Černo-bílé Velikonoce

Černo-bílé Velikonoce

Velikonoce, ty se na vesnici, odkud pocházím prožívaly velice intenzivně. Vzpomínám na ně ráda, mám spoustu zážitků z dětství a mládí. S maminkou jsme také zdobily, barvily vajíčka, nakupovaly dobroty, stříhaly stuhy a nalévaly po kalíšku. Nebylo Velikonoc, kdybychom zůstaly suché, xkrát jsme skončily ve sprše, zadky dostaly řádný výprask. V Praze bydlíme pět let a ještě nikdy u nás nikdo z koledníků nezazvonil, podotýkám, že náš starý Břevnov je taková malá vesnice v Praze-škoda. Myslím si, že ani letos tomu nebude jinak, ale ani neúčast koledníků mi nebrání si to doma hezky velikonočně vyzdobit. A nyní vás zvu k malému nahlédnutí k nám domů.

Konferenční stůl je u nás hodně využívaný, ráda si ho strojím, nyní jsem na něj vytvořila podtácky ve tvaru vajíček (snadný návod na podtácky jsem vám představila před Vánoci - připomenout si ho můžete zde). Stůl zdobí živá květina a téměř pořád zde jsou hrnky s kávou nebo čajem. Na sedačce jsou polštářky se zvířátky, které jsem koupila před pár dny v Hornbachu, stojí něco mezi 150-200,- Kč, jsou moc příjemné na dotek, Lukynek se s nimi rád tulí. Hyacinty sídlí v Uashmama sáčku.

Mé další oblíbené zákoutí je pod televizí, nyní si jej zdobím lékovkami, které jsem pořídila na blešáku a slouží mi jako vázy. Do nich jsem si natrhala halouzky se zahrádky a nazdobila je papírovými vajíčky od mé oblíbené blogerky Šárky z MaMaisonBlanche. Plakát s geometrickým vajíčkem je také od ní, vše si můžete zakoupit na fleru. Povšimněte si nového obrazu zajíčka - ten jsem si vyrobila :-) budu ho tématicky měnit, nevím zdali by vás zajímalo, jak jsem ho vytvořila.

Jídelní kout mi zdobí etažéry s vajíčky, zajíčci a váza s květinami. Mám pocit, že květiny mi teď zdobí celý dům - nejčastěji si kupuji (ano, kupuji sama sobě květiny, snad nejsem jediná?!?) tulipány, chryzantémy a hyacinty. Na etažérech jsou vajíčka z cementu, návod jsem vám představovala zde. Zajíčci jsou z Hornbachu.

Trochu jsem si nazdobila i naše okna, díky své kamarádce Lucince, která když dorazila na návštěvu, tak si sebou vzala i šicí stroj a ušila mi během pár minut vajíčkovou girlandu, snadný návod jsem našla u jedné zahraniční blogerky, mrknout se můžete zde. Mě to přijde jednoduché a velice efektní. Lucinko DĚKUJI!

Upřímně se přiznávám, že mě zdobení domácnosti do velikonočního nádechu pohltilo. Vím, že Velikonoce by měly být barevné a veselé, ale já jsem si je dovolila pojmout po svém. Snad by se vám u nás líbilo. No a já se těším na vaše názory a komentáře. Mějte se krásně, Veru

PS: Plánuji ještě upéct beránky, ráda se s vámi podělím o recept

Velikonoční beránek

Velikonoční beránek

Bleší trhy na Kolbence

Bleší trhy na Kolbence