Na nás si nemoci nepřijdou

Na nás si nemoci nepřijdou

Aktuální počasí, které střídá chladné dny s předjarním oteplením je rájem pro vznik viróz a nachlazení. S rýmou, kašlem, nachlazením, chřipkami bojují nejen rodiče, ale i děti. Věčný boj s nemocemi nejen doma ale i v dětském kolektivu ve školce nebo ve škole představuje pro dětský imunitní systém obrovskou zátěž. Jistě znáte ty situace, že se nemoci vrací, jen co dítě v dobré kondici nastoupí do školky či školy. Během týdne zase smrká nebo kašle, skelný pohled prozrazuje zvýšenou teplotu. Musíte řešit péči o dítě doma, povolávat na pomoc babičky, ale hlavně už jste vyčerpaní z neustále se opakujících nemocí. 

Mám okolo sebe desítku kamarádek, které mají děti. Doslova všechny byly v posledních týdnech s dětmi zavřené doma. Já musím zaťukat, ale nám se v rodině chřipajzna zatím vyhýbá obloukem (doufám, že po vydání tohoto článku to zakřiknu a padneme všichni!). Čím to je? Jak se tomu snažím bránit? V naší rodině jíme denně ovoce a zeleninu, náš dům je studený - máme zde max 22 stupňů (každá návštěva si stěžuje že jim je zima), dále se otužujeme pravidelnými návštěvami na bazénu a také máme rádi doplňky stravy...

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Jak z této situace ven? Radou je posílení imunity. Dodání vitamínů a dalších látek, které dětské tělo potřebuje pro boj s viry a bakteriemi. Ideálním řešením jsou multivitaminy, doplňky stravy, které se díky pravidelnému užívání postarají o přísun dostatečného množství vitaminů a minerálů. Můj tip - během období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení, v průběhu rekonvalescence, v případě fyzické nebo duševní únavy a pro akutní podporu imunity je možné podávat novinku v podobě doplňku stravy Marťánci ImunoFORTEK dispozici je ve dvou formách. Dětem od jednoho roku je určen sirup, od tří let mohou děti užívat tabletky.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Základem podpory imunity je přísun dostatečného množství vitaminů a minerálů. Dodat je dětem přirozenou cestou v podobě ovoce a zeleniny však bývá složité, protože v nich těchto látek v posledních letech prokazatelně ubývá. Plody se totiž pěstují ve skleníkových podmínkách, sklízejí se často nedozrálé, uchovávají se v chladicích boxech a narychlo pak „dozrávají“ v umělé atmosféře. Své opodstatnění má pak užívání doplňků stravy, jež garantují přesně stanovené množství účinných látek a podléhají přísným kontrolám.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE.

Pět důležitých rad pro rodiče s dětmi- jak posílit imunitu dítěte?!?

Akutními respiračními infekcemi trpí nejvíce děti v předškolním věku do 5 let, druhou nejohroženější skupinou jsou žáci základních škol ve věku 6 až 14 let. Podle odborníků vede z hlediska výskytu těchto onemocnění prosinec, následován říjnem, listopadem a únorem. V těchto měsících je vhodné zaměřit se na podporu dětské imunity víc než kdy jindy.

1. Dopřejte dětem pestrý jídelníček

Základem jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, ale také luštěnin, obilovin (dodávají sacharidy, vitaminy ze skupiny B, minerální látky a vlákninu), maso (dodává tělu železo a vitamín B12), tuky (dbejte na správný poměr živočišných a rostlinných tuků), vejce.

2. Zařaďte doplňky stravy

Podpořit imunitní systém je vhodné užíváním doplňků stravy. Spolehnout se můžete například na širokou nabídku známé značky Marťánci, která je na našem trhu již více než dvacet let.

3. Důsledná hygiena

Nemusíte mít doma zrovna sterilní prostředí, pokud se setká malý organismus s vnějšími antigeny, je to pro jeho odolnost lepší. Ale dbejte na to, aby si děti důsledně myly ruce, a to vždy po použití toalety, po návratu domů z venku a před jídlem.

4. Otužujte je!

Nemusíte mít doma skleníkové prostředí a přetopeno. I když mrzne, pravidelně větrejte a dopřejte dítěti každodenní pobyt venku. Pro otužování je vhodná také návštěva sauny, solné jeskyně či bazénu.

5. Hlídejte kila

V poslední době se stále více dětí potýká s nadváhou či dokonce obezitou. Zátěž v podobě kil navíc bohužel imunitní systém prokazatelně oslabuje. Důležité je proto dodržování zdravého jídelníčku a hlavně dostatek pohybu, ideálně na čerstvém vzduchu.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE a Spektrum.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE a Spektrum.

Novinka Marťánci ImunoFORTE je určena pro akutní podporu imunity a hodí se přesně pro období, kdy jsou děti vystaveny zvýšenému náporu nemocí, nebo se už přímo s nějakou chorobou potýkají. Přípravek je vyroben na přírodní bázi a obsahuje vyváženou dávku betaglukanů, vitaminu C, extraktů z černého bezu a šípku. Tyto látky podporují imunitní systém a mají příznivý vliv na dýchací cesty. Marťánci ImunoFORTE mají navíc lahodnou chuť obsažených bylinek.

Účinky vybraných složek v přípravku Marťánci ImunoFORTE:

  • Beta glukan - je zcela přírodní látka, která aktivuje buňky imunitního systému. Vitamin C - slouží jako ochranný antioxidant a pomáhá podporovat přirozenou imunitu.

  • Bez černý – tradiční rostlina využívaná v přírodním léčitelství, podporuje imunitní systém a zdraví dýchacích cest.

  • Šípky – rostlina, jejíž plody obsahují velké množství vitaminu C a dalších látek podporujících přirozenou obranyschopnost těla. 

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE a Spektrum.

Doplněk stravy Marťánci ImunoFORTE a Spektrum.

Možná mám štěstí, ale Lukášek zbožňuje od vždycky být "pacientem", miloval odsávání nudlí z nosu (odsával se sám a dobrovolně), když jsem mu dávala třeba Nurofen sirup, třepal se nadšením. Nyní je stejně důsledný s vitamínovými bonbony od Marťánků. Každé ráno se hlásí a nadšeně si svůj bonbon vycumlá! Díky tomu si zapiji i já svůj doplněk stravy Spektrum. 

Jak zvládáte boj s nemocemi u dětí? Jak řešíte to, že je dítě často nemocné? Jakým způsobem posilujete jeho imunitu? Napište mi  pod tento článek, nebo na Facebook pod foto. Těšíme se na vaše názory a zkušenosti, Veru

Malý rapper

Malý rapper

Holčičí odpoledne v té nej společnosti

Holčičí odpoledne v té nej společnosti