Pyré součástí pikniku

Pyré součástí pikniku

Letošní léto doslova lákalo k lenošení, odpočinku a relaxaci. S Lukáškem si umíme udělat tzv pohodu i u nás na zahrádce a proto jsme si udělali malý piknik. Abychom mohli lenošit a válet se, vzala jsem sebou také naši piknikovou deku. V našem piknikovém koši bylo ovoce (jablka, meloun, hroznové víno), zelenina (mrkev a rajčátko), džusy (jablečné a pomerančové) a ani tentokrát nechybělo naše oblíbené pyré. 

Co je to vlastně piknik? Piknik je specifický druh stolování, při kterém se ono stravování pořádá venku. V ideálním případě se stravování uskutečňuje pod širým nebem někde na louce, v parku, v letním kině apod. za přítomnosti zvuků okolní přírody. Piknik je součástí rodinných výletů či akcí, různých sešlostí, firemních či církevních schůzek. K pikniku neodmyslitelně patří piknikový koš, ve kterém se veškeré jídlo donáší (čerpáno z Wikipedie).

Lukášek má doma sbírku lahví na pití, vždy se do něčeho zamiluje! Např teď jsou to tyhle sklenice s víčkem a s brčkem. Mám pocit, že s každou novou lahví mi pije více tekutin ;-) Třeba to může být i trik pro děti, které pijí málo, co říkáte? 

Něco o naší piknikové dece, kterou si již druhým rokem hýčkáme a máme ji moc rádi. Pikniková deka je velmi užitečná pro celou rodinu, vhodná pro každou příležitost (do parku, na výlet, na pláž nebo na hřiště). Naše deka je zhotovená z voděodolného, pevného a omyvatelného materiálu. Výhodou deky je všitá vložka, která usnadňuje její skládání, po složení je elegantní a kompaktní.

Pořádáte se svou rodinou nebo se svými přáteli piknik? Co nesmí ve vašem piknikovém koši nikdy chybět? Já mám i romantickou představu o pikniku se svým mužem, kde by určitě nechybělo víno, sýry, sendviče... No úplně jsem se zasnila. Těším se na vaše názory. Mějte se krásně, Veru.

Pyré mezi hrou s plastelínou

Pyré mezi hrou s plastelínou

Pyré během sportování

Pyré během sportování