Miláno jen o nás dvou

Miláno jen o nás dvou

Máme za sebou krásný prodloužený víkend v Miláně. Můj muž mi dal letenky k Valentýnu a strávili jsme tam zároveň i 1. Máj, jak romantické :-) Byl to čas jen o nás dvou a bylo to vážně dokonalé, všechno. V pátek k nám přijeli prarodiče, kteří se nám po dobu pobytu starali o Lukáška u nás doma. Lukášek má babi i dědu moc rád, tudíž byl nadšený, že bude jen s nimi. Náš odlet vzal naprosto sportovně, i když prý se na nás denně ptal, což mě zahřálo u srdce. Zpět k našemu cestování... Do Milána jsme přiletěli okolo páté hodiny, bylo nádherně slunečno! My jsme zářili, let byl rychlý, těšili jsme se na hotel. Ubytovali jsme se a zašli jsme si na večeři... Dobrodružství začalo až v sobotu, spali jsme do devíti, dopřáli jsme si výbornou-bohatou snídani a vyrazili jsme do centra. Rychle jsme zjistili, že veškeré dění je u katedrály Duomo, tam jsme také trávili nejvíce času - nakupovali jsme, kávičkovali, relaxovali - nic víc. První den jsme prošli snad celé Miláno, v nohách jsme měli kilometry! Omrkli jsme snad všechny obchody a taky jsme dost utráceli. Tahání se s taškami je pak docela otravné, ale jelikož jsme se báli, že v neděli budou obchody zavřené (což se nám stalo v Paříži), tak jsme neváhali. Já jsem si pořídila botasky, trika, mikinu, bundu a spoustu dalších drobností. Můj muž si nakoupil trika na rok dopředu :-) V neděli jsme byli v centru u Duomo již brzy dopoledne, venku pršelo a turistů bylo minimum, zavelela jsem, že vystojíme frontu a půjdeme nahoru na katedrálu. Stálo to za to! I vnitřek katedrály byl nádherný, zrovna tam probíhala i mše, mělo to své kouzlo. Výšlap na střechu nám dal zabrat :-) výhled byl krásný, mám pocit že jsme viděli na celé Miláno. Doporučuji. 

Můj muž se měl narodit v Itálii, naprosto si užíval jejich malé espresso kávičky bez mléka. Jen to vypil, tak byl nakopnutý a plný pozitivní energie. Já jsem to vzdala a už jsem si ani jiné kafe nepřála - já milovnice cappuccina :-)

Jeden večer jsme si zašli na "aperitivo", to znamenalo, že jsme v restauraci platili jen za drink, ne za jídlo. Jídlo bylo formou bufetu a docela jsme si pochutnali! Podnik byl plný nadšených Italů...

Do Milána jsem jela s čerstvě odstartovaným detoxem - zakázala jsem si alkohol, pečivo, sladké a všechny kavárny typu Starbucks :-) a moc jsem toho v Miláne neporušila, měla jsem dva Aperoly a zmrzlinu, ale jinak mám svědomí čisté :-) i na cestách se dá stravovat zdravě a saláty, ty Italům jdou, mňam. Jsem z celého víkendu nadšená a okouzlená, s Lukem jsme si povídali jako dlouho ne. Často jsme vzpomínali na Lukáška, vždy když babička poslala fotku, tak mi bylo líto, že nejsme spolu... Ale vím 100% že by se mu tam s námi nelíbilo! Že doma mu bylo lépe, měl bohatý program s prarodiči. Děkujeme za hlídání. Kdyby vás zajímalo něco více o našem výletu, pište a ptejte se. Já pro vás brzy nafotím nějaký outfit s milánskými úlovky :-) Mějte se krásně, Veru.

Piknik s přáteli a cože? Byl Den matek?

Piknik s přáteli a cože? Byl Den matek?

SAVO na nádobí

SAVO na nádobí