Hory Jeseníky 2015

Hory Jeseníky 2015

Letošní zimní dovolenou jsme strávili u nás v České republice - první dovolená v Čechách. Týden jsme žili v téhle krásné chaloupce v Malé Morávce v Jeseníkách. Chalupa patří mému tatínkovi a jeho ženě, ještě jednou moc děkujeme, za to, že jsme zde mohli týden být a užívat si to. Bylo nám tam krásně, zažili jsme zde spoustu legrace. Více z rodinné fotogalerie a archivu chalopuky najdete zde.

Celé dny jsme trávili venku na sněhu s bobama. Každé ráno jsme s nadšením odhazovali sníh, téměř denně jsme šli omrknout Ski areál Kopřivná, ten byl pár minut od chaloupky, tím jsme totálně unavili Lukynka, který pak spával ještě déle než doma. Taťka Luk se v době siesty nudil, já ne, užívala jsem si chvíle ticha stejně jako doma. Po obědě jsme opět vyráželi ven - na svah, na procházky, byli jsme omrknout i Karlovu studánku, třikrát za námi byli Lukovi rodiče, byli jsme pozdravit mou maminku a babičku, omrkli super dětský koutek v Karlově. Já jsem svůj snowboard neprovětrala, tak nějak nebylo kdy, ale nevadí, třeba jindy.

Poslední dny nám hustě sněžilo, tak jsme se dali do stavění sněhuláků. Luk měl svého sněhuláka postaveného během deseti minut, já jsem svého koulela snad hodinu! Já děvčátko z hor :-D jakoby se během chvíle z mokrého sněhu stal sníh zmrzlý a nechtěl držet! No ale nakonec jsem ho dokončila ---> můj sněhulák je ten postavený na hlavě, chtěla jsem si ho vzít do Prahy.

Během Lukynkova chrupkání byl prostor i na pózování, tak jsem vytáhla taťku Luka ven, bylo krásně slunečno a jsou z toho tyhle povedené fotky. Co vás napadne když vidíte tenhle hrníček? Já vzpomínám na dětství...

Lukášek zkusil stát na "lyžích", byl šikovný, nadšený a příští rok ho čeká dětská školička s pravýma lyžařskýma botama a lyžemi, těším se na jeho reakci. Je to sporťák po rodičích :-D Sníh si zamiloval, žádný pláč, žádné scény nebyly, což nás těšilo. 

Týden na horách jsme si užili na maximum, člověk úplně vypnul, zlenivěl, přepnul na režim venkovana... Ale teď jsme zpět v realitě a již si užíváme dny s přáteli. Jak se máte vy? Byli jste letos na lyžích? Provětrali jste své zimní outfity? A jak reagují vaše děti na sníh? Hlavně opatrně, pokud právě brázdíte svahy ;-)

Chalupa Petra je celoročně pronajímána, více zde

Pampers

Pampers

Manikúra

Manikúra