Dva týdny jsou za námi

Dva týdny jsou za námi

... a jaké jsou mé/naše první dojmy? 

Abych si nástup Lukáška do školky od 1. září mírně zkomplikovala (je to pro mě stresové období), tak jsem si našla i novou práci. K poslednímu srpnu jsem ukončila pracovní poměr na ministerstvu v centru Prahy. Tam jsem byla zaměstnaná čtyři roky + tři roky na mateřské dovolené. Od května (to měl Lukášek tři roky) jsem měla neplacené volno, s tím že začnu na 3/4 úvazku pracovat od září. Jenomže člověk míní a věci se mění... Během mého volného týdne na závěr prázdnin, jsem zkusila zajít na pracovní pohovor do jedné firmy, hledali někoho na pozici asistentky (tou jsem byla i jako úřednice na ministerstvu). Šla jsem tam se zataženým zadkem, žaludeční neurózou, ve čtyřiceti stupních vedra a přišla jsem si totálně nemožná :-O ALE! Asi jsem něčím zaujala a bylo mi řečeno, že mě firma bere :-) Nevěřila jsem a tak nějak tomu nevěřím stále, ale pravda to je, nezdá se mi to... Dva týdny pracuji v nové/perspektivní/české firmě a víte co? Moc se mi tady líbí, stále se tedy zaučuji, poznávám své kolegy, občas se mi stane nějaký ten trapas, udělám chybu a orosím se při zadání úkolu! Ale nevzdávám se!!!

1. září a jdeme oba dva na to!

1. září a jdeme oba dva na to!

Hříbek je Lukáškova značka :-) co mají vaše děti?

Hříbek je Lukáškova značka :-) co mají vaše děti?

Lukášek chodí dva týdny do školky, každé ráno se budí s úsměvem na rtech a prohlásí větu: "Dneskááá, jdůůů do školkýýý" :-) Snad to nezakřiknu a raději zaťukávám a přeji si, ať mu tohle nadšení vydrží co nejdéle. Jelikož se neorientuje v tom, kolik dní se do školky chodí, hlásí to i o víkendu. Můj poznatek? Když má vstávat do školky, tak vychrápává a musím ho budit (budím ho po sedmé hodině), lenocha jednoho a o víkendu? Vstává v šest lumpík jeden a to pak lituji svého muže :-O Ty rána musíme ještě hodně trénovat, já si přijdu akční, stihnu umýt nádobí, zapnout myčku, vyluxovat, ale Lukášek se loudá při snídani, při oblékání, při čištění zubů a tak trochu mi brnká na nervíky :-) Školka se zamyká v půl deváté a my máme co dělat, abychom to stihli! Školku máme tři minuty autem od baráku, což je skvělé.

Takové to pracovní zátiší, to musí být :-)

Takové to pracovní zátiší, to musí být :-)

Jelikož se v práci snažím být co nejdéle, aby kolegové a šéfové viděli, že mi na práci záleží a že nikam neutíkám, tak zatím více vyzvedává ze školky Lukáškův tatínek. Ale když si ho vyzvedávám já, ten pocit, kdy ke mně běží a volá: "To je moje maminkááá!" Ten pocit je k nezaplacení :-) Strašně se na něj vždy těším, zajímám se co ve školce daný den dělali, zdali si již pamatuje jméno nějakého kamaráda a kamarádky?!? Nepamatuje! Je tam dva týdny a nezná nikoho, což mě trošku trápí a tak nějak sama sobě kladu otázky, zdali si s někým hraje, zdali je přátelský, hodný... Učitelky chválí jak krásně jí, ale jinak moc sdílné nejsou. Když vyzvedává manžel, tak nevím nic-ten se totiž neptá.

Co vám budu vyprávět, jsem úplně marná matka, každé ráno si Lukáška fotím a pak se na něj v práci dívám a dojímám se... Strašně rychle mi vyrostl. Musím zmínit že mi s tatínkem po školce vždy volá a říká mi, že se na mě těší a že mě miluje :-* 

Lásenka mě již byla pozdravit v práci, zatím jen v garážích...

Lásenka mě již byla pozdravit v práci, zatím jen v garážích...

A co mě mimo jiné dost baví?!? Ranní výběr oblečení do práce! Nakoupila jsem si nové věci na ZOOTu, na výdejně radosti jsem strávila snad dvě hodiny, kdy jsem si zkoušela asi čtyřicet kousků oblečení a domů jsem si odnesla plnou tašku a prázdnou peněženku :-) Když se mi to povede, brzy pro vás nějaký outfitový/kancelářský článek nafotím :-) Ať vidíte Veru i jinak, než jako maminku v pohodlném. Miluji elegantní módu a fakt si to užívám a zvykám si na podpatky - mám z nich puchýře, auuu. A zjistila jsem, že se v podpatcích dá řídit :-)

Asi osud, že mám Nespresso kávky i v práci, co říkáte? :-)

Asi osud, že mám Nespresso kávky i v práci, co říkáte? :-)

A nejnovější zpráva na závěr článku, Lukášek ve školce již dvakrát spinkal :-) Ovšem prý usnul asi na pět minut první den - což na něm bylo po zbytek dne dost znát, byl umrčený, unavený, protivný a zlobil! Tak snad to bude jen a jen lepší, bude spávat dvě hodinky co dával doma a pak s ním bude zase legrace :-) Snad se vám článek o našich posledních dvou týdnech líbil a já se ozvu například, až budu mít po zkušební době, zdali si mě v práci nechají :-D :-D Snad si za tři měsíce Lukášek zapamatuje nějaké jméno kamarádů ze školky :-P No ovšem vás budu informovat. Pokud mě čte někdo, kdo zažívá podobné nové životní etapy, tak tfuj tfuj, ať se vám daří stejně hezky jako nám. Děkuji že mě čtete a že nám fandíte, mějte se krásně, Veru.

Veru dekorovala dýně pro Albert

Veru dekorovala dýně pro Albert

Lukášek s pandou v Sirmione

Lukášek s pandou v Sirmione