Nový/vysněný Tonak klobouk

Nový/vysněný Tonak klobouk

V dnešním článku bych vám ráda představila svůj první klobouk Tonak. Možná si říkáte proč toužím právě po Tonaku? Tak za prvé je to česká firma, která má u nás krásnou historii (více vám firmu představím níže). O Tonaku jsem doma mluvila nějakou dobu, neustále sleduji jejich webovky (ZDE) a říkám si, který klobouk by mi asi slušel. V sobotu odpoledne jsem po kávičce ve Vnitroblocku řekla své kamarádce, že bych se chtěla jít podívat na Tonak klobouky, které zde mají vystavené. Ještě před tím jsem vložila na Instagram fotku v šedém "no name" klobouku ZDE, kde jsem zmínila svou touhu po Tonaku :-) Reakce byly skvělé, moc děkuji, možná i díky vám jsem se odhodlala!!! Ve Vnitroblocku je jeden stojan plný klobouku, různých tvarů, barev a velikostí. Já jsem sáhla po prvním černém velikosti 58 a ten mi padl doslova jako uši na hrnec!!! Otázka byla jaká je asi cena?!? Bála jsem se podívat, já jsem známá tím, že se mi líbí vždy ty nejdražší kousky, které nemůžu mít. Nyní mi spadla brada, čekala jsem cenu 2.500,- až 3.000,- a světe div se! Stál rovnou tisícovku :-) Když jsem poprosila obsluhu ať mi cenu překontroluje, tak se zarazili, že jim cena přijde také nízká a že bude asi někde chyba... Zkontrolováno, já byla nervózní a vím, že dráž bych si ho nekoupila - ne ve chvíli, kdy se zamilujete do klobouku za tisíc :-) Cena byla správně a já si klobouk koupila ihned, bez zaváhání a měla jsem fakt velkou radost...

Více o společnosti Tonak:

Tonak a.s. se sídlem v Novém Jičíně patří k největším a nejvýznamnějším světovým výrobcům pokrývek hlavy. Dvousetletá tradice výroby v Novém Jičíně i ve Strakonicích spolu se značným know-how zaručují vysokou jakost výrobků. Výrobní program zahrnuje široký rozsah kloboučnických výrobků, především plstěných klobouků, polotovarů a pletených pokrývek hlavy, což umožňuje uspokojit jakékoli požadavky zákazníků ve více než padesáti zemích světa. Pro všechny tyto zákazníky jsou značka TONAK, tradiční značka Hückel a značky FEZKO a Fezco Quality pro pletené výrobky zárukou dobré kvality a stálosti na trhu.

Výrobní činnost závodu v Novém Jičíně je zaměřena na výrobu vlněných a srstěných plstěných polotovarů a klobouků. Náročnost výroby plsti lze charakterizovat zejména vysokým počtem pracovních operací (80–150), technologickou variabilitou a vysokým podílem dokonalé řemeslné ruční práce.

Výroba pletených pokrývek hlavy, zejména baretů, fezů, štump a zimních čepic, je zajišťována v závodě ve Strakonicích – bývalý závod Fezko – pokrývky hlavy. Vedle pokrývek hlavy se tento závod specializuje i na výrobu přízí. Tradiční výroba pletených pokrývek hlavy, převážně z přírodních materiálů (vlna, bavlna), je v současné době prováděna na moderních strojích, zaručujících vysokou kvalitu a flexibilitu výroby.

Moc se mi líbí i kožený pásek v hnědé barvě, který mi krásně ladí s kabelkou, prostě tenhle pánský klobouk byl dělaný přesně pro mě, co si o tom myslíte vy? Jaký názor na klobouky máte? Na Instagramu mi byl schválený, tak snad se bude líbit i vám čtenářkám mého blogu. Důležité je nebát se být jiná! Upřímně vnímám pohledy okolí, kouká na mě vážně hodně lidí, jen včera na čarodějnicích se na mě nikdo divně nedíval - asi si mysleli, že je to kostým! Ale já se v klobouku cítím dobře a vím, že ho nyní budu nosit často a užívat si svůj první vysněný Tonak klobouk... Mějte krásný prvomájový večer, V.

PS: Soutěž je již ukončena!!! Děkuji za účast, výsledky již brzy zveřejním.

PSS: Byly jste dámy políbeny pod rozkvetlou třešní? :-)

PSSS: Já políbená byla, hned dvakrát (mám doma dva muže), ale ne pod třešní, tak snad neuschnu :-)

PSSSS: Příště vyrazím přímo do kamenného obchodu Tonak v centru Prahy...

Hravé mytí oken díky Kärcher

Hravé mytí oken díky Kärcher

Naše Velikonoce 2017

Naše Velikonoce 2017