Čtenářský kroužek našeho předškoláka

Čtenářský kroužek našeho předškoláka

Miluji dětské knihy, zatím je pro našeho Lukáška vybírám vždy pečlivě já a nechám se snadno zlákat i knihami, které doporučují mé kamarádky bloggerky. Na Instagramu byla vlna doporučení na knihy Hravá anatomie, Největší kouzelník na světě a Na výletě s Mary Poppins. Tak jsem zašla do nejbližšího knihkupectví Knihy Dobrovský, kde jsem knihy prolistovala a pochopitelně je odnesla i domů. S Lukáškem jsme se ihned vrhli na čtení, poznávání a kouzlení a protože tyhle tři publikace opravdu stojí za to, tak vám je níže trochu detailněji představím.

Hravá anatomie Lukáška zaujala hlavně z jednoho důvodu. Součástí knihy jsou i magické barevné čočky (brýle), každá čočka má jednu barvu a v knize díky ní vidíte doslova kouzla. Přes červenou čočku je vidět kostra, přes zelenou veškeré svalstvo a přes modrou orgány a cévy. Na první pohled je kniha jeden velký mumraj a chaos, díky barveným čočkám vidíte jen to co v daný moment hledáte. Lukáška baví nejvíc sledování kostry přes červenou čočku. Kniha dokáže zaujmout i texty, Lukášek se hodně ptá a zajímá se. Dále zkoumá srdce, hlavně pak všechny cévy co z něj vedou dále do těla. Jako kdo tuhle knihu vymyslel a dotáhl do takových detailů, to jako klobouk dolů. Kniha zabaví malé i nás velké.

IMG_1545.JPG
IMG_1547.JPG
IMG_1551.JPG
IMG_1555.JPG
IMG_1561.JPG

Největší kouzelník na světě je kniha s krásným příběhem a kouzly, které dovedou i pětileté děti jako je náš Lukášek. Kniha je o příběhu malého chlapce Elliota, který se chce stát kouzelníkem stejně jako jím byl jeho pradědeček. Praděda byl hodně úspěšný, dokázal rozpůlit lidské tělo aniž by přišel někdo o život. Kniha vypráví o tom, jak se Elliot vydal do světa, během toho narazil na x lidí, kteří mu předávali moudra a učili ho kouzlům. Takže čtete příběh a během toho narazíte v knížce na nějaké úkoly, které musíte splnit. Kdyby jen úkoly, doslova se učíte kouzlit a řeknu vám, že i já jsem při nějakém kouzlu zírala s otevřenou pusou, Lukášek žasnul nahlas a skákal radostí, že se z něj stal opravdu kouzelník. V knize jsou nádherné ilustrace, které musí zaujmout každé dítě. A jak to celé dopadlo? Stal se z Elliota úspěšný kouzelník? To vám neprozradím, ale co vám řeknu určitě? Kniha je dokonalá a zaslouží si ji mít každé zvídavé dítě.

IMG_1723.JPG
IMG_1271.JPG
IMG_1272.JPG
IMG_1269.JPG
IMG_1265.JPG
IMG_1267.JPG
IMG_1264.JPG

Kniha Na výletě s Mary Poppins je svým způsobem “jiná”, než na co jsme u knih všichni zvyklí. V knížce je minimum textu, ale přesto je v knize příběh, který je psaný v rýmech. Janě a Michalovi se otevírá dětský svět fantazie, kde se setkají s Mary Poppins a zažijí s ni krásné dobrodružství. Kniha musí zaujmout svým zpracováním, je celá černobílá a svým způsobem i křehká díky tenkým vystřihovaným detailům, kdy černá strana navazuje na stranu bílou. Nás doma baví si prostříhané stránky prosvítit baterkou a příběh si tím promítáme na zeď pokojíčku, prostě stínohra.

IMG_1275.JPG
IMG_1280.JPG
IMG_1273.JPG
IMG_1281.JPG

Tolik k novinkám z našeho knižního okénka. Možná by vám to mohlo sloužit jako tipy na knížky pro děti na Vánoce, protože co si budeme povídat, ty jsou zde za chvíli. Za nás jsou všechny tři knížky nádherné a jsem moc ráda, že je Lukášek ve své knihovně má. Mějte se krásně, Veru

Vyživující maska na vlasy René Furterer

Vyživující maska na vlasy René Furterer

Rychlá snídaně/svačina

Rychlá snídaně/svačina