DIY Dort z plen

DIY Dort z plen

Po strašně dlouhé době jsem se doma trošku realizovala. Celá moje tvorba byla jedna velká improvizace. To, že vytvořím dort z plen byl doslova spontánní nápad - měla jsem koupený jen balík plen. Zadala jsem do Googlu pamperskový dort a vyskakovaly na mě takové nehezké, nevkusné dorty, což mě zarazilo. Ovšem starý dobrý kamarád Pinterest mě uspokojil :-) a já jsem hned věděla, jak bych si svůj dort z plen představovala. Lukášek spinkal a já jsem měla volné ruce a spoustu času. Přemýšlela jsem jak docílím kulatého tvaru pro jednotlivé patra dortu, jedny ruce jsou sakra málo, roličky z plen se okamžitě rozbíjely. Poradila jsem si, použila jsem různě velké mísy co doma mám a role mi přidržovaly ostatní pleny. Vše pro vás mám níže zdokumentováno...

Co budete potřebovat?

  • pleny
  • misky různých velikostí
  • stuhy
  • barevný papír
  • nůžky
  • tavnou pistoli

Pracovní postup:

Každou plenu srolujte, postupně srolovanými plenkami vyplňte celou misku. Já jsem to dělala opravdu hodně na husto.

Poté jsem pleny svázala ve dvou řadách stuhou. Opět jsem to stáhla hodně, aby se to nehnulo.

Zde je dobře vidět, jak mi volné pleny přidržovaly pleny srolované. Jednu jsem vytáhla a ihned ji zaplnila, a pořád dokola.

Stejným postupem jsem si vytvořila tři patra plenkového dortu.

Barevnými papíry a stuhou jsem dort dozdobila. Vše jsem slepovala/spojovala pomocí tavné pistole. 

Hotový plenkový dort pro princezny Emičku a Beatku...

Je mi jasné, že takových dortů jsou stovky, ale i tak jsem to pro vás chtěla nafotit :-) Vím, že máte DIY návody rády a vím, že tuhle rubriku hodně zanedbávám :-( strašně mě ruční práce baví, ale není na ně čas... Líbil se vám dnešní návod? Kamarádku potěšil, všem se moc líbil a to zase těšilo mě. Pokud chcete udělat někomu radost, tak vás třeba právě dnešní návod inspiroval... Těším se na vaše komentáře, V.

Na výletě v Bratislavě

Na výletě v Bratislavě

Stylově na Designblok

Stylově na Designblok