Štědrý den 2015

Štědrý den 2015

Dnes pro vás mám první článek v novém roce. Mám ho pro vás rozepsaný od pátku, ale jelikož jsem pořád v jednom kole, dopsala jsem ho až dnes... Chtěla jsem ho vydat včera (v neděli) ale balila jsem kufry, kam se chystáme se všichni brzy dozvíte, budu ještě pár hodin tajemná. Zpět k dnešnímu článku, provedu vás celým našim Štědrým dnem.

Dopoledne jsme se sešli s našimi  skvělými přáteli v centru Prahy (stejně jsme se sešli i v loňském roce, kdy se nám setkání moc zalíbilo a udělali jsme si z toho takovou naši tradici). Sraz byl u oslíka na Václaváku. Děti se pokochaly přejedenými zvířátky, my jsme si s Kačenkou daly trdelník a šly jsme procházkou nahoru ke koni. Cestou jsme udělaly fotky našich malých milenců u betlému. Zašli jsme si na oběd do Kavárny Muzeum, místo na oběd napadlo Katy a byla to skvělá volba, celá restaurace byla jenom naše. Seděli jsme u koutku, děti si hrály, my si skvěle povídali a nacpali pupky... Děkujeme moc za krásné setkání a těšíme se na další a další.  

Domů jsme přijeli okolo druhé, kluci si šli lehnout, já jsem dobalila posledních pár dárků. Trochu jsem poklízela a chtěla jsem připravit nějakou pěknou Štědrovečerní tabuli, ale zdá se mi, že pro tohle nemám vůbec cit. Jedna věc mi došla, pořídím si nějaký krásný sváteční servis! Vzpomněla jsem si na maminku, vždycky jsme večeřeli ze svátečních talířů, popíjeli z křišťálových skleniček a vše bylo jiné, pěknější a slavnostnější. Asi už vím, kam si pro něco originálního zajdu...

Po páté hodině jsme se začali chystat a zkrášlovat k večeři. Já jsem vytáhla x let staré (úřednické) šaty, klukům jsem připravila bílé košile, černé džíny a motýlky (měli je i v loňském roce). Jo a za zmínku stojí mé střevíčky, které jsem si koupila na Dobrém bazaru :-) Večeři jsme si vychutnali, polévka byla hrachová s krutóny, k salátu se podával kuřecí řízek a kapr. Lukášek letošní večeři zvládl s grácií, bez jediného "kydance" na košili :-)

Po večeři jsem kluky vyslala umýt si zuby, já jsem zahodila podpadky a doplnila jsem dárečky pod stromeček, zapálila prskavky a zvonila jsem zvonečkem. Mám pocit, že se ve mně probudila super žena se super schopnostmi, zvládla jsem vše za minutu! Zde mě moc zajímá, jak to děláte vy? Kam jdete s dětmi ať může někdo dát dárečky pod stromeček? :-) Se zvonečkem jsem šla až ke koupelně a Lukynkův výraz když jsme mu řekli, že už asi přišel Ježíšek byl krásný. Běžel ke stromečku! Oněměl, žasnul a civěl na prskavky a na dárečky. Tyhle okamžiky bych si měla nahrávat... Bylo to nádherné. Vrhl se na dárky, trhal a trhal. Vřískal a volal: "tohle jsem si přál, jé Mimóóóň, vláčky, duplo!" Krásné.

Musím říct, že Ježíšek byl doslova štědrý, já osobně jsem dostala tolik dárků, že si to vůbec nezasloužím a stydím se. Ale moc děkuji všem Ježíškům (celé rodině), že mi splnili všechna přání z mého Wishlistu... Já moc nejsem na překvapení - nemám ráda překvapení - protože jsem vždy v rozpacích a kdo je rád v rozpacích? :-) Já jsem celý prosinec s láskou dárky nakupovala, poctivě v kamenných obchodech, koupila jsem přes internet jen jeden dárek! Stejně tak jako dárky dávám, tak je i ráda dostávám. 

Lukáškův největší dárek je letadlo (fotka nekvalitní, vyrazil na něm jako drak)... My jsme rodina, která miluje letadla! 

Po rozbalení dárečků jsme si pustili lodičky z ořechů, krásně jsme všichni tři drželi pospolu a co to pro mě znamená? Čeká mě krásný rok o nás třech...

Vánoce nejsou jen o Štědrém dni, hned 25.12. ráno jsme vyrazili směr Morava. Naši tour jsme zahájili u Lukových rodičů na chalupě v Osoblaze, zdrželi jsme se dva dny. Mohly to být dokonalé dva dny, ale hned první den jsem měla silnou alergii :-( od té doby jsem jen brečela, navštívila pohotovost, dopřála jsem si 30 minut oblbováků přímo do žily. Měla jsem silné otoky obličeje, na jedno oko jsem neviděla. Takhle mě viděla celá rodina, všichni mě litovali, stokrát jsem vysvětlovala jak se mi to stalo - celé mě to otrávilo. Omlouvám se rodině, že jsem nebyla ve své kůži. Od tchánů jsme jeli k mojí mamince do Velké Štáhle, zde se nás sešlo hodně, všechny dětičky z rodiny a bylo krásně veselo. Poslední zastávka byla na horách v Malé Morávce v chaloupce u mého taťky. Vím, že Vánoce nebyly o mně, byly hlavně o Lukáškovi a ten si je s prarodiči a s celou rodinou maximálně užil!!! 

Jaký byl váš Štědrý den? Jaké byly Vánoce a celé svátky u vás? Těším se na vaše řádky. Mám pro vás připravené další články a chtěla bych je vydávat i na dovolené. U mě cestovní horečka vrcholí a brzy vás pozdravím z cílové destinace. Mějte se krásně, neumrzněte tady, Veru.

Lego Duplo nás baví

Lego Duplo nás baví

Vánoční ateliérové focení

Vánoční ateliérové focení