Námořnický pokoj

Námořnický pokoj

Dnes pro vás mám článek o pokojíčku našeho Lukáška. Je to nejpestřejší a nejbarevnější místnost v naší domácnosti. Pokoj byl pro Lukynka připravený x měsíců před jeho narozením. Od začátku co jsem věděla že čekáme chlapečka, tak jsem trvala na tom že bude námořnicky laděný. Hodiny jsem trávila na Pinterestu a sháněla inspiraci a že ji bylo. Pokoj to byl do té doby téměř nevyužívaný, sušila jsem tam prádlo a občas tam přespala návštěva. Jako první jsme s mou sestřenicí Vendulkou vymalovaly na zářivě bílou, potom jsme pokoj celý dokola otapetovaly. Já jsem měla již pupek, ale byla to legrace a užily jsme si to. 

Bílou postýlku a šatní skříň jsem koupila v kamenné prodejně v Olomouci, líbilo se mi jak je nábytek masivní a stabilní. Komoda (u které jsme při sestavování s Vendulkou podruhé odmaturovaly) je z Ikea, stejně jako přebalovací pult, který jsem si sama spolu s poličkou natřela na červeno (polici měl v pokoji můj táta jako 18tiletý chlapec). Rozkládací gauč je také Ikea. Modrý koberec je krásně nadýchaný i po téměř třech letech.

Postýlka je v pokoji od Lukynkova půl roku, do té doby spal vedle nás v ložnici. Námořnické mantinely jsem si nechala ušít na zakázku, střídám je s domečkama v námořnických barvách. Povlečení opět a jedině s námořnickými motivy, tyhle jsem sehnala  XXXLutz a jsou super kvalitní a příjemné. Na Lukáška dohlíží samolepka piráta, kterou mám z Fleru. Girlanda zbyla z námořnické oslavy.

Na stěně mám Lukáškovy otisky ručky a nožky, jsou děsně malinké, měl měsíc, když jsem to dělala. Až mě to dojímá, jak byl drobný...

Komoda i police je plná fotek, dekorací, dárečků a vzpomínek. 

Komodu využívám maximálně, mám v ní oblečení i potřeby na malování, plastelíny, atd. Komodu zdobí ručně šité loďky a ryby.

Velkou dominantou je patchworková deka šitá na zakázku jen pro nás. Já tu deku miluji, je dokonalá, pečlivě provedená. Stála mě neskutečný peníze, ale nikdy jsem té investice nelitovala. Na gauči jsou polštáře, ano i zde se projevila má závislost a je jich tu hodně :-) Pirátská hlava, srdce ze svetru, loďky, atd... Za dveřmi je houpačka ve tvaru ponorky, děti ji mají moc rádi! Lukynek ji dostal k roku.

Součástí pokoje jsou i fotografie na plátnech. Opět s námořnickou tématikou ať mi to hezky ladí...

Pár detailů přebalováku, který půjde brzy pryč včetně postýlky. Trochu se stydím, že Lukynek ještě nemá velkou postel. Ale pracuje se na tom a brzy se pochlubím... Mám vyhlídnutou modrou postel anebo bílou, jaká by se líbila vám? Děkuji za názor!

Celý náš dům je prosklený, i Lukášek to tak má v pokoji. K oknu jsem mu dala stolek a židličky, díky tomu má například u hry s plastelínou a malování krásné světlo. Okno zdobí další námořnická girlanda, i závěsy jsou modré s pruhy, ty mi ušila maminka. Na skříni je pár dekorací. V posledním rohu pokojíčku je chaos a pár hraček...

Malý námořník...

Pokud si říkáte, že nemá Lukášek žádné hračky a že to má Lukynek strohé a smutné, tak se neděste. Všechny hračky jsou v našem obřím obývacím pokoji. U sebe jen plastelínuje, houpe se, staví autodráhu hotwheels a spinká ;-) Snad se vám náš pestrobarevný námořnický pokojíček líbil. Koketuji s myšlenkou, že jednou ve vlastním baráčku bude pokoj v černobílých barvách... Bude tam i teepee a všechny lego boxy s hračkama, snad se mi můj sen splní... Těším se na vaše komentáře. Kdyby vás zajímalo kde jsem co koupila, popř nechala vyrobit tak napište. Ráda dodám kontakty. Mějte se krásně, Veru

Zde vkládám ještě pár mobilových fotek z doby realizace, zařizování a velkého očekávání :-)

Vzpomínám si jak jsem se těšila, až Lukáška poprvé vložím do postýlky...

Vzpomínám si jak jsem se těšila, až Lukáška poprvé vložím do postýlky...

Detail mantinelu - moře s loďkama

Detail mantinelu - moře s loďkama

Přebalovací pult PŘED a PO natření, po mém zásahu :-)

Přebalovací pult PŘED a PO natření, po mém zásahu :-)

Miluji tenhle lustr! Byla možnost i takové tapety a dalších doplňků ;-)

Miluji tenhle lustr! Byla možnost i takové tapety a dalších doplňků ;-)

Takové to bylo miminko malinké...

Takové to bylo miminko malinké...

Pár detailů, téměř vše jsme využili i na těhu focení...

Pár detailů, téměř vše jsme využili i na těhu focení...

Víkend na horách

Víkend na horách

LoowFatKids

LoowFatKids