Lukášek si postavil robota

Lukášek si postavil robota

Minulý týden jsem Lukáška vzala na zkušební lekci robotiky. Ani jeden z nás nevěděl do čeho jdeme, ale jelikož Lukáška baví stavět z Lega a má trpělivost se stavebnicemi, tak jsem si řekla, že zkusíme něco nového :-) No ale na co jsem díky tomuto projektu přišla? Lukášek je po mě a nemá rád nové věci a když neví, co se bude dít, tak znejistí. Stalo se to i nyní. Nechtělo se mu, měl desítky řečí a důvodů, proč na robotiku nejít :-) No smála jsem se tomu a snažila se mu naznačit, že se nemá čeho bát, ba naopak, měl by se těšit. První obavy z neznámého ho opustily ihned při příchodu do Centra robotiky, kde byla na recepci moc milá paní a? Taky ho zaujal robůtek, který byl jako živý. Ten se líbil moc i mě :-) A jak probíhala první zkušební lekce? To vám detailně popíšu níže...

IMG_2239.jpg
IMG_2247.jpg

Lekce jsou obvykle bez rodičů, ti zůstavají na recepci a čekaji na své malé talenty. Ovšem, znáte mě, já jsem to nějak ukecala a podařilo se mi na lekci dostat s Lukynkem. Jinak by to ani nešlo, byl nervózní a jsem strašně ráda, že jsem mohla být u toho jak byl šikovný s ním, ale to předbíhám :-) Takže jak probíhá lekce, první se lektor s Lukynem seznamuje (ptá se na jméno, věk, zjišťoval co Lukáška baví, apod). Pak na tabletu zapíná instruktážní video, kde jsou v hlavní roli Lego postavičky a objevují se tam i věci jako ponorka, dron, roboti... A lektor vysvětluje, že všechny tyhle věci jsou lidmi ovládány na dálku.

IMG_2263.jpg

Druhým krokem je stavění robota dle návodu v tabletu. Každý následující krok si musel Lukášek překliknout přes šipku na tabletu (zde je člověk rád, že mu ovládání tabletu není cizí). Nevím jak vaše děti, kterým ještě není pět let, ale Lukášek mi zatím doma nenaznačil, že umí stavět dle návodů :-) Vždy je to u nás doma v mé režii. Proto jsem zírala doslova jako puk, tenhle malý kluk je talent. Ani jednou nezaváhal! Když bylo potřeba počítal si dírky na součástkách a vždy našel správný díl. Lektor mu pomáhal jen pořadně stalčit součástky k sobě.

IMG_2265.jpg
IMG_2267.jpg
IMG_2273.jpg

Po zapojení nějakých propojovacích kabelů, přišla řada na spárování robůtka s jedním okem a tabletem. Zde to bylo v režii lektorka. Pak ukázal Lukáškovi tlačítka a jejich funkce. Robot se pohyboval dopředu, dozadu, vydával zvuky, měl i nějaké čidlo, aby nepřepadnul ze stolu. No byla to legrace :-) Lukášek si s ním vyhrál, komunikoval s ním, jako by byl živý. 

IMG_2281.JPG

Pyšný Lukášek a já jsem byla také pyšná! Díky lekci robotiky mi opět došlo, jaký je to velký kluk. 

IMG_2303_Facetune_19-04-2018-21-38-13.jpg
IMG_2271.jpg

Určitě vás zajímá, kde se Centrum robotiky nachází. No pro mě to bylo téměř u baráku. Robotika je pár metrů od obchodního domu OC Nový Smíchov a pro nás ze Strahova, je to ta nejlepší lokalita. Je to na začátku Plzeňské ulice při výjezdu z tunelu, podle mě by se dalo zaparkovat i v areálu (ale to si předem obvolejte). Centrum nemůžete z ulice přehlédnout, jsou dobře označeni, vchod není z hlavní ulice ale z vnitrobloku baráku.

IMG_2270.jpg
IMG_2310_Facetune_19-04-2018-21-37-09.jpg

Lekce trvala hodinu. A Lukášek (přes počáteční obavy) nechtěl z lekce odejít, přál si stavět další roboty. Slíbila jsem mu, že se do Centra robotiky brzy vrátíme a byl z toho nadšený. Zkušební lekci jsem nám objednala přes Slevomat, pokud by to lákalo i vás, níže vložím odkaz na lekci. Centrum robotiky nabízí čtyři druhy lekcí, od těch nejsnadnějších až po ty složité. Více informací a jejich nabídce v odkaze ZDE. Já jsem hrozně ráda, že jsme lekci otestovali. Lukášek byl šťastný a to je pro mě nejdůležitější. Pokud víte o něčem podobném, tak mi něco neváhejte doporučit :-) A pokud si vy myslíte, že by to mohlo bavit i vaše děti, tak se rychle objednejte a těšte se. Bylo to bezva.

Lekce, kterou jsme využili my - Jedna zkušební lekce robotiky pro děti, na které si postaví robota

 

Veru a její kudrnatá hříva

Veru a její kudrnatá hříva

Testovala jsem nový Pur Power Duo Effect

Testovala jsem nový Pur Power Duo Effect