Hurá, jsem v polovině cesty

Hurá, jsem v polovině cesty

Při posledním převážení v Naturhouse jsem měla dole -5 kg a byla jsem na sebe pyšná. Jsem oficiálně v půlce a toužím shodit ještě dalších 5 kg a myslím si, že budu spokojená. Původně jsem chtěla dát dolů 8 kg, ale nyní jsem odhodlaná že to bude více. První kila šly dolů tak nějak snadno. Stačilo "jen" nejíst pečivo, sladké a nepít alkohol :-) Pak dodržovat pravidelný režim ve stravování a bylo to. Nyní již koketuji s myšlenkou, že začnu něco dělat - myslím sportovat. Ale nečekejte ode mě například návštěvu fitka (nesnáším fitness centra), nečekejte ode mě ani běhání (umírám při běhu), začnu něčím lehčím. Moje tělo nesportovalo tak šest let - absolutně žádný pohyb nemám, takže očekávám svalovou horečku i po józe :-) A to je přesně to maximum co zvládnu a na co se těším, na nějaké protahování při józe. Jenže jak vybrat tu pravou? Na vysoké škole mi šla a bavila mě power joga, dneska je to samá aštanga, hatha, vinyasa flow, hot jóga a spousta dalších. Poradíte mi někdo? 

IMG_5251.jpg

Druhá věc s čím se chci doslova poprat je rozproudění mé lymfy. Mé tělo hodně zadržuje vodu, vidím to na každém vážení a vždy tohle téma s mou výživovou poradkyní řešíme. Rozhodla jsem se, že zaivnestuji do ručních lymfodrenáží a vrátím se tam, kde o mě bylo v minulosti skvěle postaráno... 

CO JE LYMFODRENÁŽ?

Lymfodrenáž je lehká masáž lymfatického systému, která urychluje tok lymfy, a tím podporuje látkovou výměnu v organismu. Odpadní látky se tak z těla odplavují rychleji, nedochází k jejich hromadění a vy se cítíte výrazně lépe už po první proceduře.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Ruční lymfodrenáž je technika nenahraditelná přístrojovým ošetřením. Nejde o klasickou masáž a provádět ji může jen certifikovaný terapeut. Nesprávně provedená lymfodrenáž má v lepším případě nulové účinky, v horším případě může vést k nevratnému poškození lymfatických cév.

IMG_5252.jpg

Vrátím se zpět k mým návštěvám Naturhousu v Palladiu. Pokaždé se mě výživová poradkyně ptá, zdali už ze mě padají kalhoty?!? :-) a já s úsměvem odpovídám, že nepadají. Já nosila věci vždy strašně moc upnuté a odmítala jsem si kupovat kalhoty např velikost 44. Takže teď jsem ve fázi, že mi jsou kalhoty tak akorát, možná trochu volnější a těším se až si budu moci koupit kalhoty velikosti 40 ve své oblíbené Zaře. Teď mi sedí velikost 42 (bože, pořád je to strašně obrovská velikost, ale co jiného s váhou 72kg)

IMG_5253.jpg

Minulý víkend jsme strávili mimo domov a byla jsem hrozně ráda, že i na cestách a v hotelových komplexech se dá stravovat zdravě. Představte si, že jsem šla dokonce do wellness s klukama :-) Já totální odpůrce hotelových wellness - určitě to souvisí i s mou nadváhou a tím, že nejsem ve svém těle šťastná. Ale teď jsem taky provětrala své plavky a nové prsa a byla jsem spokojená :-) Tak snad se v budoucnu nebudu jen maskovat v hotelových županech, držte mi pěsti.

IMG_5255.JPG

Vám moc děkuji za nespočet pozitivních reakcí a milých zpráv. Dokonce mi x z vás napsalo, že navštívíte Naturhouse ve vašem městě, budu moc ráda, když mě i nadále budete informovat o vašich výsledcích a budeme se vzájemně podporovat. Dnes již nepíšu o mém muži, ten již zhubnul všechno co chtěl a je v udržovací fázi, bude teď občas chodit na převážení - prostě je pod kontrolou a nesmím si svou váhu pokazit. Což mu já nedovolím, pořád se stravujeme zdravě a baví nás to. Kdyby vás cokoliv zajímalo, napište mi. Mějte se krásně, V.

První článek o našem hubnutí je ZDE.

Tak trochu jiná Nerfka

Tak trochu jiná Nerfka

Maják

Maják