Poslední dny roku 2016

Poslední dny roku 2016

Milé čtenářky, moc vás zdravím v novém roce, kde vám hned v úvodu chci poděkovat za vaši přízeň a náklonnost v roce 2016, moc si toho vážím a zcela upřímně vám říkám, že bez vás čtenářek by můj blog nebyl. DĚKUJI. 

První článek roku nového bude o našich polsedních dnech, tudíž o Vánocích, které jsem měli hned několikrát, dále o horách a také o Silvestru. Náš Štědrý den byl krásný od A do Z. Na oběd jsme se sešli s našimi přáteli na Náměstí míru, kde jsme si na trzích dali svařené víno, zima nás zahnala do restaurace, kde jsme si dali výborné jídlo, pití, povídali jsme si, od srdce jsme se nasmáli, dali jsme si navzájem krásné dárky a prostě a jednoduše nám bylo krásně :-) Moc děkujeme Osičky, že jste se s námi již třetím rokem sešli, již jste součástí našich Vánoc...

Když jsme se vrátili z města domů, šli si kluci lehnout a já jsem si chtěla nějak hezky připravit štědrovečerní tabuli. Jelikož to byla opět jedna velká improvizace, použila jsem co dům dal. Ubrus jsem nestihla koupit, tak jsem nažehlila povlečení a žehlením jsem zabila snad hodinu času, prostě jsem puntičkář a když vidím na ubruse sklady, tak mi z toho stojí chlupy hrůzou :-) dále jsem použila naše křišťálové nádobí, které jsme koupili na blešáku právě pro tyhle příležitosti. Našla jsem po domě pár dekorací a bylo hotovo. S výsledkem jsem byla moc spokojená, snad se to bude líbit i vám. Do příštího roku si dám předsevzetí, že si koupím vánoční ubrus a také si přeji sváteční jídelní servis...

IMG_0932.JPG

Po výborné večeři se u nás chodí čistit zoubky, kluci šli spolu a na mě bylo dát dárečky pod stromeček a zapálit prskavky. Vše jsem zvládla a Lukáška ani ve snu nenapadlo, že bych tam ty dárky pod stromeček dala já :-) Lukáškovi rozzářené očka za to stály! Ač to zní jako klišé, tak tohle je pro mě na Vánocích nejkrásnější a prostě nejvíc. Lukynek se ihned vrhl na rozbalování dárků, věděl, že balící papír s dětským motivem je pro něj a trhal a trhal. A jen vřískal a volal věty typu: "Jééé, tohle jsem si přál" a "Děkuji Ježíšku za dárečky", prostě to bylo kouzelné, kouzelných pět minut rozbalování :-) Déle to netrvalo. Stejně nadšeně jsem vřískala i já, když jsem si rozbalila svůj vysněný Macbook ve zlaté barvě, i já jsem upřímně děkovala Ježíškovi, mám skvělého muže, který mi pomáhá plnit mi mé přání.

Druhý den brzy ráno jsme vyrazili na Moravu k mužovým rodičům. Žádné povalování doma v pyžamech, hraní si s novými hračkami, pojídání cukroví a kochání se s dárky. Tak nějak mi to jako každý rok bylo zase líto... V Osoblaze jsme měli druhé Vánoce a opět jsme měli všichni největší radost, z toho jak byl Lukášek spokojený :-) I prarodiče byli pyšní a dojatí. Dostali jsme super dárky, všichni tři máme nové zubní kartáčky Philips Sonicare, o kterých vám brzy napíšu celý článek, protože si to tahle hračka zaslouží. U rodičů jsme byli jen na jednu noc, moc jsme toho nestihli, spíš nic, jen jsme si povídali a bylo nám fajn...

Další den následovalo přesunutí na chaloupku k mému tatínkovi a jeho ženě do Malé Morávky. Naši chaloupku již musíte znát, často vám o ní píši a jako každý rok i letos sem jedeme na hory. Zde jsem strávili dvě noci a také jsme toho stihli mnohem více. Díky sněhu jsme každý den bobovali na kopci Ski areálu Kopřivná, vytáhli jsme také nové sáně a bylo nám dobře i na kopci za chaloupkou. Zažili jsme snad všechny extrémy počasí - ledovku a déšť, studený vítr ale také slunečno a krásně jasnou oblohu. Díky pohybu a procházkám jsme se cítili všichni skvěle. Moc milé bylo i setkání s mou sestrou a její rodinou. Lukášek má moc rád svého bratrance a sestřenici. Miluje dětskou společnost, vždy ožije a je ve svém živlu.

Lukášek dostal letos pořádnou výbavu na hory od svých prarodičů. Ti vše konzultovali semnou, já jsem se zamilovala do letošní kolekce v Quiksilveru, přijde mi nejen stylová a slušivá ale je hlavně funkční a o to jde především! Díky všem co výbavu pořidili :-)

IMG_1001.JPG

Domů z Moravy jsme se vrátili ve středu a pak jsme si již určovali svůj program my sami. Sešli jsme se každý večer s našimi přáteli u nás doma, popíjeli jsme víno a skvěle jsme si popovídali. Bylo to tak fajn!!! Těšila jsem se na svou domácnost. S Lukáškem jsme měli přes den svůj program, jen my dva, táta Luk chodil do práce. Já miluji čas, kdy je Lukášek jen můj... Netajím se tím. Silvestr jsme stejně jako v loňském roce strávili u našich přátel v Kosoři. I letos byl Silvestr tématický, tentokrát téma mafiáni a pro mě to znamenalo vyfiknout se, pořídit pistolku a kšandy pro muže, pro sebe vypelichané boá a bylo to. Krásné téma, skvělá zábava, super lidé a o tom to je. Silvestr jsme si užili fakt na maximum, díky všem. 

Takové byly naše poslední dny. Byli jsme rozlítaní po celé republice, ale byli jsme spokojení, že jsme s naší nejbližší rodinou a s našimi přáteli. Letošní Vánoce chci udělat jinak, v hlavě mám již nějaký plán, ale zatím si ho nechám pro sebe. Milé čtenářky, jaké byly vaše Vánoce? Bylo pro vás také nejvíc to že byly děti spokojené? Měly jste pod stromečkem dáreček, který jste si přály? Těším se moc na vaše milé komentáře, mějte se moc hezky, Veru.

PS: článek je psany na mém novém Macbooku, třikrát se mi smazal :-O

PSS: ani jednou jsem neměla chut s ním hodit o zeď :-) neustále si opakuji, ukládej si to, ukládej si to!!!

PSS: miluji ho a naučím se s ním!

PSSS: fotky jsou nic moc, buď moc bílé, nebo moc žluté, nebo máznuté, takže předsevzetí do roku 2017? Naučit se lépe fotit :-)

Máme novou peřinu v ložnici

Máme novou peřinu v ložnici

Jak jsem přežila advent

Jak jsem přežila advent