Veru a její hubnutí

Veru a její hubnutí

Již dlouho vám slibuji článek o mém hubnutí. Konečně jsem se k tomu odhodlala. Tak nějak si myslím, že ne každá budete mít pochopení pro mou metodu hubnutí. Shodila jsem díky proteinové dietě (více o ní níže). Uprostřed prázdnin jsem si uvědomila, že jsem sama sobě odporná, při pohledu na sebe samotnou mi bylo smutno, nejvíce se mé kila projevila na mém obličeji (mé čtyři brady)... Mé rozhodnutí padlo z dne na den, pamatuji si přesně tu situaci, jeli jsme v autě z Filmového festivalu v Karlových Varech (6. 7. 2015). Nelituji své spontánnosti, někdy je lepší se na něco vrhnout po hlavě, nesmí se to odkládat. Článek bude doplněn bohatou fotodokumentací.

Nyní vám popíšu mou cestu k mé nynější váze, tuším 67 kilo na 166 cm. 

Začala jsem na 76,6 kg, je krásné si průběh hubnutí dokumentovat, mě to neskutečně motivovalo!

Nyní něco o proteinové dietě, kterou jsem nedržela poprvé. Před cca osmi lety jsem díky ní shodila 18 kg, byla jsem pod dohledem nutriční terapeutky a docílila jsem váhy 57 kg (ale znáte to, to už vám všichni říkají že vám to nesluší, bla bla bláá - já byla šťastná, ale nyní jsem realistka a vím, že už toho nikdy nedocílím - teď mám o 10 kg více a jsem happy jak dva grepy). 

Nyní jsem si nekupovala speciální proteinové balíčky (např tyhle), pořídila jsem si jedno velké proteinové balení a začala jsem pít koktejly. Na měsíc jsem úplně přestala pít alkohol (léto a s ním spojené drinky jako mochito, aperol? TABU!) Úplně jsem vysadila pečivo, přílohy a také ovoce. Žila jsem z proteinu, zeleniny a proteinových tyčinek (to byla větší investice, ale musela jsem, jsem závislák na sladkém a proteinové tyčinky ke kávě mi to krásně nahradily). Takže jak vypadal můj den? Snídaně proteinový koktejl, svačina proteinová tyčinka, oběd salát, svačina protein, večeře přírodní steak s vařenou zeleninou. Takhle striktní jsem byla měsíc možná i déle. Postupně jsem začala přidávat ovoce. Občas jsem si dala deci vína. Píšu o tom jakoby to byla procházka růžovým sadem... Byly i těžké okamžiky, ale důležitá je obrovská podpora rodiny!!! Taky to když vás někdo pochválí - to žene dopředu úplně nejvíc.

Nyní z pohodlnosti a lenosti i nadále snídám proteinový koktejl, na svačinu si dám ovoce, občas něco sladkého, obědvám malé porce (knedlo vepřo zelo si dávám zcela výjimečně), svačím jogurt, ovoce. A na večeři si dám normální jídlo, anebo zeleninový salát. Nyní je mým největším problémem chuť na alkohol než na sladké, milujeme s mužem víno :-) Myslím si, že se mi zmenšil žaludek, určitě se nechci zase začít přejídat jako před pár měsíci. I já hřeším, když si dám super kalorickou kávu ve Starbucks, tak se pak omezuji a více se hlídám v průběhu dne.

Holky, nepište mi, že vám stačí k tomu aby jste zhubly to že jste šťastné. Já jsem 28 let šťastným člověkem a tahle psychologie na mě prostě nefunguje. Myslím si, že s nadváhou budu bojovat celý život, hold jsem se narodila se sklonem k tloustnutí. Je docela vtipné to, že nyní mám problém si na sebe něco hezkého koupit, málo v čem se cítím hezky (vnitřně se sebou asi nejsem stále spokojená).

Jsem upřímně moc zvědavá co mi napíšete, kolik z vás zmíní jak to není zdravé, i na to jsem připravená! Důležité je si věřit, nevzdávat se, ale při proteinové dietě vám jdou kila samy dolů. Pokud se některá rozhodnete do ní jít, zkuste oslovit nějakou nutriční terapeutku ve vašem okolí, aby jste si třeba nějak neublížily. Jsou nějaké věci, které se musí dodržovat, například musíte více solit, hodně pít, atd. Já bych měla začít sportovat, nahoře jsem zapomněla zmínit, že při téhle dietě není sport nutností (byl by to pro tělo šok, zakázala jsem si všechno jídlo a vše co miluji - sport by mě mohl zabít :-D). Já se sportování bojím hlavně ze svých zdravotních důvodů, ale o tom zase jindy, třeba. Více o dietě ZDE. Těším se na vaše názory. Mějte se krásně, Veru.

Dárky dostanete vy - čtenářky

Vláčky chlapečky baví

Vláčky chlapečky baví