Bojujeme s kily a baví nás to

Bojujeme s kily a baví nás to

Dnes vás asi překvapím :-) Nechtěla jsem nikde ventilovat to, že se s mým mužem snažíme zbavit nadbytěčných kil. Oba dva jsme se rozhodli navštívit výživovou poradkyni, na trhu je takových firem hromada, my jsme zvolili Naturhouse. Bylo pro mě opravdu důležité, aby do tohoto boje s kily šel i můj muž. Hned jak jsme se shodli, že se sebou chceme oba dva něco udělat, tak jsme se objednali na první konzultaci. Druhá důležitá věc byla, prosadit si, že se chceme sejít s výživovou poradkyní oba dva. U nás doma vaří hlavně Luk, on ví nejlépe jak se stravujeme :-) Řekla jsem si, že tenhle článek nevydám dříve, než shodíme nějaké to kilo!!! A jelikož máme po čtyřech týdnech opravdu krásné výsledky, tak se s vámi mohu podělit o první dojmy...

IMG_4898.jpg

První konzultace = krutá realita!!! :-) Mně nevadí přiznat vám mou původní váhu - byla horší, než jsem čekala. Já se nevažím - nikdy, nebudu si přeci kazit náladu... Takže první vážení nás obou ukazovalo opravdu smutné hodnoty, taková ty čísla, které vás vyděsí a přimějí k zamyšlení. Jakmile koukáte na všechny ty grafy, které vám ukazují hodnoty blízké obezitě :-( Já vím, že jsou to jen čísla, že se na tohle člověk nesmí upínat, ale když víte, že se fakt necítíte dobře, jste bez energie, nic vás nebaví, tak víte, že tyhle grafy nelžou... Jakože můj metabolický věk?!? 45 let, chtělo se mi brečet, jsem mladá třicetiletá holka, která se rozhodla s tímhle skoncovat!!!

IMG_4915.jpg

S Lukem jsme měli jasno - žádné pytlíčky, proteiny, krabičky nic. Chceme úplně normální stravu, Luk miluje vaření a doslova řekl, že bez toho nedokáže žít. Jen jsme potřebovali zkonzultovat, co děláme špatně a jak to dělat lépe. Přiznali jsme se ke všem našim hříchům - víno, sýry, brambůrky, pečivo, atd. Já šla s pravdou ven a řekla jsem, že bych mohla být živa jen z dortíků a sladkostí. S naší poradkyní jsme při první konzultaci probrali tolik věcí, vše nám do sebe skvěle zapadalo, co děláme úplně špatně, co děláme docela dobře, na čem zapracujeme... Byli jsme doslova natěšení na nový jídelníček a pravidelné stravování. 

Ha! Říkáte si co nám to tady povídá?!? Má dort v ruce! S čistým svědomím hlásím, že je to dortík použitý jen na fotečku :-) Hurááá Veru je vyléčená :-)

Ha! Říkáte si co nám to tady povídá?!? Má dort v ruce! S čistým svědomím hlásím, že je to dortík použitý jen na fotečku :-) Hurááá Veru je vyléčená :-)

IMG_4911.jpg

Pokud čekáte, že jsme odešli s kompletním jídelníčkem na jednotlivé dny, tak se pletete, to by bylo frustrující. Naše poradkyně nám jen řekla, co bychom jíst neměli, čeho máme jíst opravdu hodně. Zde uvedu pár příkladů: Snídaně - kvalitní šunka, sýry, tvarohové pomazánky s chlebem, který jsme si koupili v Naturhouse. Svačina ovoce v množství dlaně. Oběd maso se zeleninou v množství až 300g (což je opravdu hromada zeleniny v jakéholiv podobě), svačina opět ovoce, večeře maso nebo nějaká bílkovina se zeleninou a opět ve velkém množství. Striktně nám byl ze začátku zakázán alkohol - což nás ani nepřevapilo. Koupili jsme si také pár výrobků, které nám měly pomoci s trávením, zažíváním, odvodňováním, atd. Já zavislák na sladkém jsem si vzala i nějaké balení výborných sušenek ke kávě - kávu jsme museli také omezit, shodli jsme se max na dvou kávkách denně (cappučíno určitě do dietního režimu nezapadá)... Je to jednoduché, musíme jíst 5x denně a mít mezi jednotlivými jídly rozestup 2,5-3 hodiny, což nám vždy skvěle vychází.

IMG_4521.jpg

Na převážení chodíme pravidelně každý týden. My jsme si zvolili Naturhouse v Palladiu, já to mám metrem dvě zastávky od práce a Luk to má také na metru z Butovic, kompletní seznam všech poboček po ČR je ZDE. V Naturhouse jsou dámy vždy velmi milé a ochotné. Hodně nás chválí, což je vážně motivující. A pokud máme jít s pravdou ven, tak oba máme dole cca -4kg, což nám přijde naprostá bomba! Já mám nějaký cíl, chtěla bych aby moje váha zase začínala 6, ne 7 :-) Tak mi držte pěstičky. Luk má váhu, kterou měl naposledy před 10 lety, hodně se tomu doma smějeme. Takže my jedeme dále a těšíme se na každou středu, na převážení a na výsledky na váze. Proč se těšíme a nebojíme se? Protože se držíme všech rad a doporučení naší poradkyně, žádné "prasení" a podvádění, to by bylo na váze okamžitě znát a proč si kazit něco, co máme fakt dobře rozjete. Pokud vás něco zajímá, ptejte se. Moc hezky je proces hubnutí v Naturhouse popsaný ZDE. Mějte se krásně, loučí se o čtyři kila lehčí Veru

PS: Děkuji mé skvělé kamarádce Katy - ty jsi mě motivovala a inspirovala :-)

PSS: Děkuji i mému muži, že jsme do toho šli spolu :-)

PSS: Děkuji všem, za milá slova na Instagramu, věřte, že se poslední dny cítím skvěle i díky shozeným kilům, nesmím zapomenout na nové prsa a na novou práci :-)

Veru outfit no. 8

Veru outfit no. 8

Hravé vytírání s mopem Spontex

Hravé vytírání s mopem Spontex