Novinka od Lego Duplo

Novinka od Lego Duplo

Lukášek dostal novou stavebnici Nákladní vlak od LEGO® DUPLO®. Stavebnice je vhodná pro děti věkové kategorie 3-5 let. Lukášek jako pětileťák si ji celou poskládal sám podle návodu, který je dělaný pro děti. DUPLO představilo před Vánoci nový typ vlaku, než na jaký jsme byli zvyklí. Je modernější, s vagony se dá více pracovat a hlavně interaktivní. Velkou přidanou hodnotou jsou destičky v pěti barvách, které si děti libovolně pokládají na koleje. Destičky mají své funkce např bílá rozsvítí vláček, zelená dá vlaku povel ať změní směr (vlak couvá anebo naopak jede dopředu), červená je stopka, modrá je tankování a žlutá přinutí vláček zahoukat. Set neobsahuje “jen” nový vlak a pět destiček, jsou tam i věci navíc jako loď, obchůdek, jeřáby a spousta dalšího. Lukášek jeřábem neustále něco nakládá, i nákup z obchůdku. Ale co je opravdu velká novinka, kterou se Duplo nyní pyšní? To je spárování vláčku s tabletem (asi by to šlo i s mobilem) pomocí aplikace, která je zdarma ke stažení. Lukášek se aplikaci naučil používat ihned, což je v pěti letech pochopitelné. Vlak dělal přesně to co, na tabletu zvolil - jezdil, houkal, blikal, občas byla potřeba vlak v aplikaci umýt, protože ho ušpinil holub a to pak bylo legrace. Aplikaci v tabletu popisuji trochu detailněji níže v článku. Duplo je u nás postavené už několik týdnů a stále Lukáška moc baví!!! Naše Duplo městečko se pochopitelně rozrostlo a všechny kostky a koleje co doma máme :-)

IMG_7404.JPG
Nakládání a vykládání, pořád dokola a stále ho to baví…

Nakládání a vykládání, pořád dokola a stále ho to baví…

IMG_7391.JPG
IMG_7398.JPG

LEGO® DUPLO® Nákladní vlak je díky snadnému ovládání a spoustě interaktivních prvků vhodný i pro ty nejmenší. Děti se mohou stát strojvedoucím vláčku s motorem s technologií Push & Go – vláček lze uvést do chodu jemným postrčením dopředu nebo dozadu a zastavit přidržením nebo zvednutím z kolejí. Pomozte jim umístit na koleje 5 barevných akčních kostek, díky kterým vláček houká, rozsvěcuje a zhasíná světla, zastavuje pro doplnění paliva, mění směr jízdy a zastavuje, kdekoliv je libo. Naskočte na LEGO® DUPLO® Nákladní vlak s jednoduchými akčními kostkami, lokomotivou s motorem s technologií Push & Go, která svítí a vydává zvuky, a navíc doplňkovou aplikací se spoustou digitálních herních možností…

Aplikace je super, není jediná věc, kterou bych vytkla, za mě palec nahoru.

Aplikace je super, není jediná věc, kterou bych vytkla, za mě palec nahoru.

Aplikace v tabletu se dá používat různými způsoby, ten první, kdy dítě ovládá vlak co má postavený v pokojíčku na kolejích - určuje jízdu vpřed, nebo couvání, zahouká, tankuje, svítí apod. A druhá verze je, že hraje hru na tabletu, kdy jakože staví lego (prostě návod co je na papíře, je i v aplikaci - což je zábavnější verze pro děti) pomocí tabletu a figurky na displeji se radují a vše je podbarvené příjemnou pohodovou hudbou. Vše je dětem skvěle popsáno šipkama, tohle je vážně promyšlené do posledního detailu.

Ukázka barevných destiček, podle kterých vlak plní “pokyny”.

Ukázka barevných destiček, podle kterých vlak plní “pokyny”.

IMG_7372.JPG
IMG_7383.JPG
IMG_7374.JPG
IMG_7382.JPG
IMG_7407.JPG

Všechny děti co znám Lego Duplo milují a já se jim nedivím, je to nádherná hračka/hra, která zabaví i dospělé. Ano, já se taky ráda přidám a hraji si s Lukáškem. Baví mě stavět celá městečka!!! Milujeme všechny ty rozkošné postavičky a zvířátka jakbysmet. Jedna z posledních nejoblíběnějších stavebnic byla Lego Duplo Cesta kolem Světa a McQueen. Mají vaše děti rádi Duplo? Pokud ano, berte tohle jako tip na dárek, který se zaručeně bude líbit, Veru.

Další tips na Lego Duplo:

McQueen a kavárna u Flo

Dobrodružství Spider-Mana a Hulka

Minnie a narozeninová oslava

A co budete vždy potřebovat je Velká podložka

Mé adventní dny

Mé adventní dny

Mikuláš, čert anebo anděl od Fidorky

Mikuláš, čert anebo anděl od Fidorky