Debra křest kalendáře

Debra křest kalendáře

Když mi do emailu přišla pozvánka na slavnostní křest charitativního kalendáře, věděla jsem ihned že mi bude ctí být součástí tohoto večera. Přizvala jsem svou skvělou kamarádku Ditu a jsem moc ráda, že jsem tak krásný a emotivní večer mohla strávit právě s ní. Křtil se kalendář nadace DebRA, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Kalendář 12 plus 12 nafotila fotografka Lucie Robinson. Celý večer se konal v Pražské křižovatce, zde jsem byla poprvé a místo bylo doslova dech beroucí. Spolu s atmosférou křtu kalendáře jsme prožily krásný večer, poplakaly jsme si, zasmály jsme se... Celý večer moderovala Míša Maurerová, šlo ji to skvěle. Jitka Čvančarová je součástí Debra rodiny již šest let a šlo vidět, že ji mají všichni moc rádi. Celý večer nám kladli na srdce ať dotyčné nemocné nelitujeme, ať jim věnujeme úsměvy a prožijeme s nimi krásný večer. A takový taky celý večer byl!

Bolest, křehkost, zranitelnost... 

DEBRA ČR vydává již šestý kalendář, který pomůže lidem s nemocí motýlích křídel.

Jitka Čvančarová už pošesté vyzvala dvanáct svých přátel, aby se zapojili do kampaně na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Společně s Lucií Robinson pak vytvořili sérii fotografií pro nový ročník kalendáře 12 plus 12, z jehož prodeje půjde sto procent prostředků na léčbu tohoto onemocnění. 

Narodit se s nemocí motýlích křídel vás hned od začátku staví na hodně znevýhodněnou startovní pozici. Každý den musíte překonávat nesnesitelnou bolest, každý krok musíte několikrát zvážit, svoje místo ve společnosti, své přátele, partnery, ty všechny hledáte mnohem déle a obtížněji. A tak z vás nakonec rostou sice křehké, ale neuvěřitelně silné osobnosti,“ říká dlouholetá patronka nadace DebRA ČR Jitka Čvančarová a dodává: „I proto jsme letos zvolili jako hlavní motiv všech fotografií sklo. Spojuje v sobě krásu člověka, ale i jeho zranitelnost a nejistotu.“ Právě sklo svojí křehkostí navíc odkazuje k jednomu z hlavních symptomů nemoci motýlích křídel, kůži, která je tak jemná, že jí může i sebe jemnější dotyk nebo pohlazení způsobit bolestivou ránu.

Do kampaně na podporu lidí s nemocí motýlích křídel, která je letos věnována dlouholeté opoře nadace DebRA Olze Joklové, se letos zapojili Ben Cristovao, Dan Bárta, Anna Geislerová, Tereza Voříšková, Radek Jaroš, Terezie Kovalová, Musa, Barbara Nesvadbová, Adéla Pollertová, Dara Rolins, Lucie Vondráčková a Simona Krainová. 

Nadace DebRA ČR, která kampaň 12 plus 12 organizuje, v Česku působí jedenáct let a za tuto krátkou dobu provedla doslova revoluci v péči o nemocné a dnes je díky ní a specializovanému lékařskému centru v Brně Česká republika na světové špičce v léčbě nemoci motýlích křídel. „Není to například dlouho, kdy se musely maminky malých pacientů snažit recyklovat použité ošetřovací materiály, aby je mohly znovu využít, protože neměly peníze na nové. Dnes už díky dohodě na proplácení těchto pomůcek Všeobecnou zdravotní pojišťovnou mají k dispozici dostatek těch nejlepších krytí,“ doplňuje Jitka Čvančarová.

Kalendáře i diáře s novými fotografiemi lze zakoupit na eshopu www.12plus12.cz. Já jsem si objednala diář, říkám si, že je to ta nejmenší forma jakou mohu pomoci... Holky možná si říkáte, proč vám o tomhle večeru píši, ale říkám si, že by se o téhle nemoci mělo více mluvit. Nemělo by nám to být lhostejné. Jediné co mě po tomhle večeru napadlo je - važme si toho co máme a v první řadě toho že jsme zdraví, radujme se z každého dne s našimi blízkými... Mějte se krásně, Veru.

 

Plánované dárky pro Lukáška na Vánoce

Plánované dárky pro Lukáška na Vánoce

Dárky dostanete vy - čtenářky