Adventní kalendář

Adventní kalendář

Možná si to některé ještě nepřipouštíme, ale Vánoce se blíží. K blížícím Vánocům patří také adventní kalendáře pro děti, ty díky němu uvidí, kolikrát se ještě musí vyspinkat, než Ježíšek přinese dárky :-) Snad mi odpustíte to, že vám dnes představím cizí návod, který jsem našla na Pinterestu. Měla jsem v plánu ho pro vás vytvořit a nafotit, ale přiznávám se bez mučení, že nestíhám... Potřebovala bych aby měl den 48 hodin. Návod mě zaujal tím jak je snadný a ve výsledku krásný. Adventní kalendář z rolí toaletního papíru, snad je ještě stihnete nasbírat :-) zapojte do toho rodinu i přátelé. A jaké se mi ještě líbí kalendáře? Můžete nahlédnout do článku ZDE.

Co budete potřebovat?

  • 24 rolí toaletního papíru
  • nůžky
  • lepící pásku
  • šňůrku
  • vytisknuté šablony (jsou dole v článku, stačí kliknout na obrázek)
  • barevné čtvrtky
  • fix
  • koně
  • bílý papír

Pracovní postup:

1. Jakmile máte vytisknuté šablony, tak si je nastříhejte. Uděláme jednoduché dno, obkreslete na obyčejný papír roli, vystřihněte kolečko a to přilepte páskou.

2. Nyní přilepte šablonu na roli, spojte ji lepící páskou. Já osobně bych na šablonu použila i nějaké lepidlo z tuby, ať mi šablona nesklouzne, hmm?

3. Nyní by jste měly na figurky dopsat čísla, já bych si je tam napsala dříve než je na roli nalepím, tak si zkuste předpřipravit, ať se vám k sobě hodí barevně třeba. Určitě by se mi na roli nedařilo! Teď vytvoříme čepičky. Připravte si pruh barevného papíru (10-15 cm) z jedné strany tak 1,5 cm zahněte. 

4. Nyní přiložte papír k roli, až budete vědět obvod čepičky, tak k sobě papír scvakněte koněm. Vrch čepičky svažte šňůrkou. Papír který nahoře přebývá můžete odstřihnout. 

5. Nyní můžete panáčky (Santy) naplnit např bonbonama, lízátkama, čokoládkama, hračkama, atd. Já bych zvolila kombinaci všeho. Na závěr nasaďte čepičky!

Hotové figurky.

ZDE je šablona, kterou si můžete sami vykreslit. Zapojila bych ratolesti, budou se cítit důležitě!

Kliknutím na šablony níže se dostane na šablonu .pdf vhodnou pro tisk.

Snad se vám návod na adventní kalendář líbil stejně jako mně. Taky tajně doufám, že mě neodsoudíte za to, že zde prezentuji cizí práci. Originální verze návodu je ZDE. Holky, prosím napište a inspirujte mě, co dáváte do adventních kalendářů vy? Určitě se pochlubte svými výtvory!!! Svým originálem. Pro mě to bude letos první kalendář, snad to Lukáška zaujme. Těším se na vaše názory. Mějte se krásně, Veru.

Vůně a čistota toalety

Vůně a čistota toalety

Inspirace na adventní kalendář

Inspirace na adventní kalendář