Zubní pasty Zendium

Zubní pasty Zendium

Dnešní článek bude o zubních pastách Zendium. Tyhle pasty jsou NOVINKOU na českém trhu. Já jsem zkusila otestovat dvě pro dospělé a jednu dětskou testoval Lukášek. V nabídce toho má Zendium mnohem více včetně ústní vody. Dnešní článek bude kombinace mých zkušeností/hodnocení a také odbornými texty.

•    Zendium je nová zubní pasta pro každodenní použití, speciálně navržena tak, aby chránila zuby i dásně posilováním přirozené obranyschopnosti ústní dutiny.
•    Zendium působí v harmonii s vlastní imunitou ústní dutiny a na rozdíl od běžných fluoridových past obsahuje enzymy a proteiny, které se nachází ve slinách, kde pomáhají kontrolovat bakterie, výskyt zubního plaku a podporují zdraví úst.
•    Jeho jemné složení bez pěnivé látky SLS respektuje citlivé tkáně, a je tak vhodné i pro jedince trpící afty.

Jako první jsme zkoušeli zubní pastu Zendium COMPLETE PROTECTION, tahle pasta byla vyvinutá speciálně pro kompletní ochranu nejen vašich zubů, ale celé ústní dutiny. Obsahuje proteiny a enzymy pro boj proti příčinám vzniku zubního kazu a problémům s dásněmi.

Co na pastu říká Veru? "Za mě pasta krásně pění, což je pro mě důležité. Zuby jsou po vyčištění hladké a lesklé. Trochu mi u téhle pasty chyběla příchuť mentholu? Prostě svěžesti."

Druhá testovaná byla zubní pasta Zendium FRESH, která byla vyvinutá speciálně tak, aby osvěžila vaše ústa jemnou mátovou chutí. Obsahuje proteiny a enzymy pro boj proti příčinám vzniku zubního kazu a problémům s dásněmi. 

Co na pastu říká Veru? "Opět převažují pozitiva, zuby jsou krásně hladké, lesklé, pasty nemusíte na kartáček dávat moc, protože pění. Tahle pasta za mě vede, zde je cítit máta a hned mám svěžejší pocit v puse." 

Pro Lukáška jsem zvolila zubní pastu Zendium KIDS 1-6 years, vvinutá speciálně pro jemnou ochranu našich nejmenších. Její složení obsahuje enzymy pomáhající při ochraně proti vzniku zubního kazu. Dále fluorid pro pevnější chrup. Ovocná chuť pro ústa nejmenších.

Co na pastu říká Lukášek? Ze začátku byl mírně v rozpacích ze sladké chuti, není zvyklý na tenhle sladký typ zubních past. Ale pastu používá, dávám mu ji na kartáček opravdu málo, na pastě je napsáno že by ji děti neměly polknout, z čehož jsem mírně v rozpacích. Jak to vysvětlit dvouleťákovi? 

Více informací o pastách Zendium:

Naše ústa jsou domovem více než jedné miliardy bakterií, z nichž většina hraje životně důležitou roli při udržování zdravé ústní dutiny a její ochraně před onemocněním. Tyto bakterie, společně známé jako mikroflóra, jsou přirozeně udržovány v rovnováze za podpory enzymů a proteinů v našich slinách, které mají schopnost bojovat proti nežádoucím bakteriím. Složení zubní pasty Zendium obsahuje technologii
BIO-SCIENCETM tvořenou z komplexu enzymů vytvářejících a posilujících vlastní imunitu, a proteinů, jež s těmito enzymy spolupracují. Dohromady tvoří přirozenou podporu v boji proti bakteriím způsobujícím problémy s dásněmi, citlivostí zubů i se vznikem zubního kamene.

Sliny mají zcela zásadní vliv pro zachování zdraví ústní dutiny, jsou do jisté míry první obrannou linií chránící naše ústa proti vnějším škodlivinám. Díky unikátní kombinaci enzymů a proteinů umožňují dosáhnout bakteriální rovnováhy v prostředí ústní dutiny. „Narušení přirozeného složení slin může vést k problémům se zuby i dásněmi, přitom pro zachování vyrovnaného poměru všech důležitých látek stačí pravidelně dodržovat několik jednoduchých návyků – vyvarovat se konzumace slazených jídel a nápojů, kouření a alespoň dvakrát denně si zuby čistit pastou s obsahem fluoridů,“ doporučuje stomatoložka MUDr. Markéta Hrubá z kliniky Dental Design Prague.

Trendy posledních let ukazují, že spotřebitele stále více zajímá zdravý životní styl. V souvislosti s ním hraje péče o zuby klíčovou roli při prevenci k udržení zdraví celého organismu. Na český trh proto právě přichází novinka v péči o zdraví zubů a dásní, zubní pasta Zendium, jejíž příběh se začal psát již v roce 1969. Tehdy se skandinávský mikrobiolog Henk Hoogendoorn pustil do hledání cesty, jak spolehlivě ochránit ústní dutinu přirozeným způsobem. Zubní pasta Zendium se zaměřuje na přirozenou obranyschopnost úst a dle klinicky ověřených studií poskytuje o 60 %* větší sílu pro boj s příčinami vzniku zubního kazu, problémy s dásněmi a zvýšenou citlivostí zubů. To vše bez umělých antibakteriálních složek**.

JEDINEČNÉ SLOŽENÍ, KTERÉ PŮSOBÍ V SOULADU S PŘIROZENÝMI FUNKCEMI VAŠÍ ÚSTNÍ DUTINY

Pokud s koupí nové zubní pasty váháte, mrkněte ZDE, kde je vše krásně a srozumitelně popsáno a objasněno. Cena zubních past je cca 99,- Kč. Myslím si, že jsou k sehnání ve všech supermarketech. Mě zajímá, zdali s touhle pastou máte nějaké zkušenosti? Popř zdali by vás lákalo ji vyzkoušet? Mám doma jeden kousek navíc a ráda ji pro vás dám do soutěže. Mějte se krásně, Veru.

Moje Janinka

Moje Janinka

Veru poprvé bez dítěte

Veru poprvé bez dítěte