Víkend na horách

Víkend na horách

Hned jak jsme se vrátili od moře do zasněžené Prahy, věděli jsme, že chceme vyrazit někam na hory lyžovat. Včera ráno jsme sbalili kufry a vyrazili do Herlíkovic. V Praze byla totální sněhová kalamita, cesty neupravené, dle mého byli pražští silničáři zaskočeni! Sněžilo nám celou cestu a vlastně i celý den co jsme byli na svahu. V Herlíkovicích jsme se ubytovali v hotelu Hendrych, byl to jeden z nejlépe hodnocených hotelů na Bookingu. Máme sraz s přáteli, společně vyrážíme půjčit lyžařské vybavení pro Lukynka a jedeme nahoru na svah. Vše jsou pro nás nové věci, s Lukem lyžujeme x let, ale nyní táhneme navíc boby, lyže pro Lukáška, tašku. Ještě že s námi byli naši přátelé a ti nám pomáhali - děkuji. 

Úplně nahoře na kopci je lyžařská škola. Lukáška jsme objednali a jen čekali až se objeví lektorka. Slečna se jeví sympaticky, jmenuje se Veronika. Lukášek se ji představil, řekl jí kolik je mu let, že už lyžoval, atd. Předáváme naši mini lásku, ten nás přestává vnímat a na mě přišlo dojetí... Z Lukáška je již velký chlapeček, kluk, který se učí lyžovat. Jsem tak pyšná. Přes slzy nevidím na zapínání snowboardu a rychle frčím dolů z kopce. Na prkně jsem po pěti letech, asi se to nedá zapomenout. První jízdu jsem hodně opatrná, ale byl i jeden tzv "držkopád". Po vystání fronty jedeme rychle nahoru omrknout Lukáška. Trnula jsem ať ho tam nenajdeme uplakaného... Vůbec, z dálky vidíme že si povídá s lektorkou na páse, který ho vezl nahoru :-)

Dáváme další dvě jízdy a lyžařská hodina se rychle blíží ke konci. Běžím za Lukáškem a je vidět, že je nadšený, že mě vidí. Lásenka se mi vrhá okolo krku a již se nepustil.  Lektorka ho moc chválí, dostává bonbon, loučíme se a jdeme bobovat :-)

Jsem na Lukáška tak pyšná...

Jsem na Lukáška tak pyšná...

Účastníci zájezdu - já, teta Helenka, strejda Marian, táta Luk a Lukášek. Dohromady tvoříme super tým :-)

Účastníci zájezdu - já, teta Helenka, strejda Marian, táta Luk a Lukášek. Dohromady tvoříme super tým :-)

Jde na nás všechny únava, venku je velká zima. Chystáme se dolů, jsme zaražení, že dolů se nedostaneme lanovkou!?!? Upřímně jsem se s něčím takovým ještě nesetkala, proč je lyžařská škola úplně nahoře? Jak pak mám dostat dítě které "nelyžuje" dolů? Co strejda Marian, který lyže vůbec nemá? Poradili jsme si, Luk to sjel s Lukáškem mezi nohama, po třech kilometrech nemohl na záda a strejda to sešel pěšky, uppps. Budu ráda za váš názor co si o tom myslíte vy.

Večer jsme strávili v hotelové restauraci a ochutnávali jsme pivo zdejšího pivovaru.

Večer jsme strávili v hotelové restauraci a ochutnávali jsme pivo zdejšího pivovaru.

Po snídani jsme se odubytovali a vyrážíme omrknout Špindlerův mlýn. V hotelu se nám moc líbilo, velké, čisté pokoje, nikdo nás nerušil. Spalo se nám krásně. Snídaně slabší, ale celkově hotel doporučuji.

Název Špindlerův mlýn v ledu.

Název Špindlerův mlýn v ledu.

Ve Špindlu to žije, to zjišťujeme hned při vjezdu tam. Už na parkovišti se to hemží lidmi. U parkoviště narážíme na sochy vytesané z ledu, moc hezká podívaná. Na sněhu jsou i skluzavky a ze sněhu je vydlabaný obří sedící Krakonoš.

Sotva se přiblížíme k legendárnímu mostu, který vede přes řeku fotíme se s Krakonošem. Najde se zde čtenářka, která má taky fotečku s Krakonošem? Lukášek se ho bál, přitom se na něj těšil. Možná ho vyděsilo to, jak je pán monstrózní :-) Je to vážně obr a ta jeho vypelichaná liška na holi? Sranda. Pán není nic moc velký sympaťák, ale po tom co jsme mu dali peníze za to, že se s námi vyfotil, se stává hned přátelštější....

Procházíme se, omrkli jsme a ukázali přátelům vyhlášený podnik Silver Rock a jdeme na oběd. Já jsem si dala exkluzivní halušky! V době oběda se počasí mění v ideální a je nádherně azuro. Jsme již zvyklí, že na lyžování zažíváme extrémně škaredé počasí a když odjíždíme z hor, tak je krásně slunečno. Už se tomu jen smějeme... Špindlerův mlýn jsme navštívili podruhé, jsem z něj nadšená. Dokázala bych tam strávit i celý týden. Kdo tam ještě nebyl a kdo se tam chystá, připravte se na to, že lidi se tam přijeli ukázat. Všude samé drahé fára, dámy v kožešinách, kdo nemá Moon Boots je totálně out :-D ;-) dělám si srandu, ale někteří tam byli až moc načančaní! 

Mám z uplynulého víkendu moc hezký pocit. Jak jste víkend strávili vy? Já se těším, až zase za sněhem vyrazíme, až se bude Lukášek zase snažit lyžovat. Příště vyrazíme bez bob a více připravení ;-) určitě se nenecháme vyvézt někam, odkud nás pak nesvezou zpět dolů :-) hold se učíme za pochodu! Mějte se krásně, hezký zbytek neděle přeji, Veru.

Můj malý pan Grey

Můj malý pan Grey

Námořnický pokoj

Námořnický pokoj