Nová kolekce Ice Ice Baby

Nová kolekce Ice Ice Baby

V minulém týdnu má oblíbená značka Ice Ice Baby představila své nové kolekce "Hey Sugar" a "MOOON", exkluzivní preview spojené s prodejem nové kolekce a módní přehlídkou probíhal v kavárně Parlor, v Křižíkově ulici. Já jsem se tam samozřejmě zajela podívat i se svými kamarádkami, čímž jsem chtěla dát najevo svou podporu a náklonnost. Na našem trhu stále hledám nějaké šikovné - tvůrčí - české ručičky a talentované - cílevědomé osoby. Myslím si, že s čistým svědomím mohu říci, že dámy z Ice Ice Baby jsou skvělé. Doma mám pár věcí ze starší kolekce s motivem zmrzliny a jsou to naše hodně oblíbené kousky, které i při častém nošení neztrácí na kráse a kvalitě. Nyní pár řádků k novým kolekcím...

Ice Ice Baby, značka dětského oblečení a doplňků pro děti od 0 do 7 let, představuje novou basic kolekci “Hey Sugar”. Je již třetí v pořadí a přichází s novými střihy, barvami a především motivy, na kterých značka spolupracovala s ilustrátorkou a grafičkou Karolínou Strykovou. Tématem kolekce je hra se slovy a náměty, které nejsou prvoplánovitě dětské, ale spíš univerzální, platné pro dětský i dospělý svět. I proto se autorky značky Andrea Beranová a Mária Čulenová rozhodly rozšířit svou dosavadní tvorbu i o řadu oděvů pro ženy.

Dětská řada kolekce zahrnuje základní klíčové kousky šatníku malých parádnic a fešáků. Nechybí v ní dívčí a unisex trička, dívčí i chlapecké mikiny, tepláky, šaty s potiskem, cocoon šaty, sukni a čepice. Dospělou řadu doplňují nové modely mikin, triček a šatů. Díky své umírněné barevnosti a jednoduchým střihům jsou jednotlivé kousky vzájemně snadno kombinovatelné a fungují spolu barevně i stylově. Kolekce je svým charakterem spíš streetstylová a městská, z použitých materiálů převládá bavlněný úplet a teplákovina. Veškerá výroba, látky, tisk i použité komponenty pochází z lokálních zdrojů, na čemž si Ice Ice Baby zakládá.

“Hlavní inspirací pro novou kolekci je typografie, hra s písmeny a slovy, a také oblíbené dětské sladkosti. Nechaly jsme Karolíně poměrně volnou ruku, a vznikla tak spousta kreseb, ze kterých jsme vybíraly ty nejsilnější a zároveň dohromady fungující jako celek. Cukrová vata, která je hlavním motivem této kolekce, už ležela nějakou dobu v šuplíku, a teď ožívá v nové ilustrované podobě. Máme rády motivy vtipné, ale ne za každou cenu nebo drzé, spíš než na první dobrou sázíme na důvtip a smysl pro humor rodičů,“ říká jedna ze zakladatelek Ice Ice Baby Andrea Beranová.

Ice Ice Baby uvádí také novou limitovanou kolekci s názvem “ MOOON”. Kolekce je vyrobena z větší části z organických materiálů a stejně jako jejich základní řada Basic je celá vyrobena v České republice. Charakteristickými znaky celé řady pak jsou beze sporu elegantnější a romantičtější linie, střídmá barevnost a zasněná atmosféra. Limitovná řada “ MOOON” je již druhá v pořadí a od základní řady Basic se liší především materiály, které jsou pro tuto sezónu v organické kvalitě (biobavlna, konopí, bambus - vše vyrobeno v ČR). Obsahuje elegantnější varianty oblíbených kousků ze základní řady (šaty, tepláčky), nové varianty cocoon šatů s límečkem, tylové sukně jako pro víly, legíny, dětské body,tričko s kapsičkou či halenku s límečkem. Vše je doplněno o potisk s motivem ručně ilustrovaných hvězd. 

Na akci jsem se osobně poznala s Andreou Beranovou, je to krásná a moc milá žena - maminka. O svém projektu mluví s nadšením a já ji přeji, ať se nová kolekce skvěle prodává a ať má jen spokojené zákazníky jako jsme my dva s Lukáškem. Samozřejmě jsem neodešla s prázdnou a těším se až novinku v Lukáškově šatníku nafotím v nějaké outfitovém článku. Pro sebe bych ihned brala mikinu s motivem cukrové vaty, ale nyní investuji do šatníku do práce, třeba časem... A mě zajímá, zdali českou značku Ice Ice Baby znáte, pokud ne, určitě mrkněte na hezký eshop. Těším se na vaše komentáře, Veru.

Ice Ice Baby bude také k vidění na listopadovém Mini festivalu, více info ZDE.

Stylově na Designblok

Stylově na Designblok

Djeco obličeje

Djeco obličeje