Přečteno za měsíc duben

Přečteno za měsíc duben

V dubnu se nám doma sešla slušná sbírka dětských knížek a my vám je dnes všechny představíme, protože náš výběr za to stojí. Opět jsem je všechny pořídila na eshopu KnihyDobrovsky.cz. Stane se mi někdy, že si nic nevyberu? :-) Podle mě to není možné!!!

První knížka, která je obrovská a četli jsme ji snad i dva týdnu v kuse po večerech Atlas duchů a příšer. Zpočátku byl Lukášek vůči téhle knížce takový nesvůj, páč si myslel, že se bude bát. Opak je ale pravdou, pozorně naslouchá vše o čem čtu a zkoumá detailně každou příšeru!!! Každá kapitola začíná mapou, např mapa Evropských příšer, na které se duchové a zjevení objevovali. Pak následují stránky s obrázky a detailními popisky daných příšer - jak vypadají, kde žijí/žili a jak je zneškodnit :-) Zcela upřímně vám napíšu, jak Lukášek každý večer po přečtení a seznámení se s příšerami reaguje: “Maminko, a važně ještě žijí?” Já ho nějak extra nestraším, takže ho uklidním, že JIŽ nežijí :-) Pro děti jsou některé jména příšer legrace a trénink výslovnosti, např Kentaur, Kyklop, Karkinos, Kerberos atd.

IMG_7512.JPG
IMG_7511.JPG
IMG_7510.JPG

Jak vždy “nadávám” na knihy s jedním příběhem neboli knížka přečtená tzv. najednou, tak nyní jsem se trefila. Oba dva příběhy jsou tak sladce výchovné, že jsem si řekla, že to byla skvělá investice. Rytíř, který nechtěl bojovat je o myším rytíři, který raději četl knihy, než aby bojoval. Jeho moudrost a sečtělost mu pomohla, když se vydal do světa. Zvítězil nad hrůzostrašnými tvory, troly i drakem. Domů se vrátil jako hrdina. Hodně podobná je knížka Kniholap. Příběh je o tom, že si zvířátka v lese čtou každý večer knížky/pohádky, pak se najednou začnou knihy ztrácet, někdo je krade. Postupně přijdou, že knihy odnáší tzv Kniholap, zdali je děsivý nechám na vás, ale opět je to příběh s tzv. happy endem :-) Oba dva příběhy jsou psané ve verších a moc hezky se četly…

IMG_7508.JPG
IMG_7506.JPG
IMG_7505.JPG

Rošířila jsem naši sbírku knih s objektivem. Již doma máme Hravou anatomii, psala jsem vám o ní ZDE a nyní jsem pořídila i Naše města včera a dnes a Zvířata. Tohle jsou knihy, které nás doma baví všechny, včetně náročného tatínka Luka, který celoživotně výběr mých knih kritizuje :-) Kluci dokážou nad knihami sedět hodiny a diskutovat nad vším co vidí. Např u knížky Města včera a dnes se Lukášek zarazil nad známou římskou stavbou Koloseem. Lukáškovi nešlo do hlavy, že je Koloseum dnes tak nějak rozpadlé. Tvrdil že se museli splést, že to je stavba během stavění, že nyní stojí celé :-) Slíbili jsme mu, že ho tam vezmeme. A zase Dubaj a Burdž Chalifa, on nikdy nezapomene, že jsme na ní byli a my se pyšníme. Zvířata jsou stejná pecka!!! Díky objektivu vidíme věci, které se nedají jen tak popsat slovy, natož běžně vidět.

IMG_7504.JPG
IMG_7503.JPG
IMG_7501.JPG
IMG_7500.JPG
IMG_7498.JPG

Tak tohle byla nálož našich dubnových knih, snad se vám můj výběr líbí. Mám ještě dvě, které jsem dnes nezmínila, ale prozradím, že je to pokračování Slepičí babičky, kterou jsem vychvalovala TADY. Mějte se krásně a loučím se slovy stejně jako na mém IG ve stories. ČTEME, ČTETE? CTĚTE!!!

IMG_7499.JPG
Barcelona 2019

Barcelona 2019

Můj den s Mentos

Můj den s Mentos