Ovocné džusy a pyré

Ovocné džusy a pyré

Před pár dny jsem se zúčastnila velice zajímavé tiskové konference. Hlavním tématem konference byla spotřeba množství ovoce a zeleniny v české domácnosti. Čísla, které jsem viděla nebyly příznivé. I já přiznávám, že konzumaci ovoce a zeleniny flákám a měla bych být mnohem důslednější. U nás se sní maximálně jedno ovoce za den, džusy kupujeme minimálně, ale období kdy jsme si sami odšťavňovali není zase tak dávno. V dnešním článku použiji citace odborníků a shrnu výsledek prováděného průzkumu.

Z průzkumu vyplývá, že si české maminky uvědomují důležitost ovoce, zeleniny a džusů v každodenním rodinném jídelníčku. Uvádí, že jejich děti konzumují ovoce a pijí džusy dvakrát až třikrát denně. Téměř polovina maminek svým dětem podává zeleninu jednou denně, zatímco jedna ze tří dokonce až třikrát denně. Tyto výsledky poukazují na rostoucí úroveň povědomí o důležitosti konzumace nejméně pěti porcí ovoce a zeleniny denně.

"Konzumace ovoce a zeleniny patří neodmyslitelně ke zdravému životnímu stylu. Poskytuje nám totiž velké množství nezbytných vitamínů, minerálních látek, enzymů a vlákniny" říká MUDr. Kateřina Cajthamlová a dodává: "Z klasického českého jídelníčku se ale bohužel zelenina a ovoce téměř vytratily. Zařazení konzumace kvalitních pyré a džusů tak představuje způsob, jak přidat ovoce a zeleninu nenásilnou formou do stravování. Navíc efektivita vstřebávání tekutých látek je až 4x rychlejší než u pevné stravy. V porovnání s celým plodem je šťáva dokonale strávena během několika minut, což ocení zejména ti, kteří potřebují načerpat energii téměř okamžitě."

Dalším pozitivním zjištěním je, že téměř jedna ze tří českých maminek považuje džusy a pyré za plnohodnotnou alternativu ovoce a zeleniny. Většina dotazovaných je ale zároveň přesvědčena, že džusy obsahují cukr, sladidla nebo konzervanty. Stejné domněnky platí pro pyré. České ženy si tudíž neuvědomují, že hotové džusy jsou přírodní výrobky. Za ty považují pouze čerstvě vymačkaný džus. Kromě toho nejsme obeznámeny s vitamíny obsaženými v džusech a pyré. Na otázku, jak obohacujeme rodinný jídelníček o vitamíny, většina z nás odpoví čerstvým ovocem. Jen málo kdo z nás sáhne pravidelně po džusu a minimum z nás po ovocno-zeleninovém pyré. Džusy a pyré jsou ale ve skutečnosti přírodní výrobky získávané z kvalitního čerstvého nebo uskladněného ovoce a zeleniny. Jejich výroba je regulována zákony EU, přičemž obchodní kvalita je garantována zákonnými požadavky.

Co je nejúžasnější na ovocném pyré? To, že ho zbožňují děti! Lukynek 100%.

Pyré v praktickém balení, s lahodnou konzistencí a chutí ovoce, se ideálně hodí pro každodenní menu našich ratolesti a nahrazuje jiné občerstvení. Ale nejen děti by měly ocenit tuto novinku. I pro dospělé představuje ovocné pyré kulinářský objev. Vyráběné z přírodních surovin, bez přidaného cukru či konzervačních látek, je chutné, poskytuje organismu denní dávku vitamínů, vlákniny a minerálních látek. Pyré uzavřené v pohodlných a bezpečných sáčcích, si lze vzít s sebou do práce nebo do školy jako svačinu. Pyré netřeba umývat ani loupat, stačí otevřít a sníst. Ovocné pyré představuje rychlé a vynikající řešení – a to jak pro děti, tak pro dospělé.

Kliknutím na foto si pustíte TV spot ke kampani "Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě"

Kliknutím na foto si pustíte TV spot ke kampani "Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě"

Pokud vás nová kampaň "Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě" zaujala, nahlédněte také ZDE, kde se dočtete mnoho zajímavého a dejte LIKE na facebookový profil Žijte SMART.

Bugaboo Cameleon3

Bugaboo Cameleon3

Mini pan Grey

Mini pan Grey