Akrobati/siláci nás baví

Akrobati/siláci nás baví

Dnes ještě jeden zapomenutý článek z našeho "neštovicového období" a také jeden z dalších tipů na vánoční dárky. Když byl Lukášek doma, tak jsme se snažili vymýšlet nové a nové hry, které by ho zabavily, chtělo to něco co doma ještě nemáme. Když na mě na FB vyskočili akrobati neboli siláci od Mamiee.cz ihned jsem je objednala a těšila jsem se, až je doma Lukáškovi představím! A víte co? Byl nadšený! Tou dobou ho hlídal děda Peťa a řekla bych, že i dědečkovi se to tuze líbilo, jelikož vymýšlel s akrobaty ty nejnáročnější kreace, které uvidíte na konci článku. 

Motorická stavebnice siláci se skládá z dvanácti dřevěných postaviček siláků. Můžete je skládat do výšky a dělat s nimi různé akrobatické triky. Dejte pozor, ať vám nespadnou. Komu věž ze siláků spadne, ten prohraje. My u toho doma zažíváme spoustu legrace, kdy se každý soustředíme a někdo omylem pohne stolem a vše spadne... Lukášek začínal jen se stavěním siláků na sebe, je skvělé sledovat jeho soustředění a cit pro detail, ani u toho chvílemi nedýchal. Hrozně rád staví siláky jen tak na stůl za sebe a pak do prvního bouchne a sleduje, jak padají jako domino.

S čím motorická stavebnice siláci pomáhá:

  • Rozvoj jemné motoriky
  • Koordinace oko - ruka
  • Vnímání tvarů

Určeno pro děti od 3 let.

Hlavolam pro nás je i každé vrácení a skládání do krabičky, kdy má každý silák svou pozici v krabičce. I mě trvalo hodně dlouho, než jsem na tu techniku přišla :-)

Tak tohle nám postavil dědeček a Lukáškův výraz mluví za vše :-)

Tak tohle nám postavil dědeček a Lukáškův výraz mluví za vše :-)

A jelikož jsem ze siláků vážně nadšená, tak jsem ihned koupila další balení, aby skládání bylo nekonečné a náročnější hlavně. Pokud se vám stavebnice líbí, zakoupit si ji můžete ZDE na eshopu se to tváří, že bude brzy vyprodáno... Viděla jsem, že jsou k sehnání i u mého oblíbeného eshopu Alice&Alice na Slovensku, kde je nazývají Bratia Akrobati, což mi přijde líbezné a jsou možná i kouzelnější na pohled, ovšem i cena je vyšší ZDE. Snad se vám můj dnešní článek s typem na dárek pro děti líbil :-) Těším se na vaše komentáře, Veru.

Naše Láskografika

Naše Láskografika

Medově vánoční NUXE

Medově vánoční NUXE