě mamograf bolestivé vyšetření. Výsledky z mamografu se doktorce nezdály, objednala mě na sono. Sono bylo v naprostém pořádku. Spadl mi velký kámen ze srdce. Týden před operací jsem šla již na kliniku, kde mi brali krev, vzorek moči, ekg a měřil se tlak. Zde jsem šla trochu s obavou na ekg. Ve finále :-) Srdce v naprostém pořádku, ale tlak nic moc (pokud si to pamatuji, tak vyšší, mám si koupit tlakoměr - jako důchodkyně), žíly se mi ztratily, chudák sestra přebíhala z pravé ruky na levou a pořád dokola, povedlo se to, ale prý takhle dlouho krev ještě nenabírala :-O No zírala jsem, ale člověk ač si to nepřipouštím, tak se bojí. Tělo to prozradí. A teď následovalo čekání. Čekáte 24 hodin na výsledky... Což není příjemné, jste krůček od splnění velkého snu, byla bych asi vážně smutná, kdyby mi to zdraví nedovolilo. Naštěstí jsem zdravá jako řípa, druhý den volali z kliniky, výsledky byly v pořádku a domluvili jsme přesný čas operace (termín jsem věděla tři měsíce předem)... A kdy je to datum o které mluvím celé týdny?!?

IMG_0409.JPG
IMG_0474.JPG
IMG_20170816_083500.jpg
IMG_20170816_085804.jpg
IMG_20170816_084254.jpg

Datum je zítra 23.8.2017 v 9:00 ráno mi prosím držte všechny pěsti co máte... A jaké jsou mé pocity pár hodin před operací? Co pro mě je nejtěžší? Začínám se vůbec bát anebo jsem vážně žena z oceli? Jelikož jsem do poslední chvíle chodila do práce, kde jsem musela předat svou agendu kolegyni a skákala okolo nadřízených, tak jsem neměla tolik prostoru nad operací přemýšlet. V noci spím jako mimino, žádné probdělé noci z nervozity. Stále se hrozně moc těším!!! Říkám si, že je to malý zásah (v minulém článku jsem vám psala, že mi implantáty budou operovány přes bradavku, článek si můžete připomenout ZDE). Je jedna otázka, která mi není nikdy příjemná a to jestli si uvědomuji i rizika, jdu pod celkovou narkózu... Samozřejmě, že si rizika uvědomuji. Jsem dospělá žena, maminka dokonalého chlapečka, manželka skvělého muže, dcera zlatého tatínka, sestra, vnučka, kamarádka apod. Tihle všichni mi jistě drží pěsti a všichni věříme, že bude dobře. Já v to věřím!!!

Takže, já se loučím, zítra ráno jdu na to a hned jak to bude možné, tak budu přispívat na Instagram ZDE, znáte mě :-) Když to půjde, půjdu s mobilem i na sál - to je vtip :-P Držte mi pěstičky a já se brzy přihlásím s článkem a s dojmy, třeba právě ze dne operace... Mějte se krásně, loučí se s vámi Veru s plochým hrudníkem a stále s úsměvem na rtech.

 

Veru a její pocity před a po operaci

Veru a její pocity před a po operaci

Dům myšek Sam & Julie

Dům myšek Sam & Julie