Hravé plastelínování s novinkou od Play-Doh

Hravé plastelínování s novinkou od Play-Doh

Plastelíny Play-Doh představily nové edukativní hrací sety z řady „Shape and Learn“, které jsou správným pomocníkem pro přípravu vašeho dítěte do školy. Play-doh pomáhá rozvíjet kreativní myšlení hravou formou a podporuje rozvoj motoriky - to všechny maminky dobře známe a víme. Díky kvalitám, získalo Play-Doh doporučení České pedagogické komory jako pomůcky vhodné pro předškolní výuku a rozvoj jemné motoriky v mateřských školkách. Práce s modelínou Play-Doh je pro malé dětské ručičky snadná, lehce se zpracovává a má krásné výrazné barvy. Svým složením je Play-doh bezpečná (vyrobena převážně z pšenice, vody a soli), na vzduchu do druhého dne ztvrdne. Lehce zaschlou nebo popraskanou modelínu snadno oživíme přidáním kapky vody a důkladným propracováním. Plastelíny se uchovávají v pečlivě uzavřeném kelímku, aby nám Play-doh hmota co nejdéle vydržela. 

Lukášek dostal na testování sadu Čísla & Počítání. Domů dorazila docela malá krabice, ovšem příjemně překvapení bylo, když jsem obsah krabice vysypala a tam bylo velké množství razítek, podložek, karet, plastelín. Ihned jsme si s plastelínou začali hrát. Rozválet plastelínu je pro Lukáška hračka, pak začal razítkovat a já jsem vymyslela, že převráceným kelímkem Play-Doh razítko hezky ořízneme a můžeme motivy pokládat na podložky, které byly v setu. Tvořili jsme si vlastní podmořksý svět :-) To je první možnost, jak si hrát s kreativním setem, tu druhou vám představím níže...

IMG_3335.JPG
IMG_3337.JPG
IMG_3344.JPG
IMG_3339.JPG
IMG_3340.JPG
IMG_3352.JPG
IMG_3341.JPG

V balíčku byly karty, pomocí kterých se děti učí počítat do desíti. Učení mi přijde zábavné. My jsme si rozválely velký plát plastelíny a Lukášek na něj tiskne stejné množství motivů a hlavně daný motiv, který je na kartě. Nevím, zdali to popisuji srozumitelně :-) Karta s číslem 5 obsahuje pět hvězdiček, rozumíme si. 

IMG_3354.JPG

Za mě vělký palec nahoru, ještě se chystám na třetí level a to, že budu učit Lukáška modelovat čísla :-) Psát mu nejdou a čekám, že mu nepůjde ani modelování čísel, ale aspon se o to pokusím. Maminky, je zde někdo kdo má doma čtyřleťáka? Umí vaše dítě poznávat čísla? :-O Počítat doma umíme, do desíti krásně a do dvaceti občas přeskočíme nějaké čísla a pak je z toho devadesát devět, což je nejroztomilejší. Líbí se vám novinky od Play-Doh? Další novinka je sada Barvy & Tvary, Textury & Nástroje. Mějte se hezky, V.

Přijela pouť

Přijela pouť

Pomocníci do domácnosti - Savo bez chloru

Pomocníci do domácnosti - Savo bez chloru