Kluci mají penis, holky vaginu

Kluci mají penis, holky vaginu

Hledá se nejlepší jméno pro vaginu. Už žádné tabu!

#FindTheName

Také vám přijde zvláštní, že i dnes, v době, kdy není nahé ženské tělo ve filmech nebo časopisech ničím neobvyklým a vše se tak trošku točí kolem sexu, je výraz vagina stále považován za tabu? Idelyn® Beliema, značka ženského intimního zdraví, se to rozhodla změnit. Vyzývá ženy, aby hlasovaly a tím pomohly zvolit to nejlepší označení pro vaginu. Slovo, které bude pozitivní, nebude znít hanlivě, ani příliš medicínsky, ale ani dětinsky. Podívejte se na inspirativní video ZDE a navrhněte nejlepší označení pro vaginu – hlasujte ZDE.

Naučme se mluvit o vagině

Zatímco muži jakéhokoli věku umí o svých penisech mluvit poměrně otevřeně, slovo vagina je pro ženy stále tabu. Proto se značka Idelyn® Beliema rozhodla zahájit dialog na nelehké, ale o to důležitější téma. Cílem je porozumět frustraci a ostychu spojeným s ženskou intimitou, najít pozitivní a vhodné označení pro vaginu, a prolomit tak tabu, které se vytvořilo okolo ženské intimity. Přispět v tomto snažení může každá žena. Stačí kliknout na https://cz.findthename.eu a vyjádřit svůj názor na to, jak vaginu nazývat. #FindTheName Pomozte najít nejlepší výraz pro vaginu. Je čas, aby se ženy začaly cítit komfortně, když mluví o svých intimních partiích.

Inspirujte se videem, které ukazuje i to, jak se umí o svých penisech vyjadřovat muži, zatímco pro některé ženy je pojmenování intimních partií v podstatě nemožným úkolem. Už dost bylo tabu, pojďme to změnit!

Závisí na tom naše zdraví i život

Schopnost otevřeně hovořit o intimních partiích a tedy i o intimních problémech pozitivně přispívá i v situaci, kdy nastanou zdravotní těžkosti. Např. vaginální infekce potrápí alespoň jednou za život až dvě třetiny žen. Pro ženy je navíc velmi obtížné rozeznat, zda se jedná o kvasinkovou, či bakteriální infekci, které vzhledem k současnému životním stylu (návštěva bazénů, fitness center, nevhodné spodní prádlo, ...) bohužel nejsou ničím neobvyklým. Nepsaným pravidlem je i to, že žena, která se o své intimitě nebojí hovořit, se snadněji vyrovnává se svým tělem a dbá o své zdraví, s čímž souvisí i pravidelné návštěvy gynekologa, kde je schopna své případné problémy popsat.

Nezapomínejme, že zdravá a vyrovnaná žena je také spokojená žena!

Kdyby se vám zdálo, že je zde málo odkazů na video, klikněte na obrázek níže :-) Mě video baví, směji se u něj a stydím se stejně jako ty ženy ve videu...

Pryč s tabu

Pomozte sejmout tabu, které doprovází ženskou intimitu, a podělte se s námi o výraz,
kterým označujete svou vaginu a který může i řadě jiných žen pomoci odhodit stud a otevřeně hovořit o jejich zdraví i případných problémech. Inspirujte se videem a až do 22. 2. 2016 hlasujte ZDE.

Více na www.idelyn.cz

A zase ta Pandora

A zase ta Pandora

Veru začíná pěstovat kaktusy

Veru začíná pěstovat kaktusy