Lukášek si upekl pizzu

Lukášek si upekl pizzu

Minulý týden si Lukášek vyrobil svou vlastní pizzu!!! Já vám popíšu, jak to celé probíhalo, kde jsem tenhle skvělý zážitek sehnala a jak to na nás celkově zapůsobilo. Nabídka na Kurz přípravy pizzy pro děti na mě vyběhla na Slevomatu v sekci Rodina a děti. V téhle kategorii brousím denně a mám velkou radost, když je tam nějaká novinka. Po domluvení termínu jsme zajeli do příjemné restaurace/pizzerie Pizza Scuola na Palmovce. Pizzerie má moc hezký interiér, ale čeho jsem si vážila úplně nejvíc byla milá obsluha. Ihned se s námi zapovídali a zajímali se o nás. Číšnice zjistila kolik má Lukášek let, zdali rád asistuje v kuchyni, jak moc má rád pizzu :-) Je nějaké dítě co pizzu nejí? Náš Lukášek to není, my ji milujeme všichni. Před námi probíhal jeden kurz a protože měla naše lekce menší zpoždění, dostali jsme jako pozornost podniku talíř s ochutnávkou salámů, sýru a oliv. Restaurace si suroviny dováží z Itálie a povím vám, bylo to luxusní. Součástí koupeného kurzu je i zdarma domácí limonáda, čaj nebo jiný druh nápoje. My jsme limonád ochutnali hned několik a byly výborné, když říkám domácí, mám na mysli domácí, ne sirupy, ale limonády plné ovoce...

IMG_7756.JPG
IMG_7766.JPG

Co musím zmínit, tak to, že kurzy jsou individuální. Kuchař se věnuje jednomu dítěti, to znamená, že se mu věnuje na maximum. Nejsou to hromadné kurzy, kdy vám je líto, že na vaše dítko se nedostalo. Zde je pouze kuchař a jedno dítě. Jakmile Lukášek vyfasoval stylovou zástěru, vyskočil na stoličku, aby dosáhl na pracovní plochu. A šlo se na věc. Pomoučit stůl, rozválet těsto, zbavit se bublin v těstě, udělat si okraj, aby z pizzy nic nevyteklo. I já jsem se na místě dozvěděla spoustu vychytávek. Jakmile bylo těsto hezky rozválené, tak se přidávaly suroviny. My jsme si zvolili pizzu Prosciutto Cotto (rajčatový základ, mozarella, šunka), na výběr jsou 4 pizzy co si děti mohou připravit. Často píšu, že mám moc ráda, jak se Lukášek dokáže soustředit, platilo to i zde. Sýr kladl na těsto s takovou precizností, že se na něj chodil dívat personál celé restaurace. Po celou dobu si Lukášek s kuchařem povídal a vtipkoval. 

IMG_7771.JPG
IMG_7778.JPG
IMG_7780.JPG
IMG_7788.JPG
IMG_7791.JPG

Děti zde asistují úplně u všeho. Jakmile byla pizza připravená, musela se dát na "lopatu" a šup s ní do pece. Chtělo to speciální grif, ale zmákli jsme to. Kuchař to s dětmi uměl skvěle a dával si velký pozor, aby se Lukášek k peci moc nebřiblížil a nepopálil se. Tohle oceňuji všemi deseti. Jsem známá tím, že jsem přeopatrná a někdy mírně hysterická. Pizza byla po pár minutách upečená. Následovalo nařezání na trojúhelníčky a ihned jsme si pizzu odnesli ke stolu a pustili se s chutí do jídla :-) No povím vám, že nám chutnala mnohem více!!! Přeci jen si ji Lukášek udělal celou sám! Bylo to skvělé.

IMG_7793.JPG
IMG_7797.JPG
IMG_7798.JPG
IMG_7807.JPG
IMG_7809.JPG
IMG_7814.JPG
IMG_7821.JPG

Kdyby jste pizzu nesnědli, můžete si ji odnést v krabici domů. My jsme si ji domů vzali, aby mohl ochutnat i tatínek. Pochutnal si také. Lukášek si domů odnesl i diplom/ocenění o absolvovaném kurzu. Tohle děti také vždy ocení, když jsou pochváleni. Jelikož jsem milovnice sladkého, zaujala mě v jídlením lístku nabídka pizzy na sladko. No co myslíte. Objednala jsem si ji a kávu k tomu. Bylo to opět výborné, nikdy jsem nejedla nic tak dobrého. Pochopitelně jsem neměla šanci ji sníst celou. Ale kombinace slaného těsta, sladké nutely a malin mi vyrazila dech. Doporučuji!!!

IMG_7829.JPG
IMG_7833.JPG

Byl to krásný zážitek a jsem ráda, že jsem u toho mohla s Lukáškem být. Pokud jste bezdětní, nebo máte děti stále malé, tak si do pizzerie zajděte aspoň na večeři a drink, protože tenhle podnik za návštěvu stojí. My se zde určitě vrátíme. Děkuji personálu Pizza Scuola za péči i za zážitek, V.

Kurz přípravy pizzy pro děti si můžete koupit ZDE.

 

Nová micelární sprchová řada Dove

Nová micelární sprchová řada Dove

Letní MENTOS bonbony + soutěž

Letní MENTOS bonbony + soutěž