Farmapark Soběhrdy

Farmapark Soběhrdy

Pár týdnů zpátky jsme s našimi parťáky Terezkou a Adámkem navštívili Farmapark Soběhrdy. Jeli jsme jedním autem a cesta nám tam trvala z Radotína cca 45 minut. V autě jsme měli veselo :-) Byla to sranda. Jeli jsme dle navigace do vesnice Soběhrdy a díky ukazatelům jsme Farmapark našli ihned, nemůžete tuhle farmu minout, věřte mi, je to velké. Vstupné není nejlevnější, předem ho můžete nastudovat ZDE. My jsme platili dva dospělé a děti do 90 cm to mají zdarma - no, kdyby si někdo dal práci s Lukáškovým přeměřováním tak mi to neprojde :-O upss. Hned u vstupu si na kartu dáváte kredit, za který si pak kupujete občerstvení, pokud vše nevyčerpáte, tak vám to na odchodu vrátí. Také si u vstupu koupíte např krmení zvířat, tohle jsem moc dobře nepochopila. Ale krmili jsme králíčky a kozy a byl to docela hezký zážitek. 

V parku je veliké množství odrážedel a šlapadel alá traktory John Deer, to se mi líbilo moc. I klukům, okruh si dali x krát. Taky je zde spousta kýčovitých hopsadel všech barev - ty se sem upřímně vůbec nehodí, ale asi si řekli že to jsou zvířátka a ty do farmaparku patří. Neviděla jsem na nich hopsat nikoho.

Připravte se na to, že ve farmaparku nachodíte kilometry, je to na obrovské rozloze. Vše je moc hezky značené. Já jak jsem pedant a puntičkář, tak jsem se kochala i tím, že celý areál má řád, všechny ohradníky mají stejné pletivo, stejné sloupky, prostě se zde nešetřilo na ničem a to se mi líbí. Zvířata mají ty největší výběhy co jsem kdy viděla, fakt! Zvířat je zde hodně - krávy, koně, velbloud, klokan, lamy, atd.

Na každém rohu je nějaká aktivita pro děti - kolotoč, houpačky, vodní svět, hrady, pískoviště, trampolíny. Je to tady dělané hodně pro rodiny s dětma. Jedna věc, která mě trochu zarazila, když se chcete v areálu občerstvit máte na výběr snad jen párek v rohlíku. Určitě doporučuji vzít svačiny sebou. My jsme je s Terezkou měly :-) Mimo areál je restaurace. Další věc, kterou musím zmínit jsou toalety. Jediná na kterou jsme narazili je na startu v areálu - myslete na to!

Vodní svět byl pro mě naprostá novinka. Bylo to moc příjemné schlazení v horkém dni. Počasí nás mile překvapilo, měl být deštivý den, táhla jsem sebou i holinky, nakonec jsme klukům udělaly z tepláků kraťasy a chyběly nám kšiltovky. Kluci si zde hráli dlouho a my maminky jsme kávičkovaly...

Chtěli jsme si udělat pohodičku ve stínu, v lese u rybníčku... Po minutě co na nás lezly klíšťata jsme z lesíku utekli, doslova jsme vzali nohy na ramena :-D Dámičky ve farmaparku, ale řekněte že tohle je moc :-D Takže repelenty s sebou. Když jsem tohle vyprávěla pánovi co mi připravoval párek v rohlíku, tak mi řekl: "to ano, máme tady klíšťata a blechy, jste na farmě slečno" :-D Hned jsem se cítila líp. Všechno to jsou malé věci, kterým jsme se smály a s Terezkou jsme se na tohle téma hodně bavily.

Ve farmaparku jsme strávili několik hodin. Na závěr jsme šli na kryté/klimatizované dětské hřiště. Chlapečci byli tak unavení, že nám již padali na pusinky. Sedli jsme do auta a vyrazili jsme zpět do domovů. Pokud chcete totálně unavit sebe i děti, vyrazte do farmaparku. I v týdnu je tam dost lidí, o víkendu bych se tam zcela upřímně nevydala. Je to jedno z nejpěknějších míst co jsem po naší Pražské ZOO viděla. Doporučuji. Znáte tohle místo? Těším se na vaše komentáře, Veru.

Míša na Zoot (u)

Míša na Zoot (u)

Naučila jsem se pár dobrot na piknik

Naučila jsem se pár dobrot na piknik