Nintendo Labo aneb interaktivní laboratoř

Nintendo Labo aneb interaktivní laboratoř

V týdnu jsme s Lukáškem navštívili interaktivní laboratoř Nintendo Labo, která je v Holešovickém Creative Worldu. My máme tenhle kreativní dům moc rádi, byli jsme zde xkrát a Lukášek si vždy užíval péči ochotného a školeného personálu během tvoření. Tentokrát jsme byli pozvání Slevomatem do Nintendo Labo, opět jsme ani jeden z nás nevěděli, co nás čeká. Já Lukáška znám a vím, že ho baví technika a různé kreativní věci, takže jsem se opět trefila a v laboratoři se mu líbilo. Lukáškovi byli k ruce dva vyškolení šikovní kluci, kteří byli jedním slovem profíci, na kterých bylo vidět, že tématu i technologii rozumí a taky měli svatou trpělivost s dětmi. Toho si cením nejvíce. Lukášek, ten zase ke starším dětem vzhlíží a kluky vnímal jako bohy. Jak lekce v laboratoři probíhala? Jako první si Lukáš zvolil, zdali si sestaví auto nebo slona z kartonu. Zvolil auto, které jsem já spíše vnímala jako nějakého brouka, ale kluci řekli, že je to auto, tak to bylo auto, bez debat. Auto si poskládal podle návodu v tabletu, který uměl ihned ovládat. Jakmile měl auto poskládané byly k němu zapojené dvě “diody” v červené a modré bravě. Diody se spárovaly s tabletem a Lukášek mohl svůj výtvor ovládat. Určoval směr auta, dopředu, dozadu a do stran. Líbilo se mu to…

IMG_0188 2.JPG

Vstup do Creative World za super cenu si můžete nakoupit ZDE.

IMG_0259.JPG
IMG_0270.JPG
IMG_0274.JPG
IMG_0278.JPG
Červená a modrá “dioda”

Červená a modrá “dioda”

Chvíli na to jsme pochopili, že tyhle dvě diody jsou všemocné, jakmile je kluci dali do kartonového pedálu a volantu mohl Lukášek ovládat i celé auto. Z auta jsme ho pak nemohli dostat. V tabletu mu kluci nastavili nějaké závody s autama, které ovládal právě kartonovým volantem a přidával přitom plyn. Super to bylo.

IMG_0279.JPG
IMG_0295.JPG
IMG_0282.JPG
Celá laboratoř byla hodně tématicky zařízená.

Celá laboratoř byla hodně tématicky zařízená.

Další část byla lekce s ponorkou. Opět vše fungovalo na stejném principu.

IMG_0301.JPG
IMG_0308.JPG
IMG_0312.JPG

Co Lukáška zabavilo snad na hodinu byl prut a hra na rybáře. Já jsem to vůbec nechápala a on si to užíval. Vylovil všechno co se dalo a dal si to několikrát po sobě. Cele rybaření bylo opět v části, která tomu byla tématicky přizpůsobená, velký palec nahoru.

IMG_0313.JPG
IMG_0315.JPG

Diody se propojily i s televizí a Lukášek si zahrál tenis s legendárním Mariem, dále si mohl zahrát na piano, ale to jsme již nestihli, takže máme v plánu se do Creative World vrátit a užít si to v interaktivní laboratoři i v celém domě. A proč se nám zde tak líbí? Krom laboratoře je zde spousta jiných koutků, kde se děti dobře baví. Místo je ideální i pro různé firemní večírky, workshopy a hlavně dětské oslavy. Samozřejmostí je pestrý program a péče o děti. Na místě je skvěle vybavená kuchyně a veškeré občerstvení, které jsem ochutnala bylo výborné. Ideální místo kam si zajít s kamarádkou a s dětmi na kávu, je zde i krásný dětský koutek. Děkuji dámám z Creative Worldu za péči a servis, těším se na další návštěvu u vás v kouzelném prostředí.

IMG_0334.JPG
IMG_0321.JPG
IMG_0330.JPG
IMG_0331.JPG
Univerzální čisticí prostředek Sidolux

Univerzální čisticí prostředek Sidolux

Prosinec ve fotografiích

Prosinec ve fotografiích