Bungee workout aneb proleťte se

Bungee workout aneb proleťte se

Opět jsem se rozhodla nesedět doma a vyrazili jsme s Lukáškem na lekci Bungee Workout do centra Prahy. Ani tentokrát jsme ani jeden z nás nevěděli do čeho jdeme, já jsem měla představu o nějakém skákání či létání, ale nevěděla jsem zdali to bude snadné či těžké. Až na místě jsme se o lekci Bungee Workout dozvěděli více. Lekce jsou vhodné pro děti i dospělé, dělí se na začátečníky i pokročilé, vhodné jsou také pro pro lidi s problémy například s bederní páteří či kolenními klouby, které je jinak omezují v běžných sportovních aktivitách. Ti si jen musí zvolit vhodnou lekci. Takže lekce jsou vhodné pro každého, co vám řeknu hned v úvodu? Věřte, že se zapotíte, spálíte kalorie a také se hodně pobavíte!!!

IMG_9065.JPG
IMG_8872.JPG

Jelikož jsem chtěla vědět, o čem budu dnes psát, tak jsem si pár minut zacvičila i já. Článek bude ale zaměřený hlavně na cvičení pro děti. Jako první se v šatnách (které jsou rozdělené pro ženy i pro muže) převléknete do sportovního oblečení. Zde malá poznámka pro ženy, krajkové prádlo není ideální (ano, x let jsem nesportovala a tu chybu jsem udělala). Jakmile jste převlečení dostanete vycpané “kraťasy” a lektorka vám pomůže dostat se do popruhů, na kterých poté budete viset. Lektorka zvolí vhodné lano k váze dotyčného, co bude viset. Následovalo postavení se na značky a učení se základního “postoje”. No postoje, visíte vodorovně k zemi, tělo zpevněné. Zde podotknu poznámku lektorky Verunky, děti mají osu jinde než my dospělí, snad to nepletu. První minuty je to opravdu zvláštní pocit, mít obličej pár centimentrů nad zemí, mě se hlava respektive celá horní část dost převažovala. A to říkám, že mám zadek jako pořádnou základnu.

IMG_8866.JPG
IMG_9059.JPG
IMG_8956.JPG

Po pár minutách se učíme výskoky tzv. Superman, na tyhle postavičky hrdinů děti slyší a baví je to. Superman musí zaujmout každého. Výskok a svezeme se zpátky. Hodně zajímavé. Z Lukáška jsme vycítili menší nervozitu (stává se mu to, když dělá něco, co nezná), ale lektorka si ihned poradila. Přinesla plné koše barevných míčků a bylo o zábavu postaráno. Lukášek visící na laně je skoro všechny vysbíral a v letu je házel do košů. Tohle baví všechny děti!!! Takže, zaměřil se na zpevnění těla a pak se soustředil na trefu na koš. Super sledovat to soustředění a nadšení.

IMG_8877.JPG
IMG_8878.JPG
IMG_8926.JPG
IMG_8937.JPG

Celá hodinová lekce nebyla jen o sbírání míčků. Děti v průběhu lekce dělají to co lektorka předcvičuje. Lekce jsou pro tři věkové kategorie 5-6 let, 7-9 let a 10-12 let. Maximální počet dětí na lekci je deset. Všechny lekce vedou odborníci, kteří to s dětmi umí. Já jsem se ptala i na úrazy a nemusíte se bát, zatím se nikomu nic nestalo, Lukášek si trochu spálil kolínko při skluzu a i na to jsou zde připravení a dostal chrániče. Když ho popruh tlačil na bříško, tak i zde se místo vycpalo a ve finále jsme ho z toho nemohli sundat. Lítal a skákal přes hodinu, totálně nadšený byl. Lekce probíhají při hlasité hudbě, ta hudba vás do děje lekce prostě vtáhne.

Lekce jsou nyní v nabídce na Slevomatu, tak neváhejte a běžte to také zkusit :-)

IMG_9027.JPG
IMG_8965.JPG
IMG_8929.JPG
IMG_9010.JPG

Prostory jsou ideální i na narozeninové dětské oslavy!!! Lekce zatím neprobíhají o víkendech, proto se prostory vužívají právě pro tyhle příležitosti. Mě to zaujalo a těším se až to navrhnu svým kamarádkám. Představte si program pro děti ve formě Bungee Workout Kids a ve vedlejší místnosti se slaví, pro majitelku není problém zajistit catering ani výzdobu. Za mě super!

IMG_9053.JPG
IMG_8983.JPG

Tak schválně? Je zde někdo kdo zná Bungee Workout? My jsme navštívili studio na Národní třídě v ulici Opatovická. Prostory jsou skvěle značené, u vchodu je to hodně industriální ale uvnitř je vše nové, čisté, prostorné. Druhé studio se již brzy bude otevírat v Karlíně. Já držím majitelce Veronice pěsti a přeji ji, ať jsou obě dvě studia plné nadšených dětí i dospělích, protože odborníci jako jste vy si to zaslouží.

Určitě mrkněte na lákavou Slevomat nabídku ZDE.

Radikální omlazení pleti

Radikální omlazení pleti

Víkend na horách v Desné

Víkend na horách v Desné