Jogurtová bábovka

Jogurtová bábovka

Blíží se víkend... A? S víkendem si spojuji i pečení něčeho dobrého ke kávičce, k čaji, na snídani, ke svačině a klidně i k večeři. Minulý týden jsem upekla tu nejsnadnější, nejrychlejší a nejlepší bábovku a to jogurtovou. Miluji jogurtové bábovky z toho důvodu, že jsou vláčné a to několik dní. X let jsem pekla bábovku bez jogurtu a doma jsem se dusila tím, jak byla suchá, až mi jednou někdo řekl o bábovce s jogurtem a od té doby již jedině tu. Takže pokud nevíte co budete o víkendu péct, tak zkuste můj snadný recept :-) Na pečení jsem se těšila i z důvodu, že jsem otestovala novou silikonovou formu od Tescomy, do té doby jsem pekla ve staré, poškrábané, často jsem bábovku připekla, popř vůbec nevypadla z formy. Ale tohle jiný level.

IMG_1799.JPG

Ingredience:

  • 100 g rozpuštěné hery máslové
  • 200 g cukr krupice
  • 1 ks prášek do pečiva
  • 3 ks vejce
  • 200 g bílý jogurt (Smetanový jogurt z Valašska)
  • 1 ks vanilkový cukr
  • 200 g hladká mouka
  • kokos na vysypání
  • tuk na vymazání

Pracovní postup:

Do mísy vysypeme mouku a smícháme ji s práškem do pečiva, přidáme i oba cukry (krupice+vanilkový). Dále do mísy přidáme bílý jogurt (my milujeme smetanový jogurt z Valašska), vejce a heru máslovou (Hera máslová příchuť v sobě snoubí pohodlí rostlinného tuku a vonné máslové aroma. Jednoduše se s ní pracuje ihned po vyjmutí z lednice a báječně se pojí s dalšími ingrediencemi). Všechny suroviny smícháme v nádobě za pomocí mixéru.

Vytřeme tukem formu na bábovku a vysypeme ji strouhaným kokosem. Troubu rozehřejeme na 180 °C. Těsto nalijeme do formy a pečeme, až bude bábovka hotova (peču 40-45minut). Já mám ráda mramorovou neboli dvoubarevnou bábovku. Tudíž nalívám do formy větší část světlého těsta, do menší části těsta přidávám kakao.

Jogurtovou bábovku můžeme podávat samotnou nebo ji můžeme ozdobit polevou, ale jelikož můj muž byl strašně nedočkavý a chtěl sníst pár kousků totálně horké bábovky, nedošla na polevu řada a to jsem ji doma měla. Mám nové polevy a doufám, že je brzy otestuji...

Já mám silikonovou formu na bábovku novou, tudíž jsem ji dle pokynů napoprvé po umytí vymazala tukem, poté jsem ji vysypala kokosem. Byl krásný pohled sledovat jak snadno bábovka ze silikonové formy vyklouzla... Teď už vím, že jsem měla těsta málo, příště si ingredience přidám, ať zaplním formu více a ať mám na bábovce i krásný okraj. Já bábovku při pečení zakrývám alobalem a na závěr do ní ještě píchám špejlí, ať mám jistotu, že je fakt upečená. Krásné formy na bábovky mají ZDE, brousím si zuby na tenhle věnec. Z eshopu mám i novou váhu, konečně mohu péct i recepty s gramáží a ne jen hrnkové recepty :-) Já jsem vážně směšná hospodyňka.

Tak takhle to u nás vypadá, bábovka je pro mě nejsnadnější recept a myslím si, že každý si kousek bábovky dá s chutí. Krom bábovky také peču pořád dokola jablečný štrúdl :-) Máme před sebou s Lukáškem víkend, kdy budeme jen my dva. Já již přemýšlím co nám upeču, protože víte co? Lukášek miluje buchty, koláče, bábovky, které pečeme spolu, popř když vidí, že je peču já. Například v cukrárně by si nic takového nikdy nedal :-P Má rád, když mi může asistovat, vysypává sáčky, zapíná mixér, vymazává formy - prostě bez něj se u nás doma už nepeče. Jaké máte plány na víkend vy? Nějaký tip na dobrou/snadnou buchtu? A tipy co podniknout zítra s Lukáškem? Na neděli plán máme :-) a strašně se na neděli těším... Mějte se moc hezky, přežijte pátek v mlze a opatrujte se, V.

Více inspirativních receptů na www.pecenijeradost.cz

Vyhrajte dětský pokojíček v hodnotě 50 000,- Kč nebo některou z 21 cen!

Vyhrajte dětský pokojíček v hodnotě 50 000,- Kč nebo některou z 21 cen!

Veru si zajela ke kadeřníkovi do Brna

Veru si zajela ke kadeřníkovi do Brna