Prázdniny na Moravě

Prázdniny na Moravě

Před pár dny jsme doslova utekli z Prahy, jelikož jsme si chtěli užívat tropického počasí. Udělali jsme si s Lukáškem prázdniny u babiček a dědečků na Moravě. Včera jsme se s Lukáškem vrátili. Dnešní článek bude o tom, jak krásně jsme si to spolu užívali. Naše dobrodružství začalo u manželových rodičů v Osoblaze, kde jsem strávili společný víkend. Popravdě dobrodružství začalo už cestou do Osoblahy. V pátek byla D1 plná aut, nehody = kolony. V Olomouci jsme zažili také velké zdržení, dítě neusnulo - praskaly nám z jeho mluvení hlavy :-D Cestu jsme přežili. Víkendové počasí bylo krásné a Lukášek byl převážně ve svém bazénku. Do většího nešel, protože se bál... Na chalupě v Osoblaze se sešla celá rodina a bylo veselo.

V neděli jsme se jen my dva přesunuli do Velké Štáhle k mojí mamince. Táta Luk jel do Prahy pracovat. U mamči nám začala totální pohodička, celé dny jsme trávili na zahradě a v bazénu. Já jsem si dala za úkol zbavit Lukáška strachu z vody. A podařilo se mi to. Vůbec nechápu proč ve vodě s tatínkem brečel... Já jsem na něj šla pomalinku, ze začátku si smáčel jen nožky, pak se vozil ve člunu nakonec tam se mnou řádil celý. Velké foto - zde je vidět Lukáškovo první nadšení z vody :-D Ale fotku jsem zde dala, jelikož nám to na ní se ségrou sluší ;-) 

Další dny jsem Lukáška navlékla do rukávků a duše a byl spokojený! S dědečkem řádili a nešlo je dostat z vody... Já si chvíle kdy se Lukáškovi věnovali prarodiče moc užívala. Opalovala jsem se, doslova jsem se smažila. Mé tělo poprvé letos spatřilo paprsky slunce. Poslední den jsem podcenila a spálila jsem se, upsss. Ale říkám si, že musím mít nějaký základ k moři ;-)

Celý týden jsme byli obklopeni dětmi, společnost nám dělaly děti od mé sestry - Laurinka a Kristiánek. Byli jsme pozdravit i sestřenice Nelinku a Zuzanku. K babičce pak dorazil i bratranec Adámek. Díky dětem jsme měli opravdu veselo a o zábavu postaráno :-)

Jedna povedená fotečka samospouští s moji mamčou a sestrou.

Jeden den jsme se sešli všichni s Lukovými rodiči, nebydlíme od sebe nejdál. Bylo to fajn, první si Lukášek hrál na hřišti a pak jsme zašli na večeři.

Týden u mamky nám rychle utekl, měli jsme se parádně, snažila jsem se trochu zapojovat a nebýt na obtíž. Mamči i jejímu muži moc děkuji za krásné prázdniny s vámi. V pondělí jsme se s Lukáškem přesunuli do Brna, první jsme měli setkání v Olympii s kamarádkou z Třebíče a pak jsme pokračovali do Rozdrojovic...

V Rozdrojovicích jsme zůstali na dvě noci. Teta Jolanka je skvělá hostitelka a malý Mikulášek je andílek. Lukášek byl za rebela a nechtěl moc půjčovat své hračky (ale to teď řeším denně). Počasí nebylo na bazén, což je škoda, ale i tak jsme byli převážně venku na zahradě, kde si děti hráli, ujídali rybíz a vymýšleli lumpárny. Tetě Jolance moc děkuji, za vše :-*

Deset dní bez tatínka uteklo neskutečnou rychlostí. Už nám bylo smutno a těšili jsme se domů. Snad se na nás těšil i tatínek, který měl doma božský klid. Doma jsem okamžitě začala prát haldy prádla, uklízet, přeci jen muži vidí úklid jinak než my ženský ;-) A nyní? Opět balím kufry a brzy se vám přihlásím od moře. Mějte se krásně, Veru.

Essence

Essence

Nutrilon

Nutrilon