The Little Gym

The Little Gym

S Lukynkem chodím od loňského září cvičit do The Little Gym (dále TLG), první semestr jsme zahájili jako PTÁČATA (10-18 měsíců). Než jsme si celý kurz koupili, tak jsem navštívila zkušební lekci, která bývá ZDARMA. Už od první lekce se nám věnovala lektorka Katka - usměvavá, milá, přátelská slečna, kterou děti doslova hltají. Náš Lukynek ji má moc rád. Ráda bych zmínila že lekce je dvojjazyčná, vše co Kačka řekne v češtině poté řekne i v angličtině, mě osobně pár týdnů trvalo než jsem si na to zvykla. Dnes jsme již SVIŠTI (19-30 měsíců).

Na lekci chodíme téměř vždy s předstihem, Lukynek se rozkouká a já si dám dobrou kávičku, popovídám si s maminkami (ne každá maminka je milá-můj osobní poznatek). Ale našla jsem si maminku Renatku, která je moje krevní skupina. Takový bonus pro mě je, že tu občas narazím na nějakou "celebritku". Strávila jsem několik lekcí s Martou Jandovou a její holčičkou, díky Martě bylo vždy mnohem veseleji ;-) no a Síma Krainová? S tou se střídáme v lekcích a ta rozzáří celou budovu TLG. 

V lekci si hodně zpíváme, hned v úvodu se přivítáme rolničkami, pak se představíme (můj Lukynek již pyšně sám řekne, že se jmenuje Luky) a na to dá Kačence high five. Poté se představí zbytek dětí a to mě již Lukášek běhá po tělocvičně a zkoumá. Do cvičení se hodně zapojují rodiče, občas se z toho celá zapotím :-D

V tělocvičně jsou různá stanoviště, na kterých cvičíme, lektorka vždy ukáže jak máme s dětmi cvičit. Náš Lukynek rád a často stojí v první řadě a chce, aby právě na něm Kačenka předvedla cvik, takový malý aktivista náš :-D 

Malá ukázka říkanky, k říkance samozřejmě děláme cviky - z dřepu si stoupneme, máváme, letíme, otáčíme se a nakonec skočíme, atd.

Kladina ve výšce je Lukynkova oblíbená, ale je zvyklý, že ho jistím, to taťka Luk mu to nechce usnadňovat a myslím si, že někdy má až vysoké požadavky. Já jsem hold opatrná maminka...

Na závěr lekce přichází na řadu bublinky z bublifuku, je hrozně hezké děti sledovat, jsou jako zhypnotizovaní, oněmělí úžasem.... Krásné. 

Lekce trvá 45 minut, vždy to tam rychle uteče, ještě nikdy jsme se tam nenudili. Každá lekce je jiná -zábavná. Za mě opravdu super a těšíme se na každou hodinu. Vždy jde každá lekce nahradit a toho občas využíváme. 

A jaké cvičení s dětmi navštěvujete vy? Těším se na vaše typy a názory, pokud máte nějaké dotazy, tak ráda zodpovím a doplním. Popř se s vámi ráda na lekci uvidím - už i takové štěstí jsem měla.

Více o našem cvičení zde.

Cestujeme autem a tuze rádi

Cestujeme autem a tuze rádi

Jak si k nám teepee cestu našlo

Jak si k nám teepee cestu našlo