Na výletě v Bratislavě

Na výletě v Bratislavě

Minulý týden v pátek se u nás v ČR slavil Den vzniku samostatného československého státu a my jsme se vydali na výlet k našim slovenským bratrům, kteří tenhle den neslaví (což mě překvapilo, věděli jste to?). Cesta do Bratislavy byla pekelně dlouhá, i přestože jsme vyrazili po snídani byla dálnice plná aut, kolon, nehod, prostě vopruz. Kdo sledoval můj IG, tak ví, že se nám Lukášek cestou poblinkal :-( nestává se mu to, ale když už, tak pořádně... Proč jsme se do Blavy vydali? Můj muž tam měl pár pracovních povinností a tím jsme spojili příjemné s užitečným. S Lukáškem jsme se ubytovali v krásném hotelu a sami jsme se vydali do centra, bez peněz, bez lístků na autobus, ale poradila jsem si. V hotelu mě krásně navedli, našla jsem bankomat, vybrala jsem peníze (dle mého muže fůru peněz, ale jak to bylo v Eurech, přišlo mi to pořád nějak málo - ano jsem mimoň). Problém byl, že velký Eura automat na lístky nebral :-O Pomoooc! Poprosila jsem tři dámy, zdali by mi nerozměnily peníze... A víte co? Jedna milá paní mi lístek dala a nic za to nechtěla, strašně to na mě zapůsobilo, krásný dobrý skutek a mě se opět potvrdilo, že mám slovenský národ moc ráda, mám štěstí na milé lidi! Nasedli jsme s Lukáškem na doporučený autobus a za chvíli jsme byli v centru. Procházeli jsme se, zašli jsme si na výborný dortík, kávku a limonádu do krásné kavárny. Lukášek tam flirtoval s personálem, chodil se jim představovat a postupně zjišťoval, jak se která kráska jmenuje :-) Všechny věděly, že on je Lukáš Harnol...

Zpětně si říkám, zdali to není pomník pro nějakého zesnulého slovenského hokejistu...

Zpětně si říkám, zdali to není pomník pro nějakého zesnulého slovenského hokejistu...

Měli jsme štěstí, že jsme v Bratislavě měli pro mě "krásný podzimní den". Téma podzim se teď dost řeší u všech bloggerek a jak to mám já s podzimem? Mám podzim ráda, miluji podzimní barvy (stejně jako na fotce níže), mám ráda vše co podzimní příroda nabízí - ořechy, kaštany, šípky, bodláky... Co fakt ráda nemám je sychravé počasí, prostě déšť, vítr a takové to typicky dušičkové počasí. To mi dokáže pokazit den, v takových dnech mám chuť být celý den v pyžamu, válet se v pelechu, číst si knížku, popíjet čaj + muchlovat se s Lukáškem samozřejmě :-) Ale zpět k Blavě, tam jsme měli nádherně.

Taková drobnost v kavárně Art Cakes, mohla jsem si sama kávku posypat kakaem či skořicí... Lukášek byl nadšený :-)

Taková drobnost v kavárně Art Cakes, mohla jsem si sama kávku posypat kakaem či skořicí... Lukášek byl nadšený :-)

Tahle póza zaujala desítky japonských turistů, kteří si Lukáška fotili a rozplývali se nad ním :-D což mě vážně pobavilo!

Tahle póza zaujala desítky japonských turistů, kteří si Lukáška fotili a rozplývali se nad ním :-D což mě vážně pobavilo!

Centrum Blavy žilo blížícím se Halloweenem a to doslova na každém kroku. Restaurace, hospody i bary se trumfovaly s výzdobou a ten můj malý rarášek se nebál vůbec ničeho :-D naopak! Pořád mě tahal do uliček plných umělé pavučin, pavouků a všeho! Se slovy: "Maminko, neboj se, já tě ochráním" :-) Ani toho čerta či ďábla se nebál, jen se mu potvrdilo, že asi fakt existují...

Co mohl, to osahal, je z něj průzkumník...

Co mohl, to osahal, je z něj průzkumník...

Kouzelné uličky staré Bratislavy jsou plné bronzových soch, my jsme šli tak trochu po jejich stopách. Těšila jsem se nejvíc na sochu Čumila, je to postavička, která vylézá z kanálu. Dle různých průzkumů je to nejčastěji fotografovaný Bratislavan a já se tomu vůbec nevidím. Jen to aby se u něj vyfotil Lukášek trvalo několik minut, museli jsme počkat, než si opět japonská turistka udělá selfie pomocí selfie tyčky, pak než k němu přidřepla nějaká dámička :-D a poté se usadil Lukášek na chrbát pana Čumila :-) I Napoleon byl veliký sympaťák! Z minulých návštěv vím, že i obchodní centrum Eurovea je plné nádherných soch, vždy si říkám, jak je to originální... Za mě nadšení, za nás!

Jakmile se začalo stmívat, vrátili jsme se na hotel a ihned jsme se vydali do wellness, Lukášek byl natěšený do bazénu! Je to malý vodomil, u bazénu bylo krásné teplo, já jsem se nahřívala, odpočívala jsem, četla si časopisy a kluci řádili ve vodě. Všichni jsme si zašli do páry, nadýchali jsme se eukaliptu a poté jsme se šli zchladit do bazénu, jedním slovem RELAX. Jen my tři.

Lukášek na baru pozoroval jak mu kuchaři připravují večeři, již byl unavený, ale strašně hodný...

Lukášek na baru pozoroval jak mu kuchaři připravují večeři, již byl unavený, ale strašně hodný...

Ráno jsme vstávali docela brzy, zašli jsme na snídani - pro mě to byla asi "nejnadupanější" snídaně, kterou jsem kdy v hotelu zažila a že si myslím, že již mám s čím srovnávat. Prostě slovenský Hilton to umí :-) a prý nejen ten! Celkově si na závěr dovolím pár vět k hotelu, hned při příjezdu jsem věděla, že to bude fajn. Milý personál hned na recepci, nádherný velký pokoj s obrovskou postelí, moderní koupelna, příjemné nadýchané ručníky, župany i bačkůrky (zde vám prozradím svou úchylku - vždy si ty hotelové bačkůrky beru domů). Snídaně výborná, přejedla jsem se jak u mě bývá zvykem. Po snídani jsme zašli ještě do wellness, kde již byla rozehřátá sauna i pára a dle slov mého muže, to byli vážně profesionálové.... Check out byl ve 12, což také není obvyklé. My jsme se vydali ještě do rakouského Parndorfu, omrknou outlet. Ovšem i já, shopaholik jsem byla zhnusená z množství lidí, že vám o téhle návštěvě nemohu napsat nic pozitivního. Nemám tohle asi zapotřebí, o víkendu se tam již nikdy nevydáme, třeba někdy se poštěstí být tam i v týdnu a třeba svůj názor změním...

Dva dny mimo domov a mě to opět nabilo velkou energií. Jsme rodina, která miluje sbalit se a vyrazit někam do hotelu! Lukášek je na tyhle naše hurá akce zvyklí a miluje to. Při odjezdu z hotelu plakal, protože tam chtěl zůstat déle. Tak jsme mu slíbili, že se brzy zase někam vydáme... Jak to máte vy s hotely? Máte to rádi? Já si užívám velké snídaně, všechno to voňavé povlečení a postele jako bych byla princezna :-) Zdravím všechny milé Slováky, cítila jsem se u vás na Slovensku skvěle! Nevěřili by jste kolik lidí nechápe, proč se mi v Bratislavě vlastně líbí?!? Pořád chtějí slyšet co je tam zajímavého? Dle mého všechno a to také díky tomu, že máte dar a to, že jste srdeční a milí... Mějte krásný nedělní večer, snad se vám náš výlet líbil. V.

Novinky u Lukáška v šatníku

Novinky u Lukáška v šatníku

DIY Dort z plen

DIY Dort z plen